فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نقش و نگار و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب روش‌های کنترل ذهن سیلوا

کتاب روش‌های کنترل ذهن سیلوا
تکنیک‌های شفابخشی خود و دیگران

نسخه الکترونیک کتاب روش‌های کنترل ذهن سیلوا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب روش‌های کنترل ذهن سیلوا

به کمک شیوه‌ی کنترل ذهن سیلوا، در سطح عمیقی از آگاهی فرو خواهید رفت و می‌توانید ذهن خود را با تمرین به مرحله‌ای برسانید که هدایت و کنترل بسیاری از وقایع زندگی را در دست بگیرید. در این روش از تصور و تصویرسازی ذهنی همراه با گفت‌وگوی درونی که در حاصل کار بسیار مؤثر است، استفاده می‌شود. با تمرین مداوم در این روش، نتایج حاصله روزبه‌روز شگفت‌آورتر و به شکل نامحدودی تکامل یافته می‌شود. این کتاب، کتابی معمولی نیست و با مطالعه‌ی آن ابتدا با شیوه‌های ساده‌ی مراقبه آشنا می‌شوید و پس از یادگیری این شیوه‌ها، خیلی راحت قادر به انجام کارهایی خواهید شد که از نظر دیگران اموری خارق‌العاده و باور نکردنی هستند.

ادامه...
  • ناشر انتشارات نقش و نگار
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.22 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب روش‌های کنترل ذهن سیلوا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فصل ۱: معجزه ی آگاهی

