فیدیبو نماینده قانونی نشر راویس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب حافظه نامحدود

کتاب حافظه نامحدود

نسخه الکترونیک کتاب حافظه نامحدود به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۵۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب حافظه نامحدود

زندگی شما چگونه خواهد شد اگر «به‌سرعت» و «به‌آسانی» و به‌طور مؤثر و کارآمد، اطلاعات را فراگیرید و به خاطر بیاورید؟ در موردش فکر کنید. من در این کتاب کوتاه، آسان و خواندنی، مجموعه‌ای قدرتمند از مهارت‌های تقویت حافظه را به شما ارائه خواهم داد که با استفاده از آنها می‌توانید کنترل یادگیری و زندگی‌تان را به دست بگیرید. منبع مدلی که در اینجا شرح داده می‌شود بهترین و سریع‌ترین ذهن‌های جهان (در امر یادگیری) هستند و شما با تکیه بر محتوای این کتاب می‌توانید روش‌های شگفت‌انگیز یادگیری را کشف کنید. این کتاب به شما اطلاعاتی خواهد داد که مدارس فراموش کرده‌اند به شما بیاموزند. مهارت‌های این کتاب را هیچ‌جای دیگر پیدا نخواهید کرد!

ادامه...
  • ناشر نشر راویس
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.38 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۵۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب حافظه نامحدود

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

فصل اول: معرفی

«موفقیت بزرگ زمانی در زندگیتان رخ می دهد که دریابید هر آنچه برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید را می توانید بیاموزید، این یعنی چیزی وجود ندارد که نتوانید انجامش دهید یا نتوانید به دستش بیاورید».
برایان تریسی (۲)

