فیدیبو نماینده قانونی هورمزد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ثروتمندترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل

نسخه الکترونیک کتاب ثروتمندترین مرد بابل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ثروتمندترین مرد بابل

این کتاب درباره‌ی موفقیت‌های شخصی هر یک از ماست؛ موفقیت به معنای دستاوردهای حاصل از توانایی‌ها و تلاش‌های ماست. آمادگی مناسب، کلید موفقیت ما به شمار می‌آید. بی‌شک اعمال ما توسط افکار ما جهت‌دهی می‌شوند و همین‌طور افکار ما جهت خود را از فهم و درک ما می‌گیرند. دانش و آگاهی مالی، به عنوان راه علاج درد بی‌پولی در این کتاب معرفی می‌شود. در واقع، هدف این کتاب، ارائه‌ی دانشی است به جهت پول درآوردن، نگهداری پول و بالاخره بیشتر کردن پس‌انداز شما. بی‌شک، بلندپروازی موفقیت مالی با علم به این دانش میسر می‌گردد. سفری می‌کنیم به بابل، مَهدی که در آن اصول اولیه‌ی مالی پایه‌ریزی شده است و هنوز در سراسر دنیا از آن استفاده می‌شود. بنا به توصیه‌ی نویسنده، علاوه بر آرزوی رسیدن به موفقیت مالی و افزایش حساب‌های بانکی، دستاوردهای مالی کلان و راه حل برای خلاصی از مسائل مالی، از جمله انگیزه‌ها و افکاری است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ چنانچه بسیاری از خوانندگان مشتاق از سراسر دنیا این نکته را تأیید کرده‌اند. همچنین نویسنده از فرصت استفاده کرده و از هیئت اجرایی مشاغل به جهت پخش نسخه‌های فراوان این کتاب در میان دوستان و بستگان، کارمندان و انجمن‌ها، نهایت سپاس و تشکر را ابراز می‌کند. هیچ تأیید و حمایتی از این بالاتر نیست که افراد با به‌کارگیری این اصول اولیه، به‌تدریج به موفقیت‌های مهم و چشمگیری دست یافته‌اند.

ادامه...
  • ناشر هورمزد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۶۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ثروتمندترین مرد بابل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

پیشگفتار

رفاه یک ملت در گروی رفاه مالی هر یک از افراد آن است.

این کتاب درباره ی موفقیت های شخصی هر یک از ماست؛ موفقیت به معنای دستاوردهای حاصل از توانایی ها و تلاش های ماست. آمادگی مناسب، کلید موفقیت ما به شمار می آید. بی شک اعمال ما توسط افکار ما جهت دهی می شوند و همین طور افکار ما جهت خود را از فهم و درک ما می گیرند.
دانش و آگاهی مالی، به عنوان راه علاج درد بی پولی در این کتاب معرفی می شود. در واقع، هدف این کتاب، ارائه ی دانشی است به جهت پول درآوردن، نگهداری پول و بالاخره بیشتر کردن پس انداز شما. بی شک، بلندپروازی موفقیت مالی با علم به این دانش میسر می گردد.
سفری می کنیم به بابل، مَهدی که در آن اصول اولیه ی مالی پایه ریزی شده است و هنوز در سراسر دنیا از آن استفاده می شود.
بنا به توصیه ی نویسنده، علاوه بر آرزوی رسیدن به موفقیت مالی و افزایش حساب های بانکی، دستاوردهای مالی کلان و راه حل برای خلاصی از مسائل مالی، از جمله انگیزه ها و افکاری است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ چنانچه بسیاری از خوانندگان مشتاق از سراسر دنیا این نکته را تایید کرده اند.
همچنین نویسنده از فرصت استفاده کرده و از هیئت اجرایی مشاغل به جهت پخش نسخه های فراوان این کتاب در میان دوستان و بستگان، کارمندان و انجمن ها، نهایت سپاس و تشکر را ابراز می کند. هیچ تایید و حمایتی از این بالاتر نیست که افراد با به کارگیری این اصول اولیه، به تدریج به موفقیت های مهم و چشمگیری دست یافته اند.
بابل ثروتمندترین شهر روزگاران قدیم بوده است؛ زیرا شهروندان آن ثروتمندترین مردمان زمان خود بودند. آن ها پی به ارزش واقعی پول برده بودند و برای به دست آوردن پول، نگهداری آن و اینکه با پولشان به پول بیشتری برسند از اصول صحیح مالی استفاده می کردند. به این ترتیب، همه ی آنچه را ما می خواهیم آن ها به دست می آوردند... درآمد برای آینده.