آیا می توانید مجسم کنید که در برقراری ارتباط با فرد دیگری از تمام «آگاهی برتر» خود استفاده کرده و یک لحظه از اینکه این گاهی به نفع شما بوده، شادی وصف ناپذیری در خود احساس کنید؟ آیا می توانید تصور کنید که این ارتباط را چنان ساده برقرار کرده اید که دیگر بین خود و آن آگاهی احساس جدایی نمی کنید؛ نیرویی مانند فکری بکر، جرقه ی فکری به موقع، احساس حضور ذاتی عاشق، موجودی قوی و والا که همیشه به وجود آن معتقد بوده اید؛ ولی هرگز نتوانسته اید به آن دسترسی پیدا کنید؟ در این حال چه احساسی خواهید داشت؟
این تجربه ای خارق العاده است؛ درست مانند احترامی عمیق و باطنی.
بیش از چهار میلیون نفری که تا امروز در دوره های آموزشی سیلوا شرکت کرده اند، می دانند که به طور کلی پس از چهار روز آموزش با روش کنترل ذهن، می توان به این احساس دست یافت. هرچه با کاربرد روش هایی که موجب بروز چنین احساساتی می شوند، بیشتر آشنا شوید، به همان میزان، زندگی شما سالم تر، پربارتر و بی دردسرتر خواهد شد.
در این کتاب «خوزه سیلوا» به شرح برخی از این روش ها پرداخته تا بتوانید به تنهایی آن ها را به کار بندید.
ابتدا شروع دوره ای آموزشی را پی گیری می کنیم و به بررسی آنچه اتفاق می افتد، می پردازیم.
در کلاسی به مدت یک ساعت و بیست دقیقه، گزارشی مقدماتی درباره ی دوره ی آموزشی ارائه می شود و مربی مفهوم «کنترل ذهن سیلوا» را تشریح کرده، به بررسی کلی دو دهه تحقیقی که، توسعه ی این روش در طول آن شکل گرفته، می پردازد. وی سپس به اجمال به روش هایی اشاره می کند که شرکت کننده از طریق انجام آن ها قادر خواهد بود آموخته های خود را برای دستیابی به تندرستی، حل مشکلات روزانه، تسهیل روند آموزشی و تشدید آگاهی های ذهنی به کار گیرد. آن گاه شرکت کنندگان به مدت بیست دقیقه به استراحت می پردازند.
طی این استراحت کوتاه مدت، شرکت کنندگان با یکدیگر بهتر آشنا می شوند. این افراد از گروه های مختلف شغلی همچون پزشک، منشی، معلم، راننده ی تاکسی، خانم های خانه دار، دانش آموز و دانشجو، روان پزشک، کشیش و بازنشستگان تشکیل می شوند.
پس از استراحت، مجددا کلاس بعدی به مدت یک ساعت و بیست دقیقه تشکیل می شود که ابتدا به پرسش ها پاسخ گفته می شود و سپس اولین تمرین برای دستیابی به سطح عمیق آگاهی شروع می شود.
مربی توضیح می دهد که این تمرین برای رسیدن به حالت عمیق آرمیدگی و تمدد اعصاب از خواب عمیق تر است؛ ولی در عین حال، وابسته به آگاهی مبسوطی است. در واقع، موضوع بر سر حالت تغییر شکل یافته ی آگاهی است که می تواند در هر نوع مراقبه (مدی تیشن) و نیز عبادت عمیق، اتفاق بیفتد. در این تمرین از هیچ نوع دارو و یا ابزار پس خوراند زیستی (بیوفیدبک)(۲) استفاده نمی شود.
مربی کنترل ذهن، انتقال به این حالت را «گام نهادن به مرحله ی مقدماتی» یا گاهی نیز «رفتن به سطح آلفا» می نامد.
***
شرکت کنندگان طی تمرینی سی دقیقه ای، ضمن دریافت دستورالعمل هایی به زبان ساده و فهم پذیر، گام به گام به سمت این سطح آگاهی هدایت می شوند. مجموع لغات مورد استفاده در کنترل ذهن برای هر فردی فهم پذیر است؛ زیرا از اصطلاحات علمی و یا کلمات مربوط به کشورهای خاور دور استفاده نمی شود.
احتمالاً تعدادی از شرکت کنندگان پیش از شرکت در این دوره، مراقبه را از طریق روش هایی در عرض چند هفته و یا پس از تلاش های خستگی ناپذیر در طول چند ماه آموخته اند. این افراد از مشاهده ی این تمرین ساده که فقط سی دقیقه زمان نیاز دارد، بسیار متعجب خواهند شد.
یکی از نخستین جملاتی که شرکت کنندگان می شنوند این است:
«شما می آموزید که از توانایی های ذهنی خود بیشتر استفاده کنید و با روش خاصی این کار را انجام دهید.»
ابتدا شرکت کنندگان این گفته ی ساده را می شنوند و فورا درباره ی آن به تعمق می نشینند. مفهوم کلی این جمله، آن ها را در عمل شگفت زده خواهد کرد. تمام افراد بدون استثنا آگاهی هایی دارند که خیلی ساده ممکن است در راه توسعه ی توانایی هایی که افراد مبتدی عموما به وجود آن شک دارند، به کار گرفته شود. این افراد زمانی به وجود این قابلیت ها معتقد می شوند که شخصا آن را تجربه کنند.
علاوه بر این، به شرکت کنندگان گفته می شود:
«در ذهن خود به مکانی بروید که در آنجا قادر به آرمیدگی به شکلی مطلوب باشید.»
این تمرین دلپذیر، آرامش بخش و بسیار جالب است که هم قوه ی تجسم را تقویت می کند و هم باعث آرمیدگی عمیق در فرد می شود.
به بیانی کوتاه، مراقبه (مدی تیشن) به معنی تفکر و ژرف اندیشی درباره ی موضوعی معنی شده است. برای نمونه، وقتی این کتاب را لحظه ای کنار بگذارید و بیندیشید که فردا شب برای شام چه میل دارید، به مراقبه پرداخته اید.
اما کلام در انواع مختلف مراقبه، مفهوم خاص خود را دارد و به سطح معینی از آگاهی ارتباط می یابد.
دستیابی به این سطح از آگاهی در انواع گوناگون مراقبه، هدف نهایی و وسیله ی رهایی ذهن از تمامی اندیشه های آگاهانه است. همان گونه که آزمایش های متعدد نشان داده است، از طریق مراقبه، آرامشی دلپذیر ایجاد می شود که در تسکین یا جلوگیری از بیماری های ناشی از فشارهای روحی سهم بسزایی دارد.
بحث ما مربوط به مراقبه ی غیرفعال است که شیوه ی کنترل ذهن سیلوا خیلی گسترده در مورد آن توضیح می دهد. در اینجا فرد می آموزد که چگونه از مراحل آگاهی در حل مشکلات کوچک و بزرگ ناراحت کننده استفاده کند. این همان مراقبه ی پویا یا نیروی توسعه یافته ی جاذب است.
***
امروزه مدام مطالبی درباره ی آلفا می شنویم. آلفا شکل خاصی از امواج یعنی نوعی انرژی الکتریکی است که در مغز تولید می شود. این موج را می توان با الکتروآنسفالوگرام(۳) (E.E.G) اندازه گیری کرد. ریتم این امواج به صورت دور در ثانیه (سیکل در ثانیه) بیان می شود. به طور کلی، امواج مغزی با فرکانس ۱۴ دور در ثانیه یا بیشتر امواج بتا، بین ۷ تا ۱۴ دور در ثانیه امواج آلفا، از ۴ تا ۷ دور در ثانیه امواج تتا و از ۴ دور در ثانیه یا کمتر از آن امواج دلتا نامیده می شود.
***
وقتی در بیداری کامل، سرگرم انجام کارهای روزانه ی خود هستید، در هشیاری کامل که «آگاهی بیرونی» نیز نامیده می شود، قرار دارید، این محدوده ی امواج بتاست. در حالت خواب و بیداری، کمی قبل از اینکه به خواب بروید و یا هنگام بیدار شدن از خواب، در محدوده ی امواج آلفا قرار دارید. شرکت کنندگان در دوره ی کنترل ذهن این محدوده را «آگاهی درونی» می نامند. وقتی شما در خواب هستید، برخلاف آنچه که عده ی کثیری معتقدند، فقط در محدوده ی امواج آلفا نیستید؛ بلکه به تناوب در امواج آلفا، تتا یا دلتا قرار می گیرید. با آموزش کنترل ذهن می توانید به دلخواه و هنگام بیداری کامل به سطح امواج آلفا بروید.
***
احتمالاً اکنون مایلید بدانید که فرد در حوزه های مختلف آگاهی چه احساسی دارد؟