زندگی شما چگونه خواهد شد اگر «به سرعت» و «به آسانی» و به طور موثر و کارآمد، اطلاعات را فراگیرید و به خاطر بیاورید؟ در موردش فکر کنید. من در این کتاب کوتاه، آسان و خواندنی، مجموعه ای قدرتمند از مهارت های تقویت حافظه را به شما ارائه خواهم داد که با استفاده از آنها می توانید کنترل یادگیری و زندگی تان را به دست بگیرید. منبع مدلی که در اینجا شرح داده می شود بهترین و سریع ترین ذهن های جهان (در امر یادگیری) هستند و شما با تکیه بر محتوای این کتاب می توانید روش های شگفت انگیز یادگیری را کشف کنید. این کتاب به شما اطلاعاتی خواهد داد که مدارس فراموش کرده اند به شما بیاموزند. به اعتقاد من هر آنچه مغز انسان قادر به انجام آن است از طریق شالوده ای به نام حافظه ممکن می شود.
تصور کنید بدون حافظه به دنیا آمده اید، چه کسی هستید؟ اگر حافظه نداشته باشید هیچ نیستید. اگر حافظه ای در کار نباشد هیچ چیز نخواهید داشت. اگر بپرسم کی هستید بلافاصله خاطراتی که در ذهن دارید را مرتب می کنید و به سوال من پاسخ می دهید. حافظه­ی شما مثل چسبی است که با استفاده از آن قطعات زندگی خود را منسجم و یکپارچه نگه می دارید. هویت و کیستی امروزتان، محصول حافظه­ی شگفت انگیز شماست. شما به گونه ای تعلق دارید [انسان] که مدام در حال جمع آوری داده هاست و بدون حافظه، زندگیتان هیچ معنایی نخواهد داشت. اگر حافظه نداشتید نمی توانستید یاد بگیرید، فکر کنید، هوش داشته باشید، بسازید یا حتی بند کفشتان را ببندید. علاوه بر این نمی توانستید در هیچ زمینه ای تجربه کسب کنید چون تجربه چیزی نیست جز مجموعه ای از خاطرات. فقط زمانی می توانید چیزی را زندگی کنید که بتوانید اطلاعات مرتبط به آن را به یاد بیاورید.
درگذر سالها اسم بدی به حافظه داده شده است. اغلب می گویند حافظه مثل مخزنی است که آنچه یاد می گیریم و نیز اطلاعاتی که به مغز وارد می شود در آنجا ذخیره می شود. معلمان به ما گفته اند که فهمیدن کلید یادگیری است اما چگونه می توانید چیزی را بفهمید وقتی نتوانید آن را به یاد بیاورید؟ همه­ی ما تجربه­ی مشابهی داریم: ما اطلاعات را درک می کنیم و تشخیص می دهیم اما وقتی به آنها نیاز داریم نمی توانیم به یادشان بیاوریم. به عنوان مثال چند لطیفه بلد هستید؟ احتمالاً هزاران لطیفه شنیده اید اما الان فقط چهار یا پنج تای آنها را به یاد می آورید. شما هزاران لطیفه شنیده اید و درکشان کرده اید اما فقط چهار تای آنها را به یاد می آورید. چه شده که چنین اتفاقی رخ داده است؟ پای یک تفاوت بزرگ در میان است. فهمیدن لزوماً به استفاده، منجر نمی شود؛ شما فقط زمانی به چیزی مسلط می شوید که بتوانید آنچه فهمیده اید را فوراً به یاد بیاورید و به کار ببندید. اگر حافظه به معنی ذخیره­ی آنچه فراگرفته ایم است پس چرا یادگیری در ابتدای امر برای ما آزاردهنده است؟ بعضی می گویند که در عصر گوگل به حافظه­ی خوب نیاز ندارید. کن جنینگز می گوید: «وقتی تصمیمی می گیرید به حقایق نیاز دارید و وقتی این حقایق در مغزتان باشد در­ واقع در کف دستتان است. وقتی این حقایق در جای دیگری به نام گوگل باشد نمی توانید در لحظه، تصمیم درستی بگیرید».
