فیدیبو نماینده قانونی نشر اختران و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب جامعه شناسی خودمانی

کتاب جامعه شناسی خودمانی
چرا درمانده‌ایم؟

نسخه الکترونیک کتاب جامعه شناسی خودمانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب جامعه شناسی خودمانی

یکی از دردهای مملکت این است که حتی تحصیل کرده‌هایمان خیلی با تاریخ میانه‌خوبی ندارند (اگر یادتان باشد در دوره‌های دبیرستان هم نه تاریخ و نه معلم تاریخ معمولاً جدی گرفته نمی‌شدند.) مسخره‌تر از این نمی‌شود که یک نفر به اصطلاح مدعی، یک نفر تحصیل کرده، نداند از دو یا سه نسل قبلش پدرش کیست؟ یادش به‌خیر در زنگی‌آباد کرمان، شبی میهمان مرد دانای بی‌ادعایی بودم به‌نام آقای اسدالله زنگی‌آبادی، می‌گفت آمار بگیرید از این جمعیتی که در این مملکت هستند من نمی‌گویم از روستایی‌ها، بی‌سوادها، از بی‌ادعاها،از همین طبقه‌ی مدعی و تحصیل کرده، از استادهای دانشگاه که قاعدتاً باید علمدار فرهنگ این جامعه باشند، تا معلمش، مهندسش، دبیرش، یک آمار سرانگشتی بگیرید و ببینید چه درصدی از همین خانواده‌های دستچین به اصطلاح «شجره‌نامه» دارند؛ این را کم نگیرید فاجعه است. ملتی که تاریخ گذشته‌اش را نمی‌خواند و نمی‌داند، همه چیز را خودش باید تجربه کند. آیا فرصت این کار را دارد؟ آیا عمرش به این تجربه‌ها کفاف می‌دهد؟ ببینید امریکایی دویست و چند ساله وقتی از تاریخش صحبت می‌کند، با چه احترام و وقاری از آن سخن می‌گوید، ببینید در مدارس عالی‌شان درس تاریخ از چه وزنی برخوردار است و هکذا مدارس اروپایی. از این دردناک‌تر نمی‌شود که تجربه‌ای را به‌قیمت گزاف به دست می‌آوریم ولی آن را نگاه نمی‌داریم؛ یک نسل، دو نسل می‌گذرد همه یادمان می‌رود و آن‌وقت دوباره روز از نو روزی از نو. آیا به نظر شما حق با میزبان من نبود؟

ادامه...
  • ناشر نشر اختران
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.94 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۶۳ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب جامعه شناسی خودمانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:نظرات کاربران درباره کتاب جامعه شناسی خودمانی

اگر ایران رو دوست داریم و هدفمون اینه که پیشرفت کنه و جامعمون از این درماندگی دربیاد، اولین قدم اینه که بپذیریم واقعیت‌های مردم ایران چیه. چون حکومت هر کشوری برآمده از مردم اون کشوره. با آشنا شدن با اخلاقیات جمعی خودمون و اصلاح اون اخلاقیات، می‌تونیم حکومتی دموکرات و عادل داشته باشیم و امیدوار باشیم به پیشرفت ایران.
در 12 ماه پیش توسط مصطفا بلند قامت
این کتاب بر خلاف اسمش (جامعه شناسی) که آدم فکر می‌کنه از کلمات سخت و جملات سنگین باشه ، اصلا اینطور نیست خیلی ساده و روان از صفات بدی که ما ایرانی ها داریم اسم برده و توضیح داده مثل احساساتی بودن قهرمان پروری و ... بسیار کتاب خوبی هست و کم حجم که خواندش و به همه توصیه میکنم
در 12 ماه پیش توسط آرش الهامیان
بیشتر یک جور «خودزنی خودمانی» است. کتاب سطحی‌ایه، به عمق نمی‌ره و مشکلات جامعه رو تشدید می‌کنه. واقعا ارزش وقت خواننده رو نداره. گیدنز رو به جاش پیشنهاد می‌کنم.
در 12 ماه پیش توسط ard...sht
کتابی لازم برای هر ایرانی؛ تا ایران، ایران بماند. هر کی فکرمی کنه اپوزیسیونه و انقلابی ها بدند بایداین کتابو بخونه... هرکی فکرمی کنه انقلابیه و اپوزیسیون بدند بایداین کتابو بخونه... هرکی فکرمی کنه روشنفکره و از جامعه بیشتر میفهمه "حتما" بایداین کتابو بخونه... هرکی فکرمی کنه گور بابای همه "قطعا" بایداین کتابو بخونه... فقط نباید دست غیر ایرانی بیافته.
در 12 ماه پیش توسط شب ناز
خوندن این کتاب را به هر ایرانی پیشنهاد می‌کنم
در 12 ماه پیش توسط pou...eza
کتاب بسیار خوبی است من قبلا خونده بودم 👌
در 12 ماه پیش توسط arm...nia
رایگان خوندمش, خیلی پرمحتوا نیست.
در 12 ماه پیش توسط وحید ۵۲
کتابی که صرفا عقده‌گشایی سیستماتیک است‌ این، شناختن جامعه ایران نیست، نسبت‌دادن یه سری ویژگی‌های دیده‌شده میان این یا آن فرد به جامعه است. همین ویژگی‌ها رو میشه در جوامع دیگه هم دید. مساله این نیست که ایرانی‌ها خوبن یا نه، مساله اینه که این راه شناختن ویژگی‌های فرهنگی ایرانی نیست.
در 12 ماه پیش توسط روزبه آقاجری
یکی از معدود کتاب های کاملا قابل درک راجع به جامعه ایران
در 12 ماه پیش توسط meh...f.k
این کتاب واقعا عالیه و برای هر ایرانی واجبه که بخونه چون به زبان ساده مشکلات ما ایرانیها و علت عدم پیشرفت در زمینه های گوناگون رو بررسی کرده و به حق هم عالی بررسی کرده.
در 12 ماه پیش توسط ami...esh