فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب‌سرا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مرگ و باکره

کتاب مرگ و باکره

نسخه الکترونیک کتاب مرگ و باکره به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

درباره کتاب مرگ و باکره

آریل دورفمن خالق آثار متعددی در قلمرو داستان ، نمایشنامه، شعر و مقاله است که به زبان های انگلیسی و اسپانیایی نگاشته شده و به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. او تبعه شیلی و از طرفداران سالوادور آلنده بود که پس از کودتای نظامی سال 1973 پینوشه در شیلی، ناگزیر به ترک آن کشور گردید و زندگانی در تبعید را آغاز کرد. در میان آثار دورفمن می توان از کتابهای باران نامطبوع، بیوه ها، آخرین ترانه مانوئل سندرو، قتل عام، اعتماد به نفس و مجموعه داستان هایی کوتاه به نام خانه ام آتش گرفته است.

ادامه...
  • ناشر انتشارات کتاب‌سرا
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.68 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۵۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مرگ و باکره

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

در شناخت نویسنده

آریل دورفمن(۱)، نویسنده، نمایشنامه نویس، روزنامه نگار و مبارز حقوق بشر، به سال ۱۹۴۲ در آرژانتین، چشم به جهان گشود. خانواده اش پس از تولد به آمریکا مهاجرت کردند. در سال ۱۹۵۴ آریل به شیلی بازگشت، و به تحصیل و بعدها به تدریس در دانشگاه آن کشور پرداخت. او پیشتر شهروندی شیلی را پذیرفته بود، در سال ۱۹۷۳ به علت کودتای نظامی اگوستو پینوشه، ناگزیر به ترک وطن شد. پس از برقراری دموکراسی در شیلی در سال ۱۹۹۰ به شیلی بازگشت، و در حال حاضر، پاره ای از وقت خود را در شیلی و پاره دیگر را در ایالات متّحده می گذراند.
آریل دورفمن از سال ۱۹۸۵ به تدریس در دانشگاه دوک کارولینای شمالی در امریکا پرداخت. آثار وی بیشتر در نکوهش دیکتاتوری و وحشت حاصل از آن، و مبارزه در راه اعتلای ارزشهای انسانی است.

مرگ و باکره

آریل دورفمن، خالق آثار متعدّدی در قلمرو داستان، نمایشنامه، شعر و مقاله است که به زبانهای انگلیسی و اسپانیایی نگاشته شده و به بیش از سی زبان زنده دنیا ترجمه شده است.
آریل دورفمن در سال ۱۹۴