جی.اس.سی

ثروتمندترین مرد بابل

آینده ی تو همچون جاده ای است کشیده شده به آن دور دست ها
این جاده پر است از بلندپروازی هایی
که تو در آرزوی رسیدن به آن هایی؛
خواسته هایی مسرت بخش.

برای تحقق این آرزوها و خواسته های مسرت بخش باید پول داشت؛ به همین منظور، با به کارگیری اصول مالی که در این کتاب به تفصیل توضیح داده شد، می توان جای خالی پول را پر کرد و از زندگی شادتری بهره مند گردید.
درست مثل قانون جاذبه، این اصول نیز جهانی و ثابت است. همان طور که به خیلی ها ثابت شده به شما نیز ثابت خواهد شد که این اصول کلید مطمئنی است برای پولدار شدن، بیشتر شدن موجودی و رشد مالی شما.
مسلماً کسانی که این قواعد ساده را فرا می گیرند پول فراوانی به دست می آورند:
۱. پول جمع کردن راشروع کن؛
۲. هزینه ها را کنترل کن؛
۳. طلایت را چند برابر کن؛
۴. پس اندازت را حفظ کن؛
۵. خرید خانه، یک سرمایه گذاری سودآور؛
۶. تضمین کن که در آینده درآمدی خواهی داشت؛
۷. توانایی پول درآوردنت را بیشتر کن؛

درباره ی نویسنده چه می دانید؟

جورج ساموئل کلیسون(۱) در روز ۷ نوامبر ۱۸۷۴ در شهر لوئیزیانا از ایالت میسوری آمریکا به دنیا آمد. او در دانشگاه نبراسکا تحصیل و در جنگ آمریکا و اسپانیا شرکت کرد. پس از مدت ها فعالیت در کار چاپ و نشر، شرکت نقشه کشی کلیسون را در شهر دنور واقع در کلورادوی آمریکا افتتاح و اولین اطلس جاده های آمریکا و کانادا را چاپ کرد. در سال ۱۹۲۶، اولین مجموعه ی معروف خود را با عنوان عقل معاش و موفقیت مالی منتشر کرد. نویسنده با استفاده از حکایت های کهن بابل به روشن شدن نکات مورد نظر کمک کرده است. میلیون ها نسخه از این مجموعه توسط شرکت های بیمه و بانک ها در بین مردم عرضه گردید. معروف ترین کتاب مجموعه، ثروتمندترین مرد بابل است که عنوان آن برگرفته از حکایتی است با همین نام که در این کتاب نقل شده است. حکایت های کهن مردمان بابل می تواند الهام بخش خوبی برای دنیای مدرن ما باشد.

