فیدیبو نماینده قانونی نوین کتاب گویا و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

قصه های مثنوی مولوی - نسخه صوتی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی قصه های مثنوی مولوی - نسخه صوتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی
قصه های مثنوی مولوی - نسخه صوتی

مثنوی معنوی، سترگ‌ترین آثر ادبی مولانا جلال‌الدین بلخی و یکی از بی‌نظیرترین متون ادبی و حکمی باقی‌مانده در حافظه جمعی بشریت است که با گذر سالیان دراز از خلق آن، نه‌تنها کهنه و قدیمی نشده بلکه یک مرجع ادبی فلسفی برای اندیشمندان و مخاطبان بسیاری بوده است. حتی می‌توان در میان آثار ادبی تولید‌شده در میان مردمان کشورها و فرهنگ‌های دیگر نیز رجوع به مولانا و اندیشه‌ها و حکمت‌های مطرح شده توسط او در مثنوی را مشاهده کرد.
مثنوی معنوی به گواهی تاریخ راوی نیمه‌ای از زیست مولاناست که حیاتش توام با منطق و عقل انسانی برای کشف و تفسیر پدیده‌های حکمی و نسبت میان اعمال و رفتار انسانی با آمیزه‌های وحیانی و احادیث و روایات و نیز تجربیات انسانی است. مولانا در مثنوی تلاش فراوانی به خرج داده است تا با زبان تمثیل و استفاده از داستان‌پردازی خرد جمعی مخاطبانش را به سوی کشف نسبت‌های تازه‌ای در زیست و زندگیشان هدایت کند و از آنها بخواهد تا نگاهی تازه و در عین حال توام با منطق به زندگانی خود داشته باشند.
مثنوی معنوی در کلیت خود اثری منظوم به شمار می‌رود که در قالب ۲۶ هزار بیت و در شش دفتر آغوش به روی مخاطبانش باز کرده و در این میان مولانا برخی از ابیات را برای ساخت و روایت ۴۲۶ داستان و حکایت پند‌آمیز استفاده کرده است. نکته مشترک در میان تمامی این داستان‌ها استفاده از منطق عقلانی و فلسفی برای کشف راه‌های موحدانه رسیدن به حقیقت پرودگار یکتای هستی است. در این راه و به سبک و سیاق دوران زیست مولانا، داستان یکی از برترین ابزاری است که مخاطبان عام می‌توانسته اند به واسطه آن به عمق اندیشه خالق اثر در پس ابیاتش پی ببرند.
نکته قابل توجه در این میان انتخاب شخصیت‌های مختلف انسانی و حیوانی برای داستان‌پردازی است به طوری که در میان داستان‌های مثنوی هم داستان‌هایی از پیامبران و ائمه معصوم(ع) برگرفته از متون فقهی و حکمی وجود دارد و هم داستان‌هایی از حیوانات و انسان‌های معمولی.
مهدی آذریزدی سال‌ها پیش در قالب یک جلد از مجموعه هشت‌جلدی قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، ۲۳ داستان از داستان‌های مثنوی را در قالب داستان‌های نسبتا کوتاه و مناسب سن نوجوانان بازنویسی کرد. در این داستان‌ها اصل روایت مثنوی بدون هیچ‌گونه تغییر و فقط برای خوانش ساده‌تر متن برای نوجوانان بازنویسی شده است. مهدی آذر‌یزدی در این بازنویسی سعی کرده با تسلط خود بر ادبیات و واژگان فارسی معیار، روایتی امروزی از این متن سترگ فارسی را به نسل نوجوان و نیز تمامی افرادی که با این اثر ادبی ارتباط زیادی ندارند ارائه دهد که به گواه بازچاپ‌های متعدد این کتاب می‌توان گفت که به خوبی از عهده آن برآمده است.
کتاب سخنگوی قصه‌های مثنوی با استفاده از متن داستانی آذریزدی و با صدای شاهین علایی‌نژاد بازخوانی و با انتخاب موسیقی و تدوین سپهر عباسی کامل شده است.
این کتاب صوتی می‌تواند منبعی مطمئن برای مراجعه سهل و آسان به داستان‌های مثنوی معنوی در زمان و مکان‌های مختلف باشد، زمان‌ها و مکان‌هایی که در خلال آنها می‌توانیم داستان های مثنوی را هم بشنویم.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نوین کتاب گویا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 255.25 مگابایت - تعداد صفحات : ۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب صوتی قصه های مثنوی مولوی - نسخه صوتی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب صوتی قصه های مثنوی مولوی - نسخه صوتی

قصه ها به زبان ساده نوشته شده جذاب هست و برای بچه ها مناسبه حتی بزرگترها هم میتونن با خوندنش از داستاناش لذت ببرن
در 3 هفته پیش توسط
عالیه توصیه میکنم شما هم بخونیدش
در 3 هفته پیش توسط
بدک نبود
در 3 هفته پیش توسط
من خودم عاشق مولوی هستم وهرچی مربوط به اون باشع رو دوست دارم این کتابم برای دخترعزیزم خریداری کردم تا شبا گوش بده
در 1 ماه پیش توسط
راد مهدى پور
در 1 ماه پیش توسط