Loading

چند لحظه ...
کتاب در باب حکمت زندگی

کتاب در باب حکمت زندگی

نسخه الکترونیک کتاب در باب حکمت زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۵,۷۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب در باب حکمت زندگی

«فلسفۀ آرتور شوپنهاور را همواره به منزله فلسفه ممتاز هنر، حتی فلسفه مرجحِ هنرمندان تلقی کرده‌اند؛ نه به این علت که بخش بزرگی از فلسفه او به هنر اختصاص دارد… یا ساختار این فلسفه در کمال روشنی، شفافیت و انسجام و لحن آن نیرومند، آراسته، دقیق و … واجد انضباطی شاداب است … همه اینها «نمود» یا ظاهر امر است، یعنی بیان ضروری و فطریِ ماهیت و عمقِ این نحو اندیشیدن … بیان طبع پویا و هنرمندانه‌ای که جز در این قالب ممکن نیست متجلّی گردد.» لئو تالستوی در سال ۱۸۶۹ در نامه‌ای به آفاناسی فل می‌نویسد: «آیا می‌دانید که تابستان امسال تا چه اندازه برایم پرارزش بود؟ این ایام را با شیفتگی به شوپنهاور و لذت‌های روحی فراوانی گذراندم، که پیش از آن هرگز نمی‌شناختم… ممکن است روزی نظرم در این باره تغییر کند، اما به هر حال اکنون یقین دارم که شوپنهاور نابغه‌ترین انسان‌هاست. وقتی آثارش را می‌خوانم نمی‌فهمم که چرا تا به حال ناشناس مانده است. شاید توضیح این امر همان باشد که او خود بارها تکرار کرده‌ است، به این معنا که اکثریت آدمیزادگان را ابلهان تشکیل می‌دهند.»

ادامه...

مشخصات کتاب در باب حکمت زندگی

 • ناشر نشر نیلوفر
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.79 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۷۷ صفحه
 • شابک

بخشی از کتاب در باب حکمت زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره

همش١٩ صفحه نمونه گذاشتید که مقدمه و سخنان مترجمه،اصل اینه که قسمتی از متن اصلی کتاب رو بذارید برای نمونه.
در ۲ سال پیش توسط noo...ari ( | )
عمده عزیزانی که اینجا کامنت گذاشتند آشنایی چندانی با شوپنهاور نداشته و فقط گزیده های این کتاب و مطلب ویکیپدیای ایشون رو خوندن و فقط فعل هاشو عوض کردن. چراکه شوپنهاور مطلب مفصلی درمورد تفاوت غرور و خودپسندی نوشته، اما این دوستان غرور و خودخواهی و خودپسندی رو در یک جایگاه کنار هم قرار دادند درصورتی که در فلسفه ایشون و کتاب جهان همچون اراده و تصور اینطور نیست. نکته دیگر، شوپنهاور همیشه معتقد بوده اکثریت آدمیزادگان رو ابلهان تشکیل دادند. خب فلسفه علمی هست که بر اساس ذهن و نه قواعد و قانون. پس شما میتونید فلسفه مورد علاقه خودتونو دنبال کنید. این خاصیت فلسفه هست. و مشکل با زنان. شوپنهاور چنداد رابطه خوبی با مادرش نداشته و مانند نیچه در روابط خوبی هم با زنان نبوده. پس نتیجه ای غیر از این حاصل نمیشود و نظر فیلسوفانه خودشه. و پذیرشش با ذهن ما. موفق باشید.
در ۱۲ ماه پیش توسط پاشا طیب ( | )
بهترین کتابی که خوندم. قرآن منه
در ۲ سال پیش توسط سجاد عابدی ( | )
۱۰۰صفحه از کتاب را مطالعه کرده ام تا به اینجا گاهی صحبت از دید مثبت به زندگی است و گاهی انزوا و دوری از جامعهو البته به رنگ نژاد پرستی در بعضی قسمت ها آغشته شده است. تا به اینجا با ۷۰ درصد از صحبت های نویسنده موافق و واقعا نکات جالب و قابل تاملی دارد اما با توجه به آن ۳۰ درصد گاهی شک بوجود می آید که چطور به ادامه آن اعتماد کرد. در کل پیشنهاد میکنم حداقل با این طرز دیدگاه (یک انسان عاقل و عالم از لحاظ نظری) آشنا شوید. دیدگاه های ما با یکدیگر متفاوت است اما مشخص نیست کدام حقیقت را می دانیم...
در ۱ سال پیش توسط m.r...i93 ( | )
چند تا نقل قول بهتر عمل می‌کنه:ص۲۰عنصر اساسی برای خوشی انسان و در واقع برای همۀ نحوه زندگی او، آن چیزی است که در خود اوست یا در وجودش جریان دارد. زیرا سرچشمه مستقیم خرسندی و ناخرسندی عمیق او که نخست از احساس، خواست و تفکر او حاصل میگردد، در اینجاست حال آنکه هرچه بیرون از اوست فقط غیرمستقیم بر او تاثیر می گذارد.ص۲۰آدمیان حتی در محیطی یکسان، در جهان های متفاوتی زندگی می کنند.ص۲۰جهانی که هرکس در آن زندگی می کند، عمدتا به شیوۀ نگرش خود او وابسته است.ص۲۲همان طور که هرکس در محدوده پوست خود قرار دارد، از حیطۀ شعور خود نیر نمی تواند بیرون رود و درست در همین محدوده زندگی می کند: از این رو نمیتوان از بیرون چندان کمکی به دیگری کرد.ص۲۳بالاترین، متنوع ترین و مستمرترین لذت ها، لذات ذهنی اند.ص۲۵به نقل از سقراط: چه فراوان است آنچه بدام نیازی ندارمص۲۷ثروت به معنای کلمه، یعنی اضافات.ص۴۱کسی که از نظر ذهنی پرمایه است، در درجه اول طالب این ایت که از رنج و ناراحتی آرام باشد و آرامش و فراغت داشته باشد و در نتیجه به دنبال یک زندگی آرام، با قناعت و در حدامکان، بدون درگیری است. از این رو، پس از اندک آشنائی با کسانی که به اصطلاح همنوع او هستند، به انزوا کشانده می شود و اگر شعوی در حد کمال داشته باشد، تنهایی را بر می گزیند.ص۴۱در تنهایی هر کس به خویشتن خود باز می گردد، معلوم می شود که در خود چه دارد.ص۴۲هرکس به همان اندازه که معاشرتی است، از نظر فکری فقیر و به طور کلی عامی است. زیرا آدمی در این جهان انتخاب چندانی ندارد، جز این که میان تنهایی و فرومایگی یکی را برگزیند.ص۴۴کسانی را باید خوشبخت دانست که مالک چیزی واقعی در درون خود هستندص۵۳چنین انسان ممتازی، در کنار زندگی شخصی، زندگی دومی هم دارد، یعنی زندگی فکری که به تدریج به هدف واقعی او تبدیل می شود و زندگی شخصی اش فقط وسیله ای است برای این هدف. برای دیگر انسان ها، زندگی سطحی، پوچ، و غمزده و ناگزیر هدف اصلی به حساب می آید.ص۵۴فلسفه من برایم سود مادی نداشته اما از بلاهای بسیار حفظ کردهص۵۷انسان فرزند نیاز است نه هوشمندی آزادیر دارایی دیگر فقط می تواند یکی از ارزوها را برآورده کند.ص۶۵همه ی اینها فقط به طور نسبی خوب اند.ص۶۵آدمی باید به دارایی موجود خود به منزله حفاظی در برابر بلایا و حوادث احتمالی بنگرد نه به عنوان وسیله ای که در مهیا ساختن لذات دنیا او را مجاز و مکلف می کند.۱۰۷آیا اگر درازگوشی بر من لگدی بزند، از او شکایت خواهم کرد؟ص۱۴۷زندگی برای لذت بردن نیست، بلکه برای سپری کردن و پست سر گذاردن است.
در ۵ سال پیش توسط ... ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۲۴
 • ۲۵
 • بعدی ›
 • آخرین ››