فیدیبو نماینده قانونی هورمزد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب قلاب

کتاب قلاب
چگونه مشتریان را به محصولاتمان وفادار کنیم؟

نسخه الکترونیک کتاب قلاب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب قلاب

شکل دادن به عادت‌ها، برای بقای بسیاری از کالاها ضروری است. در دنیایی که حجم عظیمی از عوامل مختلف، ذهن‌‌ها را به خود مشغول می‌‌کنند، شرکت‌‌ها باید راهکارهای مناسبی داشته باشند تا بتوانند در ذهن کاربرانشان جایگاهی‌ بیابند. داشتن مشتریان میلیونی، به‌تنهایی کافی نیست، بلکه شرکت‌‌ها روزبه‌روز بهتر متوجه می‌‌شوند که ارزش اقتصادی آن‌ها به قدرت عادت‌‌هایی بستگی دارد که در ذهن مخاطبان خود می‌‌سازند. شرکت‌‌ها برای این‌‌که مشتریانشان را به خود وفادار نگه‌دارند و محصولی تولید کنند که مدام استفاده شود، مشتریان را نباید فقط به استفاده از محصولات خود ترغیب کنند؛ بلکه باید آن‌ها را به خود وابسته نمایند. هرچند برخی از شرکت‌‌ها به‌تازگی متوجه اهمیت این موضوع شده‌اند، ولی شرکت‌هایی هستند که از این راهکار سود کلانی حاصل و ارزش شرکت خود را چندین برابر کرده‌اند. شرکت‌هایی که در این کتاب نام‌برده شده‌اند، محصولات خود را به نحوی طراحی کرده‌‌‌اند که در مشتریان ایجاد عادت کرده‌‌ و با این روش باعث شدند که مشتریان به‌صورت ناخودآگاه از محصولاتشان استفاده کنند.

ادامه...
  • ناشر هورمزد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.84 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۳ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب قلاب

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

هفتادونه درصد از دارندگان تلفن های هوشمند، حداکثر ظرف پانزده دقیقه پس از برخاستن از خواب به سراغ تلفنشان می روند. شاید وحشتناک تر این است که یک سوم آمریکایی ها می گویند اگر قرار باشد بین رابطه ی جنسی و تلفن همراه یکی را انتخاب کنند، دومی را انتخاب می کنند.

نشر هورمزد

نشر هورمزد، نشر جوان و پویایی است که با تیمی از جوان ترین های حوزه ی نشر، با ایده های بکر و خلاقانه، پا به عرصه ی کتاب نهاد و در این سال ها، به گواه مخاطبین حرفه ای و همچنین دست اندرکاران حوزه ی نشر، نسبت به هم قطاران خود، گام های کاملاً متفاوتی برداشته و زیبایی ظاهر کتاب را، در کنار انتخابِ وسواس برانگیز کتب و مراحل ترجمه، ویرایش و سپس چاپ، ملاک کار خود قرار داده و اگرچه در حوزه ای به نام علوم شگفت انگیز (سری کتاب هایی در مورد کیهان، خدا و جهان هستی) گام های خوبی برداشته ایم و در صددیم پیشرفت در این حوزه را در دستور کار خود قرار دهیم؛ اما اکنون به جرات می توانیم مدعی شویم «نشر هورمزد، ناشر برترین کتاب های حوزه ی کسب و کار، مدیریت و موفقیت است» و بر خود می بالیم که در بسیاری اوقات این گفته را از زبان همکاران و همراهان و مخاطبان هورمزد در سراسر ایرانِ عزیزمان می شنویم.

بی صبرانه چشم براه پیشنهادات و انتقادات شما هستیم. تلفن تماس: ۶۶۱۲۵۱۲۶
www.hoormazd.com
Telegram: hoormazdpublication
Instagram: nashr.hoormazd

مقدمه

هفتادونه درصد از دارندگان تلفن های هوشمند، حداکثر ظرف پانزده دقیقه پس از برخاستن از خواب به سراغ تلفنشان می روند. شاید وحشتناک تر این است که یک سوم آمریکایی ها می گویند اگر قرار باشد بین رابطه ی جنسی و تلفن همراه یکی را انتخاب کنند، دومی را انتخاب می کنند.
نتایج یک پژوهش دانشگاهی که در سال ۲۰۱۱ انجام شد نشان می دهد افراد، به طور متوسط، تلفن همراه خود را سی وچهار بار در روز چک می کنند. هرچند فعالان صنعت، معتقدند این رقم حتی به ۱۵۰ بار نیز می رسد!