نگاهی کلی به تاریخ بابل

صفحات تاریخ، شهری زیباتر از بابل را به یاد ندارد. نام این شهر، تصویری از ثروت و عظمت را تجسم می کند. گنجینه های پرشده از طلا و جواهرات گران بهای آن، حکایتی افسانه ای است. شاید فکر کنید که این شهر ثروتمند در منطقه ای استوایی، پوشیده از جنگل های سرسبز و انبوه و سرشار از منابع غنی معادن و فلزات قرار گرفته بود؛ اما این حقیقت ندارد. این شهر همجوار با رود فرات در دره ای خشک و لم یزرع واقع شده بود. نه جنگلی بود و نه معدنی و نه حتی سنگی برای بنای ساختمانی. میزان بارش باران به حدی کم بود که کشت هیچ محصولی میسر نبود.
باید گفت که این شهر، نمونه ی بارزی از توانایی بشر برای رسیدن به اهداف بزرگ با استفاده از امکانات موجود در آن می باشد. تمامی منابع این شهر با تلاش انسان مهیا شده بود. در حقیقت، پایه و اساس ثروت شهر بابل، بشر پیشرفته و مترقی بود.
بابل فقط دارای دو منبع بود – یک، زمین حاصلخیز و دیگری رودخانه ی پر آب فرات. مهندسان بابل، مسیر آب رودخانه را با سد و کانال های آبی تغییر جهت می دادند و با گذر از دره ی خشک و لم یزرع، حیات را به زمین می بخشیدند. این روش، اولین شاهکار مهندسی در تاریخ بشر متمدن به حساب می آید. فراوانی محصول، پاداش چنین سیستم آبیاری است که پیش از آن، تاریخ به خود ندیده بود.
خوشبختانه بابل طی حیات طولانی خود، تحت فرمانروایی پادشاهانی از سلسله های متوالی قرار داشت که کمتر به فکر تصرف و غارت بودند؛ البته این شهر درگیر جنگ های بسیاری شد و از یورش فاتحان جاه طلبی که قصد تصاحب گنجینه های افسانه ای آن را داشتند، در امان نماند. فرمانروایان مقتدر و شایسته ی بابل به سبب توجه به دانش، داد و ستد و عدالت در تاریخ باقی مانده اند. پادشاهان بابل هرگز در پی فتح و کشورگشایی نبودند تا با آن مورد تکریم و احترام دیگر ملت ها قرار گیرند.
اما امروز دیگر شهری به نام بابل بر نقشه ی جهان وجود ندارد. با عقب نشاندن نیروهایی که هزاران سال شهر را ساختند و در حفظ آن کوشش کردند، بابل جای خود را خیلی زود به خرابه ای متروکه داد. این شهر در نهصد کیلومتری شرق کانال سوئز واقع در آسیا، درست در شمال خلیج فارس با موقعیت سی درجه ی عرض جغرافیایی بالاتر از اکواتور برابر با یوما در آریزونا قرار داشت و دارای آب و هوایی مشابه این شهر آمریکایی، یعنی گرم و خشک بود.
دره ی فرات که روزی پوشیده از مزارع متراکم و پر محصول بود، بار دیگر به زمینی بی حاصل با بادهای خشک و سوزان تبدیل شده است. بوته ها و درختچه های بیابانی تنها پوشش گیاهی است که در برابر این بادها دوام می آورند. چادرنشینان عرب با گله های کوچک گوسفند تنها ساکنان این دره اند. این وضعیت از آغاز دوره ی مسیحیت تا به امروز ادامه داشته است.
جای جای این دره را تپه های سفالین فراگرفته است. قرن ها گذشت اما این تپه های سفالین به هیچ وجه مورد توجه جهانگردان قرار نگرفت. عاقبت، خورده تکه های کوزه ها و آجرهای سفالی که باران های فصلی آن ها را شسته بود، مورد توجه باستان شناسان قرار گرفت. گروه تحقیقاتی به هزینه ی موزه های آمریکا و اروپا به این منطقه برای جست وجو و حفاری اعزام گردید و خیلی زود ثابت شد که این تپه ها بقایای شهرهای قدیمی اند. شاید«قبرستان شهرها» عبارت بهتری برای این تپه ها باشد.
بابل یکی از این شهرهاست. این شهر که زمانی جایگاه ثروتمندان بود، مدت های طولانی به زیر تلی از خاک، بی آنکه کسی از نام آن با خبر باشد، فرو رفته بود؛ تا اینکه پس از بیست قرن، طی کاوش های باستان شناسان ویرانه های کاخ ها، معابد بزرگ و خیابان های شهر از زیر خروارها خاک بیرون کشیده شدند.
تمدن بابل، قدیمی ترین مرکز تمدنی است که اسناد مکتوب از آن به دست آمده است. تاریخ دقیقی که به هشت هزار سال پیش از این مربوط می شود. وسایل به کار برده شده برای تعیین این تاریخ ها بسیار جالب توجه است. توضیحاتی در مورد یک کسوف از زیر ویرانه های شهر بابل به دست آمده است. منجمان با دانش و تجهیزات نوین به راحتی زمان وقوع این کسوف را محاسبه کردند و به این ترتیب، رابطه ای آشکار بین تقویم رایج امروز و تقویم بابلی ها به اثبات رسید.
