فیدیبو نماینده قانونی انتشارات البرز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب تا رسیدن به آرزوها راهی نیست
بخواه،مجسم کن، به دست آور

نسخه الکترونیک کتاب تا رسیدن به آرزوها راهی نیست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب تا رسیدن به آرزوها راهی نیست

کتاب حاضر همه آنچه را کم و بیش خواهان دستیابی به آن‌ها هستید، از اهداف مورد نظرتان در کار گرفته تا هدف‌های زندگی شخصی، مورد بررسی قرار می‌دهد. و این هدف‌ها نه‌تنها شامل دستاوردها، بلکه دیگر هدف‌هاست ــ از بهبود بخشیدن به سلامتتان گرفته تا یافتن چیزهای جالب توجه دیگر که برای سرگرمی و تفریح انجام می‌دهید.
در واقع، هرآنچه می‌خواهید، آرزو دارید یا مصمم هستید داشته باشید یا برای خودتان خلق کنید، به‌وسیله روش‌های ب م ب امکان‌پذیر است. تمرکز این کتاب بر چگونگی به‌کارگیری این روش‌ها برای رسیدن به خواسته‌تان در کار یا تجارت. ولی این روش‌ها را همچنین می‌توان به‌منظور جست‌وجو و کسب همه نوع هدف‌های شخصی، از بهبود روابط گرفته تا صرفا برخورداری از سرگرمی و شادی بیشتر به‌کار گرفت، که بدین ترتیب خشنودی و لذت را به همراه توفیق و پیروزی به‌دست خواهید آورد.
این‌ها، همچنین، روش‌هایی هستند که همه می‌توانند مورد استفاده قرار دهند، چون هرکسی این قابلیت‌های ب م ب را دارد، اگرچه شمار فراوانی از مردم از آن استفاده نمی‌کنند و یا آن‌ها را به‌طور کامل بسط نمی‌دهند. آن را بخواه، مجسم کن، به‌دست آور!

ادامه...
  • ناشر انتشارات البرز
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.31 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۸۴ صفحه
  • شابک

معرفی رایگان کتاب تا رسیدن به آرزوها راهی نیست

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:۷. رها شدن از شرّ تفکر منفی

درست همان گونه که احساسات منفی می تواند سدی باشد در راه دستیابی به آنچه می خواهید، تفکر منفی نیز چنین می کند، مانند زمانی که داور منتقد درونی تان با افکاری این چنینی شما را تحقیر و کوچک می کند: «من آن قدر خوب نیستم که این را به دست آورم.» این گونه تفکر می تواند اعتماد به نفس شما را از پایه تضعیف کند و باعث شود شما ناخودآگاه هدفتان را تخریب کنید، حال آن هدف می خواهد پیشرفت در حرفه تان باشد یا پایه گذاری و بسط دادن رابطه ای شخصی ــ در آخر کار، عملکردهای شما تفکرتان را به اثبات می رساند.
به همین ترتیب، داشتن دیدگاه منفی در مورد دنیا که در آن انتظار رخ دادن بدترین ها را می کشید و از هر تغییری می ترسید، فکر می کنید اوضاع و احوال فقط رو به بدتری می رود، به تضمین این امر کمک می کند که اوضاع رو به خرابی خواهید رفت. سپس، وقتی که چنین شد، آن پیامد این طرز تلقی را تقویت می کند «دیدی، من که این را گفته بودم.» دیدگاه منفی شما راهنمای نحوه کارکردتان است که آن نیز در نرسیدن شما به آنچه می خواهید نقش بازی می کند.
تمرکز کردن روی داشتنِ طرز تفکر مثبت و متقاعد کردن خودتان به اینکه در راهِ رسیدن به آن چیزی هستید که می خواهید، می تواند عالی باشد. اما اگر در این مورد که می توانید این کار را بکنید احساس تردید داشته باشید، یا آیا این به راستی چیزی است که می خواهید، یا تفکرهای شما در مورد خودتان منفی باشد، می توانید تلاش های خود را برای دستیابی به هدف هایتان از پایه و اساس بی ثمر و تضعیف کنید.
بنابراین، اگر چنین افکار یا طرز تلقی های منفی شما را از پیشرفت بازمی دارند، به آن ها این اجازه را ندهید. درست همان گونه که عادت ها را می توان شکست و تغییر داد، چنین سدهایی در راه توفیق خود را می توانید از میان بردارید.

تفکر منفی چگونه نتایج منفی می آفریند.

