فیدیبو نماینده قانونی هورمزد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب از خوب به عالی

کتاب از خوب به عالی
چرا بعضی از شرکت‌ها جهش می‌کنند و بعضی‌های ديگر نه!

نسخه الکترونیک کتاب از خوب به عالی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب از خوب به عالی

از خوب به عالی، یافته‌های یک تحقیق پنج ساله توسط نویسنده و تیمش را توضیح می‌دهد. تیم او شرکت‌هایی که بعد از سال‌ها عملکرد متوسط، پیشرفتی پایدار داشتند شناسایی کرده و عواملی که باعث تمایز آن شرکت‌ها از رقبایشان شده مشخص نموده است. این عوامل در نهایت به مفاهیم کلیدی رهبری، فرهنگ و مدیریت استراتژیک تقسیم شدند. چه کسی باید این میکروکتاب را بخواند؟ -مدیران، سرمایه‌گذاران و رهبرانی که می‌خواهند شرکت خود را از متوسط به خیلی خوب برسانند. -کارآفرینانی که می‌خواهند استارت‌آپ خود را از همان ابتدا عالی بسازند. -هرکس که به رهبری عالی، فرهنگ شرکت عالی و برنامه‌ریزی استراتژیک عالی علاقمند است. زمانی که ما به نوع رهبری شرکت‌های خوب به عالی پی بردیم، بسیار متعجب و حیرت‌زده شدیم. رهبران سازمان‌های خوب به عالی، در مقایسه با رهبران خبرساز و شخصیت‌های برجسته‌ای که تیتر اول روزنامه‌ها هستند و مشهورند، بسیار متفاوت‌اند. آن‌‎ها بسیار متواضع، آرام، تودار و خجالتی هستند. این رهبران ترکیب تناقض‌آمیزی از تواضع انسانی و جسارت حرفه‌ای دارند. آن‌‎ها ‌بیش‌تر شبیه آبراهام لینکلن و سقراط هستند تا شبیه جرج اسمیت پَتن و جولیوس سزار. همچنین، ما فکر می‎کردیم که رهبران خوب به عالی کارشان را با نوعی نگرش و برنامه‌ی جدیدی شروع می‎کنند ولی در عوض متوجه شدیم که آن‌‎ها در ابتدا افراد شایسته را برای کار انتخاب می‎کنند و سپس آن‌‎ها را در جایگاه‌های مناسب قرار می‎دهند و بعد هدف خود را تعیین می‎کنند.

ادامه...
  • ناشر هورمزد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 5.34 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۵۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب از خوب به عالی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

زمانی که داشتم به پایان نگارش این کتاب می رسیدم، برای پیاده روی از شیب تندی می‎دویدم که مسیری صخره ای بود و در الدورادو اسپرینگز کانیون(Eldorado Springs Canyon)، درست در قسمت جنوبی خانه ی من، در بولدر در کلورادو (Boulder, Colorado)، قرار داشت. آن بالا در یکی از استراحت گاه های مورد علاقه ام ایستاده بودم و منظره ای را که هنوز از برف زمستانی پوشیده بود، تماشا می‎کردم که ناگهان سوال عجیبی به ذهنم خطور کرد: «با چقدر پول راضی می شوم که از انتشار کتاب دست بکشم؟»
با توجه به اینکه برای انجام دادن این پروژه ی تحقیقاتی پنج سال وقت صرف کرده بودم، تجربه ی فکری جالبی بود. نه اینکه هیچ رقمی نباشد که مرا وسوسه کند از چاپ این کتاب منصرف شوم، اما حتی رقم صد میلیون دلار هم ــ که در ذهن تصور کردم ــ نتوانست مرا راضی کند تا دست از این پروژه بکشم. زمان پایین آمدن بود. من ذاتاً معلم هستم و تصور اینکه چیزی را که آموخته ام با دانش پژوهان سراسر دنیا تقسیم نکنم غیرممکن است و در این فضای یادگیری و آموزش بود که این کتاب را گرد آوردم. بعد از چندین ماه دور از چشم بودن، درست مثل آدمی گوشه گیر ــ تارک دنیاــ شنیدن اینکه کدام موارد برای آن ‎ها موثر بود و کدام نبود، برایم لذت بخش است.
امیدوارم این کتاب برای شما مفید باشد و چیزهایی را که یاد گرفتید، در هر کاری که دارید، به خدمت بگیرید؛ چه برای شرکتتان، چه برای کارتان در بخش اجتماعی، یا حداقل در زندگی شخصی تان.