و این سوال مطرح می شود که آیا می توان شخصی را به خاطر آنکه می تواند اطلاعات را در گوگل جستجو کند استخدام کرد؟ خیر شما به افرادی نیاز دارید که اطلاعات و تجاربشان، همان لحظه که می خواهید در دسترس باشد (اطلاعات و تجارب آنها «کف دستشان» است). آن ها باید قابل اعتماد باشند و اطلاعات دقیقی در اختیار داشته باشند. عدم نگهداری اطلاعات در حافظه ممکن است برایتان گران تمام شود و باعث شرمساری شما و قضاوت منفی دیگران شود. اگر هنگام کار کردن مدام به یادداشت ها و کتابچه های راهنما مراجعه کنید زمان زیادی را تلف خواهید کرد و حرفه ای به نظر نخواهید رسید. دلتان می خواهد از چه کسی خرید کنید؟ کسی که مدام اسمتان را فراموش می کند یا آنکه اسم شما را به خاطر دارد؟ آیا به دکتری که مدام به کتاب های راهنما یا رایانه­ی خود مراجعه می کند اجازه می دهید شما را جراحی کند؟ قطعاً نه!
حافظه سنگ بنای وجود ماست و کیفیت تصمیمات و به تبع آن کل زندگی ما را مشخص می کند.
یادگیری و حافظه دو ویژگی جادویی ذهن انسان هستند. یادگیری، توانایی کسب اطلاعات جدید است و حافظه این اطلاعات جدید را در طول زمان نگه می دارد. حافظه شالوده و بنیاد یادگیری است. اگر اطلاعات را در جایی که باید، قرار ندهید مثل آن است که آنها را در گودالی عمیق بیندازید. در این صورت هیچ وقت نمی توانید از آنها استفاده کنید. مشکل اکثر مردم این است که اطلاعات جدید را بازخوانی نمی کنند به همین دلیل مدام فرا می گیرند و مدام فراموش می کنند، فرا­ می گیرند و فراموش می کنند و فرا می گیرند و فراموش می کنند...
وقتی حافظه را ارتقا می­دهید همه چیز را بهبود می بخشید. شما می توانید سریع تر و آسان تر به اطلاعات دسترسی پیدا کنید و فرصت ها و روابط اجتماعی خود را بیشتر و بیشتر کنید. بیشتر خاطرات و داده هایی که در اختیار دارید به درستی در مغزتان ذخیره شده اند اما باید آنها را ترکیب کنید و اتصالات لازم را ایجاد کنید تا بر کارایی آنها افزوده شود. ارتقای حافظه ، هوش پایه­ی شما را افزایش می دهد چون یکی از ابعاد مهم هوش این است که تا چه حد می توانید اتفاقات، افراد و داده هایی که لازم دارید را به یاد بیاورید. هرچه بیشتر به یاد بیاورید بیشتر می سازید و انجام می دهید زیرا دانش همیشه سبب پیشرفت مهارت می شود. اطلاعات فقط روی اطلاعات بیشتر، بنا می شود. ساده ترین راه برای دانستن بیشتر این است که دانسته های خود را افزایش دهید!
شما در ارتباط با حافظه دو گزینه پیش رو دارید: گزینه­ی اول آن است که تصور کنید حافظه­ی شما ممکن نیست تقویت شود و شما اصلاً نمی توانید ظرفیت مادرزادی خود را تغییر دهید. بسیاری از مردم همین گزینه را انتخاب می کنند. چرا؟ چون هزاران ساعت از زندگی خود را در مدرسه سپری می کنند اما هیچ کس به آنها نمی گوید که چگونه می توان حافظه­ی شگفت انگیز خود را بهبود بخشید. مغز به راستی شگفت انگیز است ولی مدرسه درباره­ی آن چیزی به شما نگفته است.
هشت ساله که بودم روانشناس مدرسه در خصوص مغز، چند توصیه به من کرد. می گفت که مغز من احتمالاً آسیب دیده است و می خواست مرا به کلاس ویژه ای بفرستد. توانایی مغزی من تعریفی نداشت. در کودکی حافظه­ی خوبی نداشتم، نمی توانستم تمرکز کنم و خواندن و نوشتن همیشه برایم چالش برانگیز بود. در طول زندگی تحصیلی­ام، مادر و دوستانم کلمات را برایم هجی می کردند و من همه­ی سعی خود را می کردم که آنها را به خاطر بسپارم. آنچه نمی فهمیدم از آنچه می فهمیدم، بیشتر بود. آینده ای نداشتم چون نمی توانستم آنچه به من آموزش داده می شد را درک کنم. دوازده سال در مدرسه بودم اما هنوز نمی توانستم کتابی را به تنهایی بخوانم و مهارتم در خواندن، چندان با کلاس اولی ها فرق نداشت. بالاخره به هر ترتیبی که بود در سال ۱۹۸۹ دیپلم گرفتم.
