فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب مردی که هیچ بود

نسخه الکترونیک کتاب مردی که هیچ بود به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب مردی که هیچ بود

کتاب «مردی که هیچ بود»‌ نوشته مرتضی احمدی (۱۳۰۳-۱۳۹۳) بازیگر و صداپیشه تهرانی است.
از او آثار بسیاری در سینما،‌ تلویزیون و صداپیشگی موجود است. مرتضی احمدی را به عنوان راوی تهران قدیم می‌شناسند. او با عشقی که به تهران قدیم داشت روایتهای بسیاری چه در قالب موسیقی و چه در قالب کتاب از تهران منتشر کرده است.
کتاب «مردی که هیچ بود» نیز یکی دیگر از آثار اوست که در حال و هوای تهران قدیم می‌گذرد. او در این داستان روایتگر زندگی یکی از جاهلان قدیمی است. احمدی در روایت خود ضمن حفظ لحن و زبان خاص مردمان آن روزگار، فضایی طنز و سرزنده ایجاد کرده است که برای هر خواننده‌ای جذاب است.
در بخشی از کتاب «مردی که هیچ بود»‌ می‌خوانیم:
«اون روز لعنتی نفس کشیدن واسه‌ش سخت شد. کم‌کم به خِرخِر افتاد، دس و پاشو به این ور و اون ور می‌کوبید، بدجوری تقلاّ می‌کرد، مث مار به خودش می‌پیچید، با چنگ به زیر چونه‌ش فشار می‌آورد شاید راه گلوش باز شه. چشاش از حدقه بیرون زد. لحظه‌به‌لحظه کم‌نورتر و بی‌حالت‌تر می‌شد، رنگ و روش به کبودی می‌زد، بالاخره راه گلوش کیپ شد و جنازه‌ش چسبید به خشت‌هایی که تازه از قالب در اومده بود. علی که کنار پدر ناظر جون کندن و مرگ توانفرسای تکیه‌گاهش بود، گوشه‌ای چمباتمه زده بود و گوله‌گوله اشک می‌ریخ. کسی رم نداش که دستی به سر و روش بکشه و نوازشش کنه و دلداریش بده.
دیگر گرسنگان سرزمین فقر و ستم جنازه مرادو رو شونه‌های نحیفشون گرفتن و تو سکوتی آزاردهنده به خاک سپردن.
علی خودشو کشوند تو زاغه خشت و گلی و دودزده پدری و کز کرد و چونه‌شو خوابوند رو زانوش و اشک ریخت، تنهای تنها با آینده‌ای بس تاریک و گم».


  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.58 مگابایت - تعداد صفحات : ۹۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب مردی که هیچ بود در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب مردی که هیچ بود

من کتابهای آقای احمدی را دوست دارم و لذت میبرم از لحظه های کتاب، سال تولد ایشون ۱۳۰۳ است نه ۱۳۳۴ لطفا درست کنید. با سپاس
در 2 سال پیش توسط