فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب استنفورد ٩۴ ... اورلیوس و اپیکتتوس

نسخه الکترونیک کتاب استنفورد ٩۴ ... اورلیوس و اپیکتتوس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب استنفورد ٩۴ ... اورلیوس و اپیکتتوس

بسیاری از علاقه‌مندان به فلسفه در ایران که با فضای مجازی بیگانه نیستند نام دانشنامه فلسفه استنفورد را شنیده‌اند و چه بسا از این مجموعه کم نظیر بهره هم برده‌ باشند. این دانشنامه حاصل طرحی است که اجرای آن در سال ١٩٩٥ در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این مجموعه از مدخل‌های مناسبی برای ورود به گستره‌های متنوع فلسفی برخوردار است و کسی که می‌خواهد برای اولین بار با مسأله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود، یکی از گزینه‌های راهگشایی که پیش ‌رو دارد این است که ابتدا به سراغ مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه برود.
مارکوس اورلیوس، امپراتور روم در قرن دوم میلادی، فیلسوف رواقی هم بود، و تأملات شخصی‌اش، اثری به زبان یونانی، فرصتی یگانه به خوانندگانش داد تا آگاه شوند که چگونه شخصی (در واقع، امپراتوری)در دوره باستان ممکن است بکوشد تا به سبک رواقی زندگی کند، سبکی که بنا بر آن، فقط فضیلت نیک است و فقط رذیلت بد است، و اموری که بدان‌ها می‌پردازیم همگی علی‌السویه اند. دشواری‌هایی که مارکوس در به کار بستن فلسفه رواقی با آن‌ها مواجه می‌شود هم فلسفی و هم عملی‌اند، و فهم تلاش‌های وی شناخت فلسفی ما را از مکتب رواقی افزایش می‌دهد.
اپیکتتوس فیلسوف یونانیِ قرن اول و اوایل قرن دوم میلادی و یکی از مفسران و نمایندگان اخلاق رواقی بود که به سبب انسجام و نیرومندی اندیشه اخلاقی‌اش و شیوه‌های موثر تعلیمی‌اش سرشناس است. دغدغه‌های اصلی اپیکتتوس شرافت، تسلط بر خویشتن و آزادی شخصی‌اند، که وی با ملزم کردن شاگردانش به بررسی کامل دو اندیشه اساسی از آن‌ها دفاع می‌کند: استعدادی که وی آن را «اراده» می‌نامد و به کار بستن درست انطباعات.


  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.58 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۰۵ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب استنفورد ٩۴ ... اورلیوس و اپیکتتوس در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب استنفورد ٩۴ ... اورلیوس و اپیکتتوس