در این تحقیقات ثابت شد که سومری ها هشت هزار سال پیش در بابیلا و در شهرهایی که دورتادور آن ها را دیوار فراگرفته بود، زندگی می کردند. تنها می توان حدس زد که چنین شهرهایی در چند قرن پیش از این وجود داشته اند. در میان ساکنان این شهر، علاوه بر بربرها، افرادی از طبقه ی تحصیل کرده و روشن فکر نیز وجود داشت. آن ها نخستین متخصصان در حوزه ی علوم مهندسی، نجوم، ریاضیات و امور مالی به حساب می آیند.
کیفیت این سیستم آبیاری که چنین دره ی خشک و لم یزرعی را به بهشتی از کشت و زرع تبدیل نمود، همیشه مورد توجه بوده است. هنوز می توان بقایای این کانال ها را پیدا کرد؛ اگرچه راه اکثر آن ها با شن بسته شده است. اندازه ی برخی از این کانال ها به حدی بزرگ بود که دوازده اسب در کنار هم به راحتی قادر به عبور از آن بودند. از لحاظ اندازه می توان با بزرگ ترین کانال های شهرهای کلورادو و یوتا در آمریکا مقایسه نمود.
علاوه بر آبیاری زمین های دره، پروژه ای را با همین وسعت مهندسان بابل تکمیل کردند. آنان با یک سیستم فاضلابی پیچیده، بخش وسیعی از زمین های واقع در دهانه ی رودخانه های دجله و فرات را به زیر کشت بردند.
هرودوت، مورّخ یونانی، در دوران شکوفایی بابل، با سفری به این شهر علاوه بر توصیف دقیق آن به برخی از آداب و رسوم مردم این سرزمین و به حاصلخیزی خاک و فراوانی جو و گندم اشاره کرده است.
شکوه و عظمت بابل از صفحه ی روزگار محو شد اما علم و دانش آن ها برای ما حفظ شده است. در این مورد، ما مدیون شیوه ی ثبت و ضبط اسناد توسط بابلی ها هستیم. در آن روزها کاغذ اختراع نشده بود؛ در عوض، به سختی بر لوح های گلی مرطوب نوشته های خود را حکاکی می کردند. بعد از تکمیل نوشته ها، مرحله ی پخت لوح های گلی بود. با پخت لوح ها آن ها به سفال های سخت تبدیل می شدند. این لوح ها در ابعاد ۲۴/ ۱۵ در ۵/ ۲۰ و به ضخامت ۵ /۲ سانتیمتر تهیه می شدند.
این لوح های گلی، به طور کلی حکم نوشت افزار را داشتند. مطالبی از افسانه، شعر، تاریخ، فرمان پادشاهان، قوانین زمین، حق مالکیت زمین، سفته و حتی نامه هایی را که پیک ها به شهرهای دور و نزدیک می فرستادند، بر روی این لوح ها حک می شد. به کمک این لوح ها می توان به امور شخصی و فردی مردم پی برد؛ برای مثال، روی یک لوح که رسیدی از یک فروشنده بود، نوشته شده: مشتری، گاو خود را با هفت عدد کیسه ی گندم معاوضه کرد، سه عدد کیسه ی گندم را با خود برد و الباقی قرار شد هرگاه مشتری خواست فرستاده شود.
باستان شناسان با کشف محل نگهداری این لوح ها، صدها هزار لوح سالم از زیر آوار بیرون آوردند.
یکی از عجایب بابل، عظمت دیوارهایی است که دورتادور شهر را فرا گرفته بود. در دنیای قدیم دیوارهای بابل همچون اهرام سه گانه ی مصر از عجایب هفت گانه ی دنیا به شمار می رفت. ساخت دیوار بیرونی به فرمان ملکه سمیرامیس آغاز گردید. متاسفانه طی حفاری ها هیچ اثر و نشانی از دیوار اصلی شهر به دست نیامد؛ ازاین رو، ارتفاع دقیق آن برای ما مشخص نیست و به طور تقریبی، ارتفاعی بین پانزده تا هجده متر تخمین زده می شود. سطح خارجی آن از خشت پخته پوشیده شده بود و با خندق های عمیق پر از آب حفاظت بیشتری برای شهر تامین می شد.
دیوار درونی، حدود ششصدسال پیش از میلاد مسیح به فرمان نبوپولاسار، پادشاه بابل، ساخته شد. ارتفاع و ضخامت دیوار درونی خیره کننده است. بنا بر اطلاعات موثق، ارتفاع آن برابر ۴۹ متر معادل ارتفاع یک ساختمان اداری پانزده طبقه ای است. طول آن بین ۱۴.۵ تا ۱۷.۵ کیلومتر تخمین زده شده است. پهنای آن به حدی است که یک ارابه با شش اسب قادر است دورتادور آن حرکت کند. از این ساختار فوق العاده، تنها بخش هایی از پی و خندق آن باقی مانده است. علاوه بر فرسایش اجزای آن، اعراب نیز تخریب آن را با برداشتن آجرهای خشتی برای ساخت وساز در جاهای دیگر تسریع کرده اند.

