فیدیبو نماینده قانونی انتشارات تیسا و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

جامعه‌شناسی اقتصادی: ساخت اجتماعی و کنش اقتصادی

نسخه الکترونیک کتاب جامعه‌شناسی اقتصادی: ساخت اجتماعی و کنش اقتصادی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
جامعه‌شناسی اقتصادی: ساخت اجتماعی و کنش اقتصادی


کتاب «جامعه‌شناسی اقتصادی» نوشته ریچارد سوئدبرگ ( -۱۹۴۸)، جامعه شناس و اقتصاددان، است.
این کتاب به عنوان یکی از کتاب‌های مهم در جامعه‌شناسی اقتصادی جدید محسوب می‌شود که در دهه هشتاد میلادی با مقاله مارک گرانووتر متولد شد؛ بنابراین حوزه جدیدی در علوم اجتماعی به شمار می‌آید و برای مطالعه پدیده‌های اقتصادی خرد و کلان از منظر جامعه‌شناسی بسیار راه‌گشاست. این کتاب نخست با عنوان «منفعت‌طلبی و ساختار اجتماعی» در اختیار محققان قرار گرفت. انتخاب این عنوان متفاوت برای نشان‌دادن برنهاد اصلی ریچارد سوئدبرگ در جامعه‌شناسی اقتصادی جدید بود.
در مقدمه کتاب «جامعه‌شناسی اقتصادی» می‌خوانیم:
«همان‌طور که خوانندگان ملاحظه خواهند کرد و ریچارد سوئدبرگ هم متذکر شده است، مقالۀ سخت و پیچیده‌ای است، اما خواندن آن برای فهم تفاوت اقتصاد نهادگرای جدید و اقتصاد نئوکلاسیک از یک‌سو و جامعه‌شناسی اقتصادی جدید از سوی دیگر لازم است. ضمن اینکه مترجم مقدمۀ مختصری در تمایز پارادایم نظری اقتصاد نئوکلاسیک و جامعه‌شناسی اقتصادی در ابتدای کتاب افزوده است.
ریچارد سوئدبرگ در این کتاب اصول جامعه‌شناسی اقتصادی جدید را به‌دقت تشریح کرده است. وی در سراسر فصول کتاب میان اندیشه اقتصاد نئوکلاسیک و اقتصاد نهادگرایان جدید از یک‌سو و جامعه‌شناسی اقتصادی از سوی دیگر تمایز قائل می‌شود و به‌دقت وجوه هرکدام را توضیح می‌دهد تا جایگاه جامعه‌شناسی اقتصادی جدید را در مطالعه پدیده اقتصادی روشن کند. به‌علاوه در ادغام نظریه منفعت در نظریات جامعه‌شناسی برای استفاده از این مکاتب اقتصادی تلاش می‌کند. همچنین سوئدبرگ حفره‌های ساختاری را نیز در جامعه‌شناسی اقتصادی جدید نشان داده است. تشریح این حفره‌ها برنامه تحقیقی خوبی را پیش‌روی محققان علوم اجتماعی می‌گذارد تا جامعه‌شناسی اقتصادی جدید را هرچه بیشتر توسعه دهند».


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات تیسا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 5.32 مگابایت - تعداد صفحات : ۵۵۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب جامعه‌شناسی اقتصادی: ساخت اجتماعی و کنش اقتصادی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب جامعه‌شناسی اقتصادی: ساخت اجتماعی و کنش اقتصادی

کتاب مفیدی هست ولی ترجمه میتونست خیلی بهتر باشه. گاهی اینطور برداشت میشه که اشکالات ترجمه، محتوا رو تحت تاثیر قرار داده.
در 1 سال پیش توسط
کتاب خوبیه ولی به گمانم ترجمه چندین جا ایراد داره.
در 1 سال پیش توسط
مشکل اصلی این کتاب نداشتن مساله اصلی در هر فصل و به طور کلی در همه کتاب است. نویسنده تلاش کرده است یک کتاب به اصطلاح تکست برای جامعه شناسی اقتصادی تدوین کند. اما به جای تمرکز بر جریانات اصلی این رشته به افراد صاحب نظر رجوع کرده. لذا در بسیاری از بخش ها استدلال ها ناتمام است. تنها جایی که امیدوار کننده است مقاله گرانووتر است که مترجم به این کتاب افزوده که متاسفانه ترجمه خوبی از آن انجام نشده
در 2 سال پیش توسط