فیدیبو نماینده قانونی نشر اختران و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب جامعه شناسی خودمانی
چرا درمانده‌ایم؟

نسخه الکترونیک کتاب جامعه شناسی خودمانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب جامعه شناسی خودمانی

یکی از دردهای مملکت این است که حتی تحصیل کرده‌هایمان خیلی با تاریخ میانه‌خوبی ندارند (اگر یادتان باشد در دوره‌های دبیرستان هم نه تاریخ و نه معلم تاریخ معمولاً جدی گرفته نمی‌شدند.) مسخره‌تر از این نمی‌شود که یک نفر به اصطلاح مدعی، یک نفر تحصیل کرده، نداند از دو یا سه نسل قبلش پدرش کیست؟
یادش به‌خیر در زنگی‌آباد کرمان، شبی میهمان مرد دانای بی‌ادعایی بودم به‌نام آقای اسدالله زنگی‌آبادی، می‌گفت آمار بگیرید از این جمعیتی که در این مملکت هستند من نمی‌گویم از روستایی‌ها، بی‌سوادها، از بی‌ادعاها،از همین طبقه‌ی مدعی و تحصیل کرده، از استادهای دانشگاه که قاعدتاً باید علمدار فرهنگ این جامعه باشند، تا معلمش، مهندسش، دبیرش، یک آمار سرانگشتی بگیرید و ببینید چه درصدی از همین خانواده‌های دستچین به اصطلاح «شجره‌نامه» دارند؛ این را کم نگیرید فاجعه است.
ملتی که تاریخ گذشته‌اش را نمی‌خواند و نمی‌داند، همه چیز را خودش باید تجربه کند. آیا فرصت این کار را دارد؟ آیا عمرش به این تجربه‌ها کفاف می‌دهد؟ ببینید امریکایی دویست و چند ساله وقتی از تاریخش صحبت می‌کند، با چه احترام و وقاری از آن سخن می‌گوید، ببینید در مدارس عالی‌شان درس تاریخ از چه وزنی برخوردار است و هکذا مدارس اروپایی.
از این دردناک‌تر نمی‌شود که تجربه‌ای را به‌قیمت گزاف به دست می‌آوریم ولی آن را نگاه نمی‌داریم؛ یک نسل، دو نسل می‌گذرد همه یادمان می‌رود و آن‌وقت دوباره روز از نو روزی از نو. آیا به نظر شما حق با میزبان من نبود؟

ادامه...
  • ناشر نشر اختران
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.94 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۶۳ صفحه
  • شابک

معرفی رایگان کتاب جامعه شناسی خودمانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

نظرات کاربران درباره کتاب جامعه شناسی خودمانی

کتاب همانطور که خوده نویسنده در ابتدای کتاب می گوید، اصلا ساختار نرمال بقیه کتابها رو نداره، نویسنده کلی گویی کرده و استدلالهاش بسیار سطحی است، مثالها از روزنامه ها آمده و بسیاری از آنها علمی نیستند. هرچند که برخی از صفاتی که به ایرانیان نسبت می دهد، تا حدودی درست است، اما نمی توان آن را به کل تعمیم داد. به علاوه نمی توان این خصوصیات را دلایل عقب ماندگی دانست، بسیاری از مردمان کشورهای پیشرفته جهان هم خصوصیات بدی دارند، اما دلیل عقب ماندگی آنها نیست. در جاهایی از کتاب مانند فصل قهرمان پروری، دیدگاههای گلوبالیستی دیده می شود. در کل کتاب ارزش خواندن ندارد.
در 3 روز پیش توسط
کتاب خوبى است،پیشنهاد مى کنم بخونید
در 3 هفته پیش توسط
درکل کتاب یکسری از رفتار های ما و واکنش های ما ایرانیان را بیان میکند، اما مانمیتوانیم بگوییم این ویژگی ها فقط مربوط به ما هستند و مردم کشورهای دیگر عاری از اشکال هستند ،اما آنها پیشرفت میکنند چون این مشکلات را پذیرفتند و سعی میکنند آنها را اصلاح کنند ،اما ما یا مشکلاتمان را نمی‌پذیریم یا اگر بپذیریم ، خودمان را اصلاح نمی‌کنیم ،تفکر ما اکثرا این است بقیه را مقصر بدانیم و خودمان را تزکیه میکنیم
در 4 هفته پیش توسط
خیلی کتاب مفید و خوبی بود.حتما بخونید
در 1 ماه پیش توسط
همانگونه که از اسم کتاب پیداست شرح بسیار خودمانی از ایرادات فرهنگی و اجتماعی مردم ایران است که البته لزوما به مردم ایران هم اختصاص ندارد و بیشتر شرح ایرادات مردمان است. کتاب روان و ساده است. نکته جدیدی از خواندن کتاب نصیبم نشد و تقریبا همه محتوایش ایراداتی است که همه به آن واقفیم و در کتاب‌ها و نوشتجات مختلف به کرات بیان شده است.
در 2 ماه پیش توسط