چند سال بعد گذشت. یک روز غروب داشتم در کتاب فروشی محله قدم می زدم که ناگهان همه چیز تغییر کرد. تا آن زمان هرگز به تنهایی کتابی را از اول تا آخر نخوانده بودم اما آن شب تصمیم گرفتم سه کتاب بخرم. همه­ی آن ها نوشته­ی تونی بوزان(۳) بودند. اسم کتاب اول «از سرت استفاده کن» بود. اسم کتاب دوم «از حافظه ات استفاده کن» بود و سومی «تندخوانی» نام داشت. آن زمان ترجیح دادم از کتاب تندخوانی شروع کنم تا بتوانم دو کتاب دیگر را با سرعت بخوانم. به هرحال این روش، خوب پیش نرفت و من شروع کردم به خواندنِ کتابِ «از حافظه ات استفاده کن». دریافتم که همه­ی ما یک گزین­ی دوم داریم: حافظه­ی ما نوعی عادت است و این عادت می تواند با آموزش و تمرین مناسب بهبود یابد. نیز دریافتم که یک سری اصول بنیادی وجود دارد و اگر به صورت مستمر از آنها استفاده کنم، می توانم به توانایی های صاحبانِ حافظه های بزرگ دست یابم و عملکرد حافظه­ی خود را بهبود بخشم. مطالعه در زمینه­ی روانشناسی و هر حوزه­ی دیگری را که به نحوی به مغز، ذهن و حافظه مربوط می شد شروع کردم. صدها کتاب خواندم و نوارهای بسیاری را گوش کردم. علاوه بر این با کسانی که حافظه­ی عالی داشتند مصاحبه کردم. نتیجه­ی این مشاهدات طولانی، این شد که بر اختلال خواندن خود غلبه کردم و به طور میانگین هر هفته، چهار کتاب می خواندم. حالا می توانستم چیزی که دیگران در طول چند ماه بر آن مسلط می شدند را در عرض یک ساعت فرا بگیرم.
در سال ۱۹۹۵ تصمیم گرفتم در مسابقات جهانی حافظه شرکت کنم. این رقابت ها، بهترین اساتید حافظه را از سراسر جهان به خود جذب می کرد. در این مسابقات تمامی ابعاد حافظه مورد آزمون قرار می گرفت. آن سال من درمجموع پنجم شدم و در بخش نوشتاری به مقام دوم رسیدم. این موفقیت به آن معنا بود که من بر اختلال خواندن غلبه کرده بودم.
همچنین انجمن حافظه مرا به دریافت عنوان «استاد تمامِ حافظه» مفتخر کرد. این جایزه را پادشاه لیختن اشتاین(۴)، والاحضرت فیلیپ(۵) مقرر کرده بود و من در ۲۶ اکتبر سال ۱۹۹۵ موفق به دریافت آن شدم.
نظر به مشکلاتی که در گذشته داشتم موفقیت بزرگی برای من به شمار می آمد. آن روز فهمیدم که مسیر زندگی من تغییر کرده و دیگر مانند قبل نخواهد بود.
در سال ۱۹۹۹ تصمیم گرفتم توانایی هایم را بیشتر محک بزنم. این بار رکورد یک مسابقه­ی جهانی که «اورست مسابقات حافظه» نامیده می شد را شکستم. من عدد پی را تا ۱۰۰۰۰ رقم حفظ کردم. انواع و اقسام آزمون ها نشان داده اند که عدد پی واقعاً تصادفی است و هیچ نظم و قاعده­ی خاصی ندارد. ۱۰۰۰۰ رقم اول عدد پی را به ۲۰۰۰ دسته­ی ۵ رقمی تقسیم کردم. آنها از من می خواستند که این زنجیره های ۵ رقمی را بگویم. این امتحان ۵۰ بار تکرار شد. رکورد بر اساس مدت زمان صرف شده برای انجام این کار محاسبه می شد. من در عرض ۱۴ دقیقه، آزمون را به انجام رساندم و رکورد قبلی را شکستم. احتمالاً خواهید پرسید که چرا این کار را کردم؟ بیشتر به این دلیل که مردم انجام این کار را غیرممکن می دانستند اما من در تمام زندگی خود خواسته ام که غیرممکن را ممکن کنم؛ یعنی غلبه بر محدودیت ها و نشان دادن قابلیت های حافظه به مردم.
از آن زمان تاکنون مشغول یادگیری بیشتر بوده ام و دیگران را آموزش داده ام تا آنها هم بتوانند اطلاعات کلیدی زندگی خود را به خاطر بسپارند. همه­ی ما می توانیم از لذت یادگیری بهره مند شویم. بسیاری از مردم تصور می کنند که من حافظه­ی تصویری دارم اما این واقعیت ندارد. من فقط بعضی از اسرار حافظه را کشف کرده ام و با تکیه بر یک دسته از روش های خاص می توانم قابلیت های حافظه خود را به حداکثر برسانم.