از آنجا که تفکر منفی خودش خودش را تغذیه می کند، شکستن این چرخه ممکن است دشوار باشد. در واقع، بسیاری از افراد با دیدگاه منفی، وقتی مانعی سر راهشان سبز می شود احساس راحتی بیشتری می کنند. این امر نه تنها آن عادت را تقویت می کند، بلکه این افراد می توانند از این مانع به عنوان بهانه ای برای دست نیافتن به هدف مورد نظرشان استفاده کنند.
متاسفانه، بسیاری اشخاص می آموزند از شکایت کردن به عنوان راهی برای کسب خشنودی از همه چیزهایی که به درستی پیش نمی روند بهره ببرند. این پدیده «بدبختی مصاحبت را دوست دارد» است ــ افراد شاد به دنبال کسی می گردند که شکوه و شکایت کنند و سپس به خاطر حمایت و مشارکت احساس بهتری به دست آورند. وقتی شکوه و شکایت کردن به شیوه ای برای زندگی بدل می شود، شکستن این چرخه دوباره مشکل است. افراد شکوه کننده این را تشخیص نمی دهند که دیدگاهشان در بسیاری از شکست ها و ناکامی هایی که از سر می گذرانند نقش دارد. در واقع، پژوهش های جدید نشان می دهد که دیدگاهی منفی حتی امکان دارد در بیماری و کند کردن فرآیند شفا یافتن نقش ایفا کند؛ دیدگاه مثبت به سلامت و بهبود کمک می کند. دیدگاه ها و احساسات ما در واقع مواد شیمیای مغز ما را تغییر می دهند تا کارکرد ما را بیش و کم موثر کنند.
اما دیدگاه ها و تفکر منفی را می توان تغییر داد. ما می توانیم در شکستن و تغییر دادن چرخه ای از احساسات و تجربیات منفی دخالت کنیم ــ و به نتایج مثبت شگفت انگیزی دست یابیم.
این اتفاقی است که برای مادلین افتاد: جوان ترین دختر در خانواده اش. او دو برادر بزرگ تر از خودش داشت که پیوسته از او انتقاد می کردند، و او همیشه چنین می پنداشت که کارهایش اشتباه است. به همین دلیل، او هرچیزی در اطراف خود را نیز چنین می دید. اگر چیزی هنوز غلط و نادرست نبود، احتمالاً می شد. او در دیگر مردمان و در دنیا به طور کلی به دنبال خطا و اشتباه می گشت؛ و این به او کمک می کرد حال بهتری داشته باشد.
به این دلیل بی اندازه اهل قضاوت بود، دوستان اندکی داشت. چون تصور می کرد دیگران خیلی خطاکار و دچار اشتباه اند، تعداد کمی از مردم را دوست داشت، و دیگران نیز، وی را دوست نداشتند، چون بسیار منفی و گوشه گیر بود. او از تنها بودن شکایت می کرد، و هیچ وقت تشخیص نمی داد که خود اوست که دیگران را از خود دور می کند. در عین حال، وی از خود می پرسید چرا به نظر می رسید زندگی اش این قدر به بدی و تلخی سپری می شود. او در مورد آنچه بعدا اتفاق می افتاد احساس نگرانی می کرد، و باور داشت آن اتفاق نیز هرچه باشد با اشتباه و غلط همراه است. وی از ترس آنچه ممکن بود رخ دهد، اغلب به پیشنهادها برای آینده پاسخ رد می داد. از این رو، منفی گرایی او سدها و موانعی بر سر راه روابطش به وجود آورد و سبب شد بسیاری از فرصت ها را از دست بدهد.
اما حتی مادلین، پس از دهه ها داشتن تفکر منفی، توانست با استفاده از روش های گوناگون ب م ب خود را تغییر دهد و آگاه شود چه وقت منفی می اندیشد، زنجیر تفکر منفی را پاره کند، و این گونه افکار را با افکار مثبت و الهام بخش جایگزین سازد. به همین ترتیب، شما نیز به وسیله آگاهی می توانید چنین تغییرهایی را در خود به وجود آورید، ترمز منفی گرایی را بکشید و مثبت گرایی را در آغوش بگیرید و از آن بهره بگیرید.

با برنامه ریزی مجدد خودتان از شرّ افکار منفی رهایی یابید

اگر شما نیز، مانند مادلین، دیدگاه ها و الگوهایی منفی دارید که در دستیابی تان به آنچه در هر عرصه ای از زندگی که خواهانش هستید اختلال ایجاد می کند ــ در محل کار، قابلیت شما در به انجام رساندن چیزی، روابطتان، بهره گرفتن و لذت بردن از اوضاع و احوال و چیزها ــ با برنامه ریزی مجدد شخصی مثبت می توانید این دیدگاه و افکار را تغییر دهید. این شیوه یاری تان می دهد دیدگاه ها و طرز تلقی های منفی را به نوع مثبت آن بدل سازید.
فرآیند شامل آگاه شدن از تفکر منفی و بدبینانه تان و سپس یادآوری چندین باره به خودتان است که جهت خود را تغییر دهید. این دیدگاه جدید سرانجام به عادت مثبت شما تبدیل خواهد شد. فرآیند اساسی، فرآیندی است ساده، اگرچه شامل تمرکز پی درپی است برای تقویت تغییر مورد نظر تا آنکه به عادتی خودکار بدل گردد.
روش های یادشده در زیر بعضی از راه هایی را نشان می دهد که می توانید تفکر منفی خود را متوقف سازید و افکار منفی را به مثبت بدل کنید. با آنکه من نمادها و پیشنهادهایی را که برای من اثربخش و کارگر بوده اند گنجانده ام، آنچه اهمیت دارد اصول بنیانی و پایه ای این روش هاست. برای پذیر