فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

حق برداشت مخصوص و نظام پولی جهان (۱۹۸۰-۱۸۸۰ م)

نسخه الکترونیک کتاب حق برداشت مخصوص و نظام پولی جهان (۱۹۸۰-۱۸۸۰ م) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
حق برداشت مخصوص و نظام پولی جهان (۱۹۸۰-۱۸۸۰ م)

کتاب حق برداشت مخصوص و نظام پولی جهان (۱۸۸۰ـ۱۹۸۰ میلادی) که پیش روی شماست و یکی از نگارش‌های مرجع در زمینه نظام‌های پولی به‌شمار می‌آید، برای نخستین بار به سال ۱۹۸۱ میلادی و از سوی یکی از معتبرترین ناشران کتاب‌های علمی جهان در برلین به چاپ رسیده است. این کتاب به تعریف مقوله‌ای به نام حق برداشت مخصوص می‌پردازد، نقش آن را در اقتصاد جهانی بررسی و تشریح می‌کند، چگونگی روابط مالی میان کشورها را به‌وسیله حق برداشت مخصوص از طریق نهادهای مرتبط با آن روشن می‌سازد، و از تاریخچه و نقاط قوت و ضعف نظام‌های پولی جهان در چارچوب صندوق پس‌انداز بین‌المللی سخن می‌گوید.
این کتاب اثری تحقیقی است که نخست به زبان آلمانی نوشته شده، از سوی محافل علمی مورد تمجید قرار گرفته، و سپس به زبان‌های انگلیسی و فرانسه ترجمه و انتشار یافته و به چاپ‌های متعدد رسیده است. از جمله جوایزی که سازمان‌ها، نهادها، و بنیادهای خارجی به این کتاب اختصاص داده‌اند، می‌توان مدال مؤسسه اقتصاد جهانی(۱) در شهر کیل(۲) آلمان را نام برد.
یکی از ویژگی‌های اثر حاضر آن است که به توضیح و تحلیل سازوکاری می‌پردازد که از طریق آن بتوان پولی واحد یا نظام پولی واحدی را تعریف کرد که مستقل از یک کشور با فرازونشیب‌ها و ترفندهای سیاسی ـ اقتصادی یا سیاست اقتصادی آن باشد و آسیب‌پذیری‌ها و نوسان‌های پول‌های رایج در آن دیده نشود. همین ویژگی، مایه آن شده است که این کتاب به‌عنوان یکی از مبانی پایه‌ریزی پول واحد اروپایی (یورو) مورد استفاده قرار گیرد و مؤلف آن از سوی مراکز علمی جهان دعوت به سخنرانی شود.
نویسنده کتاب ـ دکتر مسعودالملک برق‌لامع ـ یکی از چهره‌های ایرانی در اقتصاد جهان است که دکترای اقتصاد ملی و علوم اجتماعی خود را در آلمان گرفته است و سوابق تدریس و فعالیت‌های علمی اقتصادی در مراکز دانشگاهی و پژوهشی آن‌جا دارد. به‌ویژه دو سال عضویت وی در کمیسیون تبدیل واحد پول آلمان شرقی به واحد پول آلمان غربی، یکی از فعالیت‌های اوست که با موضوع این کتاب ارتباطی نزدیک می‌یابد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.09 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۳۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب حق برداشت مخصوص و نظام پولی جهان (۱۹۸۰-۱۸۸۰ م) در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب حق برداشت مخصوص و نظام پولی جهان (۱۹۸۰-۱۸۸۰ م)