این ها را نمی گویم که شما را تحت تاثیر قرار دهم بلکه می گویم تا بدانید که همه­ی ما پتانسیل لازم برای تسلط کامل بر حافظه­ی خود را داریم. اصلاً مهم نیست که از کجا آمده اید؛ تنها مسئله­ی مهم آن است که به کجا می روید. اگر همچنان آنچه همیشه انجام داده اید را انجام دهید همان چیزی را به دست خواهید آورد که همیشه به دست آورده اید. اگر می خواهید دستاورد متفاوتی داشته باشید باید متفاوت عمل کنید. بنابراین هشدار کلیدی من این است: فقط زمانی می توانید بر حافظ­ی خود مسلط شوید که متفاوت فکر کنید.
هنگام مطالعه­ی این کتاب، دنبال قضاوت و رسیدن به کمال نباشید. زمانی که درباره­ی اطلاعات قضاوت می کنید نمی توانید چیزی فرا بگیرید و خود را از یادگیری باز می دارید. شما می توانید درباره­ی روش هایی که در اینجا می خوانید قضاوت کنید و آنها را نقد کنید. حتی می توانید رویکرد دیگری را امتحان کنید اما به عنوان یک کارشناس حافظه به شما اطمینان می دهم که بدون استفاده از این اصول نمی توانید نتیجه­ی لازم را به دست بیاورید. از شما می خواهم که مطالب کتاب را با ذهنی باز مطالعه کنید. شک ندارم چیزهایی که در این کتاب یاد خواهید گرفت به طور شگفت انگیزی موثر واقع می شود. روش هایی که با شما به اشتراک می­گذارم همان روش هایی است که استادان حافظه (کسانی که در به خاطر سپردن مطالب و تسلط بر حافظه استاد هستند) استفاده کرده و می کنند. این روش ها، راهبرد شما هستند!
محتوای این کتاب به سه بخش تقسیم می شود و هر بخش چهار کلید بهبود حافظه (موسوم به"CS") را شرح می دهد. بخش اول درباره­ی تمرکز بهتر و بیشتر است. بخش دوم به شما کمک می کند برای خودتان تصویرسازی کنید و مفاهیم را به تصاویر ربط دهید و بخش پایانی از نحوه­ی عادت کردن به این روش ها و استفاده­ی مداوم از آنها سخن می گوید. در این چهار بخش (چهار CS) راه حل تمامی مشکلات مربوط به حافظه بیان شده است. بعضی از مثال هایی که در این کتاب استفاده شده نتیجه­ی تجارب شخصی من است یا آنها را در کتاب هایی که خوانده ام دیده ام. شما نه تنها نحوه­ی تقویت حافظه را فرا خواهید گرفت بلکه مطالب مهمی خواهید آموخت که ممکن است باعث پیشرفت شما در زندگیتان شود.
به شما آموزش خواهم داد تا بتوانید اطلاعات خام را به چیزی واقعی و سازمان دهی شده تبدیل کنید. به این معنا که همه­ی اطلاعات، مفید و معنادار هستند و نیاز نیست آنها را دور بیندازید، فقط باید نحوه­ی استفاده از آنها را یاد بگیرید. چیزی که از آن سخن می گویم یادگیری ماشینی (رباتی) نیست. بالعکس از روش متفاوتی حرف می زنم که ذخیره­ی اطلاعات را بهینه می کند و نتایج بهتری به همراه می آورد. هدف نهایی ما بهبود یادگیری و ادراک است.
بسیاری از کتاب ها قبل از ارائه­ی راهکار به طور مفصل درباره­ی موضوع خود حرف می زنند اما من می خواهم مستقیماً سر اصل مطلب بروم تا در وقت و انرژی شما صرفه جویی شود. زمانی آرزو داشتم که کسی مرا همین گونه که در کتاب می خوانید با دنیای حیرت انگیز حافظه آشنا کند. به خواندن مطالب بسنده نکنید، با مفاهیم بازی کنید و آنها را به جزئی از اندیشه و زندگی خود تبدیل کنید. اگر آماده هستید درس اول را شروع کنیم تا به قدرت حافظه­ی خود پی ببرید و آن را آشکار کنید.

