فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب همراه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب دیدنیهای گیلان‌

نسخه الکترونیک کتاب دیدنیهای گیلان‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب دیدنیهای گیلان‌

کتاب «دیدنیهای گیلان» نوشته هوشنگ عباسی است.
بی‌شک استان گیلان، یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین استانهای ایران است.
آداب و رسوم، غذاهای محلی، آیین‌های سنتی، طبعیت خاص و بکر و اخلاق و منش مردمان این دیار باعث شده تا به عنوان یکی از مهمترین استانهای توریستی ایران شناخته شود.
در این کتاب با تاریخچه و فرهنگ مردمان دوست‌داشتنی این دیار بیشتر آشنا می‌شویم.
در بخشی از «دیدنیهای گیلان» می‌خوانیم:
«نام گیلان گرفته شده از واژۀ گیل، یکی از اقوام باستانی ساکن در گیلان است‌. پیش از ورود آریاییها به ایران، سرزمین گیلان، مسکن اقوامی مانند گیلها، دیلمی‌ها، کادوسیان‌، آماردها، کاسپیان‌، کاسی‌ها، سکاها و........ بوده است‌.
در کتاب اوستا از سرزمینی به نام «وَرَن‌» نام برده شده است که سرزمینی چهار «گوشه‌» توصیف شده و به فریدون‌، پادشاه اسطوره‌ای ایران‌، منسوب است‌. مردم این مناطق که تحت عنوان دیوپرستان‌ورن و مازن از آنان یاد شده‌، در مقابل آریاییها ایستادگی کرده و دارای دین و آیین غیرآریایی بوده‌اند. با نشانه‌هایی که در اوستا آمده‌، مورخان آن سرزمین را با گیلان امروزی یکی دانسته‌اند. کادوسیان و گِلان یعنی گیلانیان و دیلمی‌ها، مردمی دلیر و آزاده و مستقل بوده‌اند که هرگز در مقابل بیگانیان سرخم نکرده‌اند. آثار و اشیایی که از کاوشهای باستان‌شناسی در مناطق مختلف گیلان به دست آمده، بیانگر آن است که در هزاره‌های اول و دوم قبل از میلاد، گیلان دارای هنر و تمدنی شکوفا بوده و سه منطقۀ تالش، رودبار و املش مرکز این تمدنها بوده است‌.
گیلان در قرون اول و دوم پناهگاه علویان و محل امنی برای زندگی آنان بوده است. علویان حامی طبقات پایین جامعه بوده‌اند و با مردم خوش رفتاری می‌کرده‌اند. در این سالها، گیلان شامل دو منطقۀ بیه‌پیش (این سوی سفید رود) و بیه‌پس (آن سوی سفیدرود) بوده است‌. درشرق گیلان، کیاییان به مرکزیت لاهیجان و در غرب گیلان، اسحاقیان به مرکزیت فومن حکومت می‌کرده‌اند. در زمان صفویه‌، شاه عباس در سال ۱۰۰۰ ه. ق برای تأسیس یک حکومت قدرتمند مرکزی، دو خاندان اسحاقی و کیایی گیلان را برانداخت و رشت را به عنوان مرکز گیلان انتخاب کرد. در این عصر، گیلان از مراکز عمدۀ تولید و فروش و صدور ابریشم در ایران بوده است‌».


  • ناشر: انتشارات کتاب همراه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.42 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۴۱ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب دیدنیهای گیلان‌ در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب دیدنیهای گیلان‌

کتاب خوبیه اما در مورد مکان های گردشگری بیشتر به صورت فهرست وار عبور کرده
در 2 هفته پیش توسط