نظرات کاربران درباره کتاب روش‌های کنترل ذهن سیلوا

مرسی فیدیبو.باور کن تو عمرم از کتاب و کتابخوانی بدم می اومد.ولی الان عاشقه کتابهاتم و تاثیرشونا به زیبایی در زندگیم میبینم.
در 2 سال پیش توسط alireza m
لطفا تخیفیف این کتاب را دوباره فعال کنید.
در 2 سال پیش توسط ali...r74
ترجمه ی انجام شده خیلی خیلی بد هست . اصلا حس ادامه ی کتاب رو از آدم میگیره . انگار دادید گوگل ترنسلیت و بعد کپی کردید تو فایل PDF . مثلا این تیکه از قسمتی از کتابه : " شما می آموزید به سطح آلفا، یعنی مرحله ای مراقبه ای آگاهی بروید . برآنچه گفته شده تسلط یابید آماده بودید ."
در 2 سال پیش توسط عباس نیک زاد
این کتاب برای بالا رفتن اطلاعات در مورد این متد و نحوه کارش هست نه آموزش قدم به قدم و فقط برای کسانی که کتابای عملی خوزه سیلوا رو خواندن یا میخوان بخونن مفیده. دوستانی که میخوان آموزش عملی ۴۰ روزه ببینن در دو کتاب انسان شفابخش و یا کتاب دیگه دستان شفابخش از خوزه سیلوا هست که کاملا عملی و کاربردی توضیح داده که در کتابخانه های دیگه هستند و فیدیبو نداره اگر سرچ کنید اون کتاب ها بنظرم بسیار بهترند و توضیحاتشون هم چیزی کم نداره.اون دو کتاب دیگه مهم ترند و البته شبیه به هم هستند مطالبشون هر کدام خواندین کافیه و به این هم نیازی نیست.
در 11 ماه پیش توسط علی دادخواه
درود. بنده به عنوان مبتدی در این زمینه با ۴ سال فعالیت در زمینه هیپنوتیزم و دارای مدرک nlp از انستیتو mind and body فرانسه تمایل دارم نقدی بنویسم. نویسنده در این کتاب بین روش خود و هیپنوتیزم تفاوتی قائل شده، در صورتی که از نظر بنده شیوه‌ی متد سیلوا نوعی خودهیپنوتیزم است. بنده خود از طریق خودهیپنوتیزم کیفیت زندگیم را به نحو احسن ارتقا دادم. با استفاده از تکنیک شرطی سازی (سه انگشت) شما می‌توانید با سهولت و سرعت بیشتری به ترانس مورد نظر (امواج آلفا) دست پیدا کنید. در این حالت شما ارتباط موثری بین خودآگاه و ناخودآگاه خود برقرار می کنید. در این هنگام حافظه بهبود بخشیده میشه و تجسم تقویت میشه و برای سلامتی هم کاملا مؤثر هستش. اگر شرایط مالی خوبی دارید وبه انگلیسی مسلطید دوره silva life System رو پیشنهاد میکنم که توسط دختر ایشون laura silva تدریس می‌شود. به این شکل مطالب کتاب را با یک مربی طی میکنید که پیشرفتتون سریعتر میشه.
در 6 ماه پیش توسط Mehdi mehdi
خانوم آمریکاااایی؟؟؟؟؟ خوزه سیلوا مرده . زن نیس ولی در کل کتابش فووووووق العاده س.
در 2 سال پیش توسط min...132
با سلام،من کتاب از حال بدبه حال خوب رومیخوام اگه میشه قرارش بدید
در 2 سال پیش توسط saj...016
یک سوم قیمت شده, بی انصافیه بگیم گرونه!!!!
در 3 سال پیش توسط هانا خانوم
کامل خوندمش .عالیه از دسش ندید✌
در 3 سال پیش توسط pri...e01
کتابیه که حتما باید ازش بهره ببریم ، بهترین کتابی که به من کمک کرده تا مشکلاتم رو به راحتی حل کنم
در 1 سال پیش توسط سحرناز کریمی