فیدیبو نماینده قانونی نوین کتاب گویا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب صوتی آتش و بال پروانه کتاب صوتی

کتاب صوتی آتش و بال پروانه

نسخه الکترونیک کتاب صوتی آتش و بال پروانه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۷,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب صوتی آتش و بال پروانه

عارفانه‌های خواجه عبدالله انصاری به روایت مسیحا برزگر، یکی از زیباترین جلوه‌های پیوند شاعرانه میان نثر و نظم است. باز شنیدن این عارفانه‌ها به همراه موسیقی و کلام گرم مسیحا برزگر، تلفیقی زیبا و شاعرانه است که با تجربه‌ای بکر و نامکشوف، برای دقایقی مخاطب خود را از حصار اندیشه‌ها و روابط شکننده انسانی موجود در جامعه می‌رهاند و به سوی طبقات بالاتری حقیقت زندگی بشری هدایت می‌کند. مسیحا برزگر درباره این اثر می‌گوید: در کودکی، شامگاهان، هنگامی که مادر چراغ گردسوز را روشن می‌کرد و ما شش بچه‌ خانواده به گرد چراغ حلقه می‌زدیم تا مشق‌های خود را بنویسیم، سر‌و‌کله شب‌پره‌ها و پروانه‌های کوچک نیز پیدا می‌شد. گویی آنها نیز به این مدرسه‌ شعله و گرمی و روشنی می‌آمدند تا به شیوه‌ خود درسی بیاموزند. شب‌پره‌ها و پروانه‌های کوچک، درس خویش را می‌آموختند و در ضمن، به من نیز درس می‌دادند و می‌رفتند و در میان شعله‌های چراغ می‌نشستند و شعله می‌کشیدند. هنگامی که آنها خود را به قلب شعله می‌زدند، فروغ چراغ فزونی می‌گرفت و ما متن کتاب‌های درسی‌مان را بهتر می‌خواندیم. شب‌پره‌ها و پروانه‌های کوچک، عاشق روشنی شعله‌ها بودند. آنها چنان عمل می‌کردند که گویی فقط برای همین یک لحظه به دنیا آمده‌اند، لحظه‌ انداختن خود به دل شعله‌ آتش و شعله‌ور شدن! شب‌پره‌ها و پروانه‌های کوچک، عاشق شعله‌ی چراغ بودند و من عاشقِ عشقِ آنها. من از آنها درس عاشقی و جنون را یاد می‌گرفتم. آنها به من آموختند که عشق، لحظه‌ای بیش نیست؛ لحظه‌ای که جاودانگی‌ست، زیرا این لحظه، نقطه‌ای در ساحتِ افقی زمان نیست، بلکه سیری‌ست در ساحت عمودی هستی. آری، عشق، لحظه‌ای بیش نیست؛ لحظه‌ای که رقص تو محو می‌شود و رقص شعله‌ها به چشم می‌آید، لحظه‌ای که تو نیستی و معشوق هست. در آن لحظه، دیگر معشوق نیز نیست و فقط عشق هست و بس. عشق، لحظه‌ی‌ تماسِ قطره و دریاست. عشق، لحظه‌ی تماسِ آتش و بالِ پروانه‌ست. عشق، فرو ریختنِ کرانه‌های موهوم در بی‌کرانگیِ هستی‌ست. عشق، بی‌کرانگی‌ست. گفتم: «خوب است حس و حالِ آن شب‌پره‌ها و پروانه‌های کوچک را قلمی کنم.» بنابراین، بهترین رنگ‌ها را انتخاب کردم؛ رنگِ بی‌رنگیِ نیایش را. سوزِ خواجه‌ هرات مرا به یاد سوزشِ بال شب‌پره‌ها و پروانه‌ها می‌انداخت. هر دو را تلفیق کردم و آتش و بال پروانه به وجود آمد. اینک، این شما و این رقص عاشقانه‌ شعله‌ها!

ادامه...

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی آتش و بال پروانه

فوق العاده بود. گزیده های انتخاب شده ی اشعار بسیار عالی و تاثیر گذار و دلنشین بود. صدای مسیحا برزگر و صدای موسیقی هم واقعا دلنشین و آرامش بخش بود.
در 7 ماه پیش توسط اسحاق زمانی
صدای مسیحا برزگر بسیار عالیست مخصوصا برای داستانهای عرفانی و معنوی
در 1 سال پیش توسط sad...313
خدایش بیامرزاد چقدر زیبا چقدر زیبا
در 6 ماه پیش توسط علي خوشبختي
خوش به حالش که انقدررررر عاشق بود. خدا چه لذتی مبرده وقتی گوش میداده. کاش از شنیدن ما هم لذت ببره 😍
در 3 ماه پیش توسط naz...our
هم گزیده اشعار و هم گوینده خوب بود انسان را به فکر وادار میکنند
در 4 ماه پیش توسط deh...aba
بی نظیر
در 2 ماه پیش توسط روح اله بهنام
انتظارم خیلی بیشتر بود، موسیقی انتخاب شده شبیه به موسیقی متن فیلمه تا کتاب صوتی، اگر مکاشفات مایستر اکهارت رو گوش بدید با اینکه موسیقی تغییر نمیکنه ولی به زیبایی متن روش نشسته و متوجه گیراییش میشید، امیدوارم در انتخاب موسیقی بیشتر دقت بشه.
در 1 سال پیش توسط awd...z