مقدمه

اصولی که کوین با این کتاب به زندگی وارد می کند ممکن است زندگی شما را برای همیشه دگرگون کند. این را با اطمینان می­گویم زیرا خودم اصول او را مطالعه کرده ام و در زندگی شخصی­ام به کار بسته ام. اصول کوین چه بسا بسیاری از حوزه های زندگی شما را تغییر دهد و باعث افتخار من است که سهم کوچکی در این کار شگفت انگیز داشته باشم.
آن زمان که پزشکی می خواندم از این روش ها بی اطلاع بودم و از نظر عملکرد تحصیلی، دانشجوی متوسطی بودم. ساعت ها وقت می گذاشتم تا فلان قطعه از اطلاعات را درک کنم. سوالی که در اینجا مطرح است این نیست که آیا توانسته ام این کار را انجام بدهم یا خیر؛ مسئله این است که تا چه حد توانسته ام اموری که از عهده ام ساخته بوده را با موفقیت به انجام برسانم. در حال تحصیل در دوره­ی تخصص خود بودم که برای اولین بار با روش های کوین مواجه شدم. به کمک روش های او روش مطالعه و نحوه­ی مدیریت اطلاعات را تغییر دادم. فایده­ی دیگرش آن بود که معدلم «الف» شد. به همین دلیل است که مولف این کتاب را از صمیم قلب تحسین می کنم. نباید فکر کنید که ناگهان به موجودی هوشمند تبدیل شدم واقعیت این است که قبل از هر چیز تصمیم گرفتم که درک متفاوتی از حافظه ام پیدا کنم. هرگز فکرش را نمی کردم که از طریق این ساختار و هدف تازه ۱ چنین ظرفیتی در وجود خود کشف کنم. وقتی دیدم این روش ها تا به این حد در زندگی تحصیلی ام موثر واقع شده اند آنها را در زندگی روزمره هم اعمال کردم. عجب تجربه ای بود! این تجربه بسیار فراتر از یادگیری مدیریت اطلاعات بود. اعتماد به نفس من بالا رفت و همه­ی ابعاد زندگی ام، دستخوش یک سری تغییرات مثبت شد.
من کوین را از نزدیک می شناسم و می دانم که اطلاعات نوشته شده در این کتاب چه تاثیری روی زندگی او گذاشته است. در واقع یکی از انگیزه های بزرگی که باعث شد راه او را ادامه دهم همین شناخت نزدیکی است که از او دارم. کوین پس از سال ها تحقیق، تجربه و موفقیت ما را در راز و رمزِ تغییرِ علمی زندگی سهیم می کند. وقتی تصمیم می گیرید روش های او را به کار بگیرید و با تکیه بر آنها روش های جدیدی بسازید ظرفیتی نامتناهی را آزاد می کنید و نه تنها حافظه بلکه کل زندگی خود را بهبود خواهد بخشید.

دکتر ماریوس ای ولگمود(۱)

