فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مرشد و مارگاریتا

کتاب مرشد و مارگاریتا

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۹,۵۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مرشد و مارگاریتا

ماجرای مرشد و مارگریتا دقیقا داستان زندگی خود نویسنده است. داستان به‌صلیب‌کشیدن مسیح در زمان پونس پیلات، فرمانروای رُمی یهودا، آیینه‌ی تمام‌نمای دوران سیاه حکم‌روایی استالین و کشتارهای دسته‌جمعی مخالفان به‌ویژه هنرمندان، روشنفکران و دگراندیشان است. بولگاکف برای گریز از تیغ تیز سانسور به این استعاره متوسل می‌شود. پای مسیح و پونس پیلات و کوردلان متعصب یهود را که همان بادمجان‌دورقاب‌چین‌های استالین بودند که چنان هندوانه‌هایی زیر بغلش گذاشتند که خودش را گم کرد و به یکی از وحشتناک‌ترین دیکتاتورهای تاریخ بشریت تبدیل شد، به‌میان می‌کشد. به‌میان‌کشیدن پای جادوگر سیاه و دستیارانش، یعنی شیطان و مریدانش، آمدنش به مسکو و به‌پاکردن آشوب‌های فراوانی که باعث کشتار، دستگیری و زندانی‌شدن افراد زیادی شد، درواقع نماد مکتب کمونیسم است که هفتاد سال نیمی از دنیا را به خاک و خون کشید و هنوز هم در بعضی از کشورها (چین و به‌ویژه کره‌ی شمالی) ادامه دارد. عشق میان مرشد و مارگریتا هم در زندگی نویسنده پدید آمد، عشق در فضای رعب و وحشت با همه‌ی تلخکامی‌ها و شکنجه‌هایش.

ادامه...

بخشی از کتاب مرشد و مارگاریتا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران

من این رمان رو خیلی سال پیش خوندم. یکی از چیزایی که ازش تو ذهنمه تصویر سازی بکر و ماهرانه و طنز آمیز بولگاکوفه بطوریکه خوندن کتاب رو مثل تماشای فیلم میکنه برای خواننده. روایت متفاوت و هوشمندانه از امپراتوری روم و تصلیب مسیح خیلی داستان رو جذاب کرده. رمان تقریباً سه خط داستانی بظاهر جداگانه اما در باطن متصل به هم رو دنبال میکنه و در بهترین زمان های ممکن داستان ها رو به هم ارتباط میده. تا اونجایی که یادم میاد نوشتن کتاب برای بولگاکوف ۱۲ سال زمان برده بود و زحمات چندین ساله اون تو کل داستان مشهوده. ضمناً داستان ملهم از فاوست گوته هم هست.
در 2 سال پیش توسط sae...szd
ی سریا الکی میان میگن عالی بود خوب بود اقاجون اگه خوندیش دوخط ازش بنویس توضیح بده بفهمیم ی چیزی خوندی نقاط قوت یا ضعفی اگه داره بگو. فقط جَو میدین
در 2 سال پیش توسط asa...r55
این رمان را سالها قبل با ترجمه عباس میلانی خواندم.داستان در سبک رئالیسم جادویی است.برخی این کتاب را پیش زمینه ی نوشته آیات شیطانی می دانند.در کل اگر به ادبیات روس علاقه دارید و جایگاه ابلیس را در نوشته ها می خواهید بدانید پیشنهاد میکنم حتما نمونه کتاب را بخوانید و اگر از ترجمه خوشتان آمد حتما این کتاب را بخوانید.دوستان بزرگوار در ویکی پدیا آورده شده است:"بولگاکف نوشتن این رمان را در سال ۱۹۲۸ آغاز کرد و اولین نسخه خطی آن را دو سال بعد به دست خود آتش زد. دلیل این کار احتمالاً ناامیدی به دلیل شرایط خفقان‌آور آن زمان اتحاد جماهیر شوروی بوده‌است. در سال ۱۹۳۱ بولگاکف دوباره کار بر روی این رمان را آغاز کرد و پیش‌نویس دوم در سال ۱۹۳۵ به پایان رسید. کار بر روی سومین پیش‌نویس نیز در سال ۱۹۳۷ به پایان رسید و بولگاکف با کمک گرفتن از همسرش، به دلیل بیماری، کار بر روی نسخه چهارم پیش‌نویس را تا چهار هفته پیش از مرگش در سال ۱۹۴۰ ادامه داد. مرشد و مارگاریتا در نهایت در سال ۱۹۴۱ توسط همسر بولگاکف به پایان رسید، اما در زمان استالین اجازه چاپ به این اثر داده نشد و سرانجام ۲۷ سال پس از مرگ بولگاکف بود که نسخهٔ سانسورشده‌ای از کتاب منتشر شد. کتاب در سال ۱۹۶۵ با حذف ۲۵ صفحه و تغییر برخی نام‌ها و مکان‌های ذکر شده در تیراژ محدودی به چاپ رسید که با استقبال شدید مردم مواجه شد. نسخه‌های آن یک‌شبه به فروش رفت و کتاب با قیمتی نزدیک به صد برابر قیمت روی جلد به کالایی در بازار سیاه تبدیل شد.رمان از سه داستان موازی تشکیل شده‌است که در نهایت یکپارچه می‌شوند: سفر شیطان به مسکو، داستان پونتیوس پیلاطس و به صلیب کشیده شدن مسیح و عشق مرشد و مارگریتا."
در 2 سال پیش توسط داود رجبی رجبی
این کتاب دارای مقام اول در لیست ده رمان خارجی که پیش از مرگ باید خواند/ مرشد و مارگریتا/ میخائیل بولگاکف 📖کتاب با صفحه مکالمه دو شاعر روس در پارکی در مسکو شروع می‌شود که دارند به عادت کمونیست‌های آن زمان به باور‌های خداپرستانه ایراد می‌گیرند. شیطان که دست بر قضا در آن روز در مسکوست به میان حرف‌های آن‌ها می‌رود و می‌گوید بالاتر از همه دلیل‌های اثبات وجود خدا که آن دو ردشان می‌کنند، یک دلیل ساده تر وجود دارد و آن این که «خدا هست».دوشاعر روس به شیطان می‌خندند و ماجراها شروع می‌شود. شاعران روس کشته می‌شوند، پلیس و کا گ ب سرگردان می‌شود. مارگریتا حاضر به فداکاری می‌شود،تئاتر مسکو حادثه آفرین می‌شود،عده زیادی دیوانه می‌شوند...  درس اصلی این کتاب در واقع همین است که «به شیطان نباید خندید.» داستان با سه خط داستانی پیش می‌رود و در انتها هر سه خط به طرز حیرت انگیزی به هم می‌رسند. داستان در دل ماجرای خودش، خیلی آرام و زیر پوستی فضای پلیسی حکومت استالین فوق العاده از داستان تصلیب مسیح پیامبر (ع) –که البته با روایت کتاب مقدس تفاوت دارد و به روایت اسلامی ‌ماجرا شبیه است– را هم می‌توانید بخوانید.پونتوس پیلاطس این کتاب،همواره منتظر است تا مسیح او را ببخشد. (منبع: تارنمای سیمرغ به نقل از همشهری جوان/ شماره ٢۵٩/ احسان رضایی)
در 2 سال پیش توسط sima
عالیه این کتاب
در 2 سال پیش توسط anita
در اصل این کتاب یک تصویر نمادین از کشور روسیه در آن دوره‌ی زمانی خاص است. ولی به نظرم نویسنده در ورای منظور سیاسی‌اش، یک انتقاد صریح هم به نفی‌کنندگان ماوراطبیعه و وجود خدا و شیطان داشته. و یه کم غرغر: این چه جلد مزخرفیه که نشر به‌سخن واسه این کتاب انتخاب کرده؟
در 2 سال پیش توسط آرمین اسدزاد
ح.خ سلام دوستان کتابخوان یا مثل خودم کتاب جمع کن، کتابهایی هستن که تا آخر عمر درگیرشونی: بینوایان، آرزوهای بزرگ، بلندیهای بادخیز، اشعار امیلی دیکنسون ومرشد ومارگریتای بولگاکف. شیطان در مسکو درس خداشناسی می دهد. باورکنید من بوسیله ی شیطان بولگاکف ایمانم به خدا بیشتر شد. پایان کتاب برای من بسیار حزن انگیز بود.کاش جاودانگی وبهشت طور دیگری باشد.
در 2 سال پیش توسط hey...354
کتابی عالی
در 2 سال پیش توسط یاسر نوروزی
با یک شاهکار طرف هستید. من ترجمه آقای میلانی را خواندم. اما آقای پرویز شهدی هم یکی از بزرگان ترجمه ما هستند. البته این را هم بگویم که طرح جلد این کتاب اصلا به دلم ننشست.
در 2 سال پیش توسط محمد کاملان
همه میگن کتاب خوبیه، اما من میگم باید اعتقادات مذهبی تون برای خوندن این کتاب یه کمی قوی باشه چون تناقضات مذهبی ش زیاده. در این کتاب به قدری از شیطان و قدرتش تعریف شده که آدم فک میکنه چقدر ...
در 2 سال پیش توسط dam...diz