نظرات کاربران درباره کتاب ثروتمندترین مرد بابل

این کتاب بدون تخفیفش ۳۲۰۰قیمتش تو همه کتابفروشی های دیجیتال. میتونید کمترم بخرید اما فیدیبو نمیدونم چرا همش الکی تخفیف میده
در 2 سال پیش توسط محمد ...
.تقریبا تمام کتابهای موجود دررابطه با موضوعات مالی را مطالعه کردم ولی هیچکدام به اندازه این کتاب بمن کمک نکرد.
در 1 سال پیش توسط مهران ظریف
این کتاب انقد قشنگه که یه شبه تمومش میشه کرد داستان های کتاب در مورد نحو کسب ثروت پول دار های مصره اگر با کتابی که کیوساکی نوشته مقایسه کنید میبینید فکر همونه فقط روشش عوض شه
در 2 سال پیش توسط احسان نیک
این کتاب عالیه. خوندنشو به همه توصیه میکنم.مرسى از فیدیبو واسه این کتاب خوب.
در 2 سال پیش توسط علیرضا اقدامیان
نشان اعتماد بانکی در سایت وجود ندارد مهمه
در 1 سال پیش توسط ایوب اکبری
کتاب واقعا عالی و کاربردی در مدیریت درامدها. قیمت کتاب الان ۱۲ تومن شده، هنوز تو فیدیبو قیمت قبل یعنی ۸ تومن هست.
در 2 سال پیش توسط مصطفی .م
به نظر من کتاب جالبی است در قالب یک داستان زیبای تاریخی، علم اقتصاد در حوزه افزایش درآمد و ذخیره کردن آن را به تصویر میکشد. حتما پیشنهاد می کنم که این کتاب را مطالعه فرمایید.
در 2 سال پیش توسط محمدحسین یوسفی
کتاب خوبی بود،واقعا تحولی عظیمی در بدست اوردن پول و رسیدن به هدف در من ایجاد کرد.لازمه تو دنیای زرق و برق امروزی با توجه به تنوع طلبی انسان و خواسته های بیشمار نسبت به منابع محدود ما ملزم به ایجاد قانونی باشیم که بتوانیم منابعمان را برای رسیدن به هدف نهایی مدیریت کنیم.تا بعدا مجبور نباشییم که زیر بار قرص و گرفتاری های بیشتری شویم.
در 1 سال پیش توسط Hamiduk22 Rezaee
یه رمان خیلی خوب در مورد ثروت و قناعت در بابل باستان برای همه سنین توصیه میشه مخصوصا نوجوانان و دانشجو جماعت
در 6 ماه پیش توسط Mohammad Reza
کتاب فوق العاده ایه
در 2 سال پیش توسط mar...and