جیم کالینز
***
زمانی که ما به نوع رهبری شرکت های خوب به عالی پی بردیم، بسیار متعجب و حیرت زده شدیم. رهبران سازمان های خوب به عالی، در مقایسه با رهبران خبرساز و شخصیت های برجسته ای که تیتر اول روزنامه ها هستند و مشهورند، بسیار متفاوت اند. آن ‎ها بسیار متواضع، آرام، تودار و خجالتی هستند. این رهبران ترکیب تناقض آمیزی از تواضع انسانی و جسارت حرفه ای دارند. آن ‎ها بیش تر شبیه آبراهام لینکلن و سقراط هستند تا شبیه جرج اسمیت پَتن و جولیوس سزار.
همچنین، ما فکر می‎کردیم که رهبران خوب به عالی کارشان را با نوعی نگرش و برنامه ی جدیدی شروع می‎کنند ولی در عوض متوجه شدیم که آن ‎ها در ابتدا افراد شایسته را برای کار انتخاب می‎کنند و سپس آن ‎ها را در جایگاه های مناسب قرار می‎دهند و بعد هدف خود را تعیین می‎کنند.
***مدیرانی که تغییرات خوب به عالی را به وجود آورند، ابتدا به این مسئله فکر نکردند که نخست هدف خود را تعیین کنند و سپس افراد مناسب را انتخاب کنند، بلکه آن ‎ها ابتدا افراد شایسته را انتخاب می کردند (افراد بی صلاحیت را برکنار می کردند) و سپس هدف خود را تعیین می کردند. آن ‎ها در واقع می گفتند: «من واقعاً می دانم که چه هدفی دارم اما این موضوع را کاملاً می دانم که اگر افراد شایسته را انتخاب کنیم و آن ‎ها را در جایگاه های مناسب قرار دهیم و افراد بی صلاحیت را حذف کنیم، آن وقت متوجه خواهیم شد که چطور می توانیم هدفی عالی و ارزشمند داشته باشیم.و بدین سبب است که ما افراد کمی داریم که عالی می‎شوند. به طور کلی، ما مدارس عالی نداریم، چون مدارس خوب داریم؛ ما دولت عالی نداریم، چون دولت خوب داریم؛ افراد معدودی به زندگی عالی دست پیدا می‎کنند، چون رسیدن به زندگی خوب آسان تر است؛ بیش تر شرکت ها عالی نمی شوند، چون بیش تر آن ‎ها کاملاً خوب هستند، و همین مشکل اصلی آن ‎ها است.

Jim Collins

تکنولوژینزدیک ها از هم دور می شوند و دورها، به هم نزدیک یادمان باشد از تکنولوژی درست استفاده کنیم.

نظرات کاربران درباره کتاب از خوب به عالی

تعداد صفحات نمونه چرا اینقدر کمه؟ با این حجم کم مطالب نمونه, عیار کتاب دست آدم نمی آد یعنی منظورم آدمو کامل قانع و مجاب نمی کنه
در 2 سال پیش توسط mos...san
لطفا یک قسمت برای درخواست کتاب به اَپ اضافه کنید و جای خالی خیلی از کتاب های نشر سیته هم توی کتابخونتون خالیه... ممنون
در 1 سال پیش توسط naj...eil
این کتاب میکروبوک نیست، چرا توی توضیحات نوشته میکروبوک؟
در 1 سال پیش توسط حسین کاحسینی
من قصد خرید کتاب رو داشتم. اما نظرات رو که خوندم منصرف شدم. اگه امکانش هست یک ترجمه دیگه رو هم قرار بدید
در 10 ماه پیش توسط مصطفی رضیئی
کتاب خیلی خوبیه. به نظرم حتما ارزش خوندن رو داره. ولی ترجمش بسیار ضعیفه. بسیار بسیار ضعیف.
در 2 سال پیش توسط امیر حسین بصیری
لطفا این کتاب رو در تخفیف جشن بهاری بذارین
در 2 سال پیش توسط نگار منصوری
من این کتاب را خواندم فوق العاده است.برای هر شخصی قابل استفاده است حتما بخوانید
در 2 سال پیش توسط زهره زارع
سلام،لطفا در این ایام کتابهایی در مورد امام حسین را هم تخفیف بگذارید.با تشکر
در 1 سال پیش توسط tan...s.m
فدیبو عزیز بابت تخفیفها ممنونم.
در 1 سال پیش توسط مهران ظریف
کتاب خیلی خوبیه. منتها نویسنده خوبی نداشته. قلمش قلم یه دانشجو هست بیشتر تا استاد. ولی خوندنش رو برای مدیران و رهبران شرکت ها توصیه میکنم حتما. موسس امازون جف بیزوس هم این کتاب رو جزو ۱۰ کتاب مورد علاقش معرفی کرده.
در 1 سال پیش توسط meh...ade