نظرات کاربران درباره کتاب حافظه نامحدود

چقدر قیمت کتابهاتون بالاس! کسی که با موبایل و تبلت کتاب میخونه به اندازه ی کافی چشمش نابود میشه. لطفا قیمت ها رو یه جوری بذارید که ارزش خرید داشته باشه.با این قیمتا نسخه ی کاغذی ش حتی اگه گرونتر هم باشه به صرفه تره
در 2 ماه پیش توسط aho...ni9
متاسفانه هیچ کدوم از کتابهای جدیدی که در فیدیبو تا زمانی که ۰ff۳۰ دارن فهرست ندارن و ما باید چشم بسته بخریمشون. این هم از این کتاب
در 2 ماه پیش توسط سید علی رحیمی
تکنیک های موجود در این کتابشامل link و peg و استفاده از مایند مپ هستند و این اطلاعات در سایر کتب ها نیز یافت می‌شود. در صورتی که آشنایی با این روش ها ندارید کتاب را پیشنهاد میکنم. نویسندهخود دچار مشکلات خواندن و حافظه بود با کتاب های آقای تونی بازان بر مشکلات خود غلبه کرد. من کتاب انگلیسی را مطالعه کردم و از محتویات این ترجمه اطلاعی ندارم اما اگر امانت رعایت شود، کتاب مفیدی است.
در 2 ماه پیش توسط Mehdi mehdi
کتاب پر فروشی است تو آمازون و امتیاز بالای کاربران داره و همه کاربران نقد های خوبی اش دادن
در 2 ماه پیش توسط میثم شیخی
سلام کسایی که توی خوندن کتاب های الکترونیک مشکل دارن میتونن از نرم افزارهای فیلترکننده نور آبی مانیتور استفاده کنن که تا حدودی از خستگی و آسیب به چشم جلوگیری میکنن. هرچند خوندن کتاب های فیزیکی لذت بیشتری داره ولی گاهی اوقات نیاز میشه از کتاب های الکترونیکی استفاده کرد.
در 2 ماه پیش توسط علیرضا فلاح
کتاب واقعا کتاب خوبی هست مخصوصا برای منی که اصلا با مفهوم mind mapping یا نقشه‌کشی ذهنی آشنایی نداشتم، اما خواستم یه انتقاد از فیدیبو بکنم و اونهم اینکه کی دیگه میخواد مشکل راست به چپ کتاب‌ها رو وقتی که کلمات انگلیسی با کلمات فارسی میان حل کنید؟
در 2 ماه پیش توسط arm...boy
واقعیت اینه که سرمایه اصلی هر محقق و دانشجو و یا تحصیلکرده ها حافظه و استفاده یا بازیافت اطلاعاتی هست که به مغزشان سپرده اند اگر بتوانیم با سرعت و دقت و کیفیت اون اطلاعات و بازخوانی کنیم ما شاد می شویم بنایراین هر کتابی که ذره ای به این فرآیند کمک کند ارزشمند است از جمله این کتاب ...
در 2 ماه پیش توسط mpr...s55
یادگیری فرآیند ارتباط بین دانسته ها و نادانسته هاست. تکنیک بسیار کاربردی را برای بخاطر سپاری مطالب یاد میده که من ازقبل هم با اون آشنایی داشتم اما اینجا خیلی خوب توضیح داده شده. خوندنش رو به افرادی که خیلی اهل مطالعه هستند و یا کلا دغدغه ی بخاطرسپاری دارند توصیه میکنم.
در 2 ماه پیش توسط elh...ati
پیشنهادم اول سر بزنید کتابفروش های بزرگ کتاب را بردارین چند صفحه اش را مطالعه کنید تورقی کنید ببینید چی هست انتظاراتتون را برآورده می کنه اگر خوب بود واقعا همان نسخه چاپی اش را بخرید کتاب آموزشی نسخه الکترونی کی اش بی‌فایده باید تورق کنید گاهی نکاتی را بخاطر بیاورید بنویسید حاشیه نویسی کنید برای ما که وسیله اش این گوشی های آشغال و چشم کور کن چینیه بی‌فایده.
در 2 ماه پیش توسط §a€id ®@F€¡
تازه شروع کرده ام. تا اینجا نظراتم اینه اما اظهار نظر کامل بعد از مطالعه همه کتاب: مقدمه کتاب و توضیحات عمومی درباره تغییر و بهبود زندگی مفید و جذاب بود تا اینجایی که متن اصلی کتاب را مطالعه کردم تکنیک های بیان شده عمدتا برای به خاطر سپردن عبارات و لغات و فهرست ها این گونه چیزهاست درحالیکه ما اغلب نیازمند به خاطر سپردن موضوعات کیفی و مفهومی و پیوسته هستیم مثل أحکام، تعاریف، آمار و ارقام, توصیفات و ... که این تکنیک‌ها در این موارد به کار نمی آید اما باز هم عرض می‌کنم قضاوت معتبرتر موکول به اتمام کتاب است
در 2 ماه پیش توسط sma...ady