فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نظری و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

از اسلام بیشتر بدانیم

نسخه الکترونیک کتاب از اسلام بیشتر بدانیم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
از اسلام بیشتر بدانیم

تائب کیست؟ کسی است که با شرایط مقرر در توبه، توبه کند ولی دراین‌باره حدیثی بسیار جالب و عالی از رسول خدا (ص) واردشده است که هم شخص توبه‌کار در آن تعریف‌شده و هم در حقیقت ابعاد توبه بررسی‌شده است. لذا لازم دیدم چون حدیث در ده فراز واردشده جواب را هم شماره‌گذاری کنم و بر همان اساس ترجمه و تفسیر نموده‌ام.
رسول خدا فرمودند آیا میدانید توبه‌کننده حقیقی کیست؟ گفتند نه. فرمود:
۱-هرگاه انسان به زبان و دل توبه کند ولی طلبکاران و ستم‌کشیدگان را ازخودراضی نکند در حقیقت توبه نکرده.
۲-هرگاه توبه کند، ولی به عبادتش چیزی اضافه نشود، او هم توبه نکرده است.
۳-هرگاه کسی توبه کند ولی در لباس و قیافه ظاهری او تغییری داده نشود او نیز توبه نکرده است. ممکن است مقصود از لباس، لباس ظاهری او باشد بلکه معنای عبارت این باشد که هرگاه لباس حرام و گناه را از تن بیرون نکرده باشد و آن را به لباس تقوا و پاکی تغییر نداده و مبدل نکند، تائب شمرده نمی‌شود.
۴-هرگاه شخصی توبه کند ولی در مسائل اجتماعی روابط قبلی خود را با افراد فاسد همچنان ادامه داده و آن را عوض نکند، گویا اساساً تائب شمرده نمی‌شود.
۵-هرگاه توبه کند ولی نشست‌وبرخاست‌ها و دعوت‌ها و پذیرائی‌های او تغییر نکرده و در آن‌ها چهره اسلامی مشاهده نشود، او نیز توبه‌کار به‌حساب نمی‌آید.
۶-هرگاه کسی توبه کند ولی در مسائل خانواده­گی و زناشویی و تربیت فرزندان اخلاق و رفتار اسلامی نداشته باشد و در مسائل جنسی از راه انحراف که می‌رفته بازنگردد او نیز توبه نکرده است.
۷-هرگاه کسی توبه کند ولی در حالات روحی و فکری و قلبی و برخوردهای اجتماعی او تغییر داده نشود و به‌جای راضی کردن خدا به فکر این‌وآن باشد و تکبر، کینه، حسادت و بخل و ریا را کنار نگذارد و انگیزه‌ها و هدف‌های مادی خود را به‌قصد قربت و اخلاص تبدیل نکند، بازهم توبه نکرده است و توبه او ریشه و اساس نداشته و او تائب به‌حساب نمی‌آید.
۸-هرگاه توبه کند ولی رویش گشاده نباشد، بلکه همان تنگ‌نظری‌های قبلی را داشته باشد و هم‌چنین دستش را از کمک به این‌وآن، بسته نگاه دارد، او هم توبه نکرده است.
۹-هرگاه کسی توبه کند ولی از خیال‌پردازی‌ها و آرزوهای دورودراز خویش دست برندارد و زبانش را از انواع تهمت‌ها، دروغ‌ها، غیبت‌ها، نیش‌ها، سوگندهای نابجا گواهی دادن‌های ناروا، ناسزاها، شایعه‌ها یاوه‌گوئی‌ها، سخن‌چینی‌ها و......بازندارد، او هم در حقیقت توبه نکرده است.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات نظری - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.16 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۸۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب از اسلام بیشتر بدانیم در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب از اسلام بیشتر بدانیم