فیدیبو نماینده قانونی نشر دنیای نو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب خانه خاموش

کتاب خانه خاموش

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸,۱۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب خانه خاموش

کتاب «خانه خاموش» نوشته اورهان پاموک (-۱۹۵۲) نویسنده ترک و برگزیده جایزه نوبل در سال ۲۰۰۶ است. او تنها نویسنده ترک است که تا کنون موفق به دریافت جایزه نوبل شده است. این کتاب را می‌توان به نوعی زندگینامه پاموک دانست. او در این کتاب نکته جالبی که در این کتاب دیده می‌شود، روش متفاوت روایت داستان است؛ هر فصل را یکی از شخصیت‌ها از دید خودش تعریف می‌کند. این روایت‌ها، داستان ِ دردهایی است که هر فرد در زندگی دارد؛ هر راوی چیزهایی برای پنهان کردن از بقیه دارد. پاموک با این شیوه‌ روایی، به‌جای آن‌که کل داستان را از دید یک‌نفر ببیند و بیان کند، مجموعه‌ای از انسان‌های متفاوت را وارد قضیه کرده است. روایت کنندگان ِ هر فصل، نظرات واقعی‌شان را نسبت به بقیه بی‌پرده بیان می‌کنند؛ مثلا حسن پدرش را «بلیط فروش ِ چلاق» و عمویش را «کوتوله» خطاب می‌کند. هر راوی از فرصتی که نویسنده در اختیارش قرار داده استفاده می‌کند و آمال و آرزوهای نهان‌اش را با خواننده درمیان می‌گذارد.

ادامه...

بخشی از کتاب خانه خاموش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران

سلام به همه، سلام به عوامل فیدیبو کسی که نوبل ادبیات گرفته، مسلماً قادر به ابداع ساختارهای جدید و یا در هم شکستن ساختارهای موجود است. در این کتاب ساختار «تریلوژی اول شخص» (مثل فیلم کافه ستاره که همچین ساختاری داره) که ماجرایی از زبان سه شخصیت (اصلی) و با توجه به جایگاه آنان و طرز فکرشان بازگو می‌شود و همچنین تفکراتشان نیز در متن مشاهده می‌شود. نویسنده از طرفی «تریلوژی» را به تعداد افراد مورد نظرش بسط داده و دیگر ۳ نفر داستان نمی‌گویند، پس ساختار این سبک را در هم شکسته و بسطش هم تضمینی دارد بر شاهدان عینی یک حادثه که هر کدام اتفاق مورد نظر را آنطور که دیده‌اند بیان می‌کنند، ولی گویا هیچکدام یکسان نیست. هر کتاب و موضوعی نمی‌تواند به این قالب درآید. و آنانی که درآمده‌اند واقعاً ستودنی هستند. نکته آخر اینکه، در این نوع سبک نگارش، در اکثر این کتاب‌ها، خواننده دائماً با آبستن بودنِ لحظات، ذهنش با داستان پیش می‌رود. پاینده باشید.
در 1 سال پیش توسط hec...ani
ممنون از این طرح فوق العاده تون پایدار باشید
در 1 سال پیش توسط ate...slu
رمان ۵ راوی دارد. داستان در سال‌های متشنج سیاسی ترکیه اتفاق می‌افتد (۱۹۷۹) و در مورد دو برادر و یک خواهر که تعطیلات تابستانی را به خانه ای قدیمی (محل تولدشان) نزد مادربزرگشان می‌روند نوشته شده. توضیحی از سایت رادیو زمانه: فاروق، برادر بزرگ‌تر یک محقق تاریخ است با هزاران پرسش درباره پیشینه‌های تاریخی و قومی و فرهنگی مردمان وطنش. او بین گذشته و حال معلق است و زندگی شخصی‌اش نیز متأثر از این تعلیق به بن‌بست رسیده. اما متین، برادر کوچک‌تر که تازه کالج را به پایان برده رؤیای سفر به آمریکا را در سر دارد؛ رؤیایی درباره موفقیتی اجتناب‌ناپذیر. فقط کافی است پایش به آنجا برسد. اما دیدار دختری زیبا تردیدهایی را دامن می‌زند. شخصیت سوم رمان، خواهر این دو برادر است؛ دختری به نام نیلگون، دانشجوی سال اول دانشگاه که رؤیای تحقق عدالت در جهان را در سر دارد. «پدران و فرزندان» تورگینیف را می‌خواند و مشتری روزنامه چپ‌گرای «جمهوریت» است. اورهان پاموک می‌گوید رمانش سیاسی نیست. در واقع هم همینطور است، اما سیاست بخش جدایی‌ناپذیر زیستن در این جغرافیاست.
در 1 سال پیش توسط مصطفا پرویزی
فیدیبوی عزیز اولا ممنون از این طرحتون، دوما در مورد قیمت این کتاب، ۲۷۰۰۰ تومان قیمت نسخه چاپی هست، نه نسخه ی خودتون، به نظر منتو این طرح ارزشمندتون قیمت نسخه ی الکترونیک یا همون به اصطلاح فیدیبویی کتاب رو بزنید ، کنار رایگان، فک کنم خیلی بهتره
در 1 سال پیش توسط salar taghizadeh
ممنون برای این کتاب خوب 😍
در 1 سال پیش توسط محسن هوشنگی فر
فیدیبوی عزیز طرح زیبای شما ، من را کتابخوان کرد . دم همتون گرم امیدوارم همیشه موفق باشید ❤ 💐 💐 💐
در 1 سال پیش توسط علی .
طرح هر روز یک کتاب رایگان واقعا عالیه و در ترویج فرهنگ کتابخانی موثره
در 1 سال پیش توسط num...955
اورهان پاموک نویسنده ترک نیست (توی خلاصه نوشته شده) بلکه کردتبار اهل ترکیه است.
در 1 سال پیش توسط مح م
خواهشا هر کسی ک کتابارو خونده نظر بده اینطوری باید بگرررررررردی ببینی کسی در مورد کتاب نظری داده یا نه 😐
در 1 سال پیش توسط asa...r55
فیدیبوی عزیز، برای این طرح خوب سپاسگزارم بخصوص اینکه سخاوتمندانه کتاب های خوبی رو رایگان قرار میدید و صرفا به صورت نمایشی نیست.
در 1 سال پیش توسط حدیث لطفی