[باید بپذیریم که در قلاب گیر افتاده ایم!]

اگر فناوری هایی که استفاده می کنیم ما را دچار اعتیاد نکرده باشند باید بپذیریم که دست کم جزیی جدایی ناپذیر از زندگی مان شده اند. امروزه ما بی اختیار پیام هایمان را چک می کنیم. چک کردن فیس بوک، یوتیوب و توییتر اجتناب ناپذیر است؛ ابتدا این کار را فقط برای چند دقیقه انجام می دهیم ولی ناگهان متوجه می شویم که ساعت ها صرف کرده ایم. ما در طول روز مجبوریم این کار را انجام دهیم ولی کمتر متوجه این اجبار می شویم.
در روانشناسی شناختی، عادت به رفتاری گفته می شود که به صورت خودکار، تحت تاثیر محرک های موقعیتی اتفاق افتد؛ به عبارت دیگر، عادت یعنی کارهایی را به صورت ناخودآگاه یا با خودآگاهی کم، انجام دهیم. محصولات و خدماتی که ما برحسب عادت از آن ها استفاده می کنیم، رفتارهای روزانه ی ما را تغییر می دهند و این دقیقاً همان چیزی است که طراحان این محصولات می خواهند. این دیگران هستند که فعالیت های ما را مهندسی می کنند.
چگونه شرکت هایی که محصولشان، چیزی جز چند کد ساده روی صفحه نمایش نیست، قادرند ذهن کاربران را کنترل کنند؟ چه عواملی باعث می شود بعضی از این کالاها، عادت ساز شوند؟
شکل دادن به عادت ها، برای بقای بسیاری از کالاها ضروری است. در دنیایی که حجم عظیمی از عوامل مختلف، ذهن ها را به خود مشغول می کنند، شرکت ها باید راهکارهای مناسبی داشته باشند تا بتوانند در ذهن کاربرانشان جایگاهی بیابند.
داشتن مشتریان میلیونی، به تنهایی کافی نیست، بلکه شرکت ها روزبه روز بهتر متوجه می شوند که ارزش اقتصادی آن ها به قدرت عادت هایی بستگی دارد که در ذهن مخاطبان خود می سازند. شرکت ها برای این که مشتریانشان را به خود وفادار نگه دارند و محصولی تولید کنند که مدام استفاده شود، مشتریان را نباید فقط به استفاده از محصولات خود ترغیب کنند؛ بلکه باید آن ها را به خود وابسته نمایند.
هرچند برخی از شرکت ها به تازگی متوجه اهمیت این موضوع شده اند، ولی شرکت هایی هستند که از این راهکار سود کلانی حاصل و ارزش شرکت خود را چندین برابر کرده اند. شرکت هایی که در این کتاب نام برده شده اند، محصولات خود را به نحوی طراحی کرده اند که در مشتریان ایجاد عادت کرده و با این روش باعث شدند که مشتریان به صورت ناخودآگاه از محصولاتشان استفاده کنند.
***

اولین راه حل برنده است

شرکت هایی که بتوانند در مشتریان خود عادت ایجاد کنند، سود سرشاری را نصیب خود می کنند. این شرکت ها محصولات خود را با عاملی به نام «محرک درونی» تجهیز می کنند؛ درنتیجه، کاربران بدون این که نیازی به محرک بیرونی داشته باشند، به سراغ محصولاتشان می روند.
شرکت های عادت ساز به جای صرف هزینه های گزاف برای بازاریابی، کالای خود را به احساسات و فعالیت های روزمره ی انسان ها وصل می کنند. وقتی مخاطب، مانند یک کودک بی حوصله شده و به سراغ توییتر می رود، در واقع، قدرت عادت فعال شده است. این افراد به شدت احساس تنهایی کرده و قبل از اینکه عاقلانه فکر کنند و تصمیم بگیرند، مشغول مرور اتفاقات صفحه ی فیس بوکشان می شوند. وقتی سوالی برایشان پیش می آید، قبل از این که به ذهن خود مراجعه کنند به سراغ گوگل می روند. همیشه اولین راه حلی که به ذهن مخاطب برسد برنده است. در فصل اول این کتاب، مزایای رقابتی عادت سازی را بررسی می کنیم.
***
چگونه شرکت های مختلف ایجاد عادت می کنند؟ پاسخ این است: آن ها عادت را می سازند. شرکت های تبلیغاتی در زمان اوج فعالیتشان در خیابان مدیسون نیویورک، به راحتی علایق مردم را هدایت می کردند. سال ها بعد سریال محبوبی به نام «مردان دیوانه» به این موضوع پرداخت. هرچند طرفداران این سریال، سرانجام متوجه اتفاقات خیابان مدیسون شدند ولی این آگاهی زمانی شکل گرفت که سال ها از آن دوران طلایی گذشته بود. دنیای مشتریان تاثیرپذیر از تبلیغات، کاری کرده است که نمایش پرزرق وبرق «دان دریپر»، شخصیت خیالی سریال مردان دیوانه، که باهدف شستشوی مغزی مردم تهیه شده بود به بهترین ابزار در خدمت برندهای بزرگ تبدیل شود.
امروزه شرکت های کوچک و جدید کاربران خود را از طریق فعل وانفعالاتی که من اسمشان را «قلاب» می گذارم، هدایت می کنند و رفتار آن ها را کاملاً دگرگون می سازند. هرچه کاربران، بیشتر در این قلاب ها گیر کنند احتمال این که استفاده از کالایی برایشان به «عادت» تبدیل شود بیشتر است.

نظرات کاربران درباره کتاب قلاب

کتابی عالی و فوق العاده که جز برترین های امازون است برای اشنایی بیشتر hooked را در اینترنت سرچ کنید تا بیینید با چه گنجی روبرو هستید
در 2 سال پیش توسط مجید مجیدی
جز بهترین کتابها در زمینه خودش هست
در 2 سال پیش توسط جواد ایزدشناس
نشر هورمزد بهترین کتابها رو انتخاب کرده ولی بدترین کیفیت در ترجمه و حتی در خود ادبیات فارسی رو ارائه کرده. مثلا ویراستار و مترجم نمیدونه که ارجحیت درسته و نه ارجعیت. جمله بندی ها بعضی جاها غلط انداز و اشتباهه و نه تنها منظور نویسنده رو نمیرسونه بلکه برعکس و ناقص ترجمه شده
در 1 سال پیش توسط Mohammad Reza
کتابی فوق العاده که دیدگاهتون درباره تمام دنیای محصولات عوض میکنه و بعد از مطالعه اش دیگه آدمی معمولی نخواهید بود چراکه متوجه دنیای تبلیغاتی وسیع اطرافتان خواهید شد اکیدا توصیه میکنم که فوق العاده است. بدرود به امید مردمانی آگاه تر
در 2 سال پیش توسط صادق آسیابان
کتاب از نظر محتوایی خیلی کتاب جالب و خوبی است مخصوصا برای کسانی که در حوزه مدیریت ارتباط با مشتریان کار می کنند یا قصد دارند محصولی جدید یا محصول فعلی خود را به مشتریان عرضه کنند اما ترجمه در بعضی بخشها خیلی ناخوانا و چیزی شبیه به گوگل ترنسلیت هست طوری که بعضی پاراگرافها رو که از کتاب انگلیسی می خونم مضمون متفاوتی با ترجمه داره.. یک ستاره نداده فقط به خاطر ضعف ترجمه
در 1 سال پیش توسط وفا حسینی
این کتاب برای تولید محتوای دیجیتال خیلی کاربردی هستش و خوندنش مطمعنن لازمه که بدونیم چطور تو قلاب گیر میکینم بدون اینکه متوجه بشیم
در 3 ماه پیش توسط فرهاد جعفری
نکات خوب و کاربردی در باب مارکتینگ و شناسایی دقیق مشتری / نیاز سنجی و طراحی درست محصول کتابی خوب و نثر خوب و دقیق و کاربردی
در 2 سال پیش توسط نغمه رستگار
دمش گرم واقعا کتاب نوشته. بخونید تا بفهمید که شرکتا چکار می کنن تا شما رو به خودشون وابسته کنن. مثلا چرا مردم به تلگرام، اینستاگرام و... اعتیاد دارن تو این کتاب چرایی این اعتیادها (قلاب ها) آورده شده.
در 6 ماه پیش توسط mah....72
عالی
در 1 هفته پیش توسط q_m...ger
حتما برای شروع استارتاپ این کتاب رو بخونید
در 2 سال پیش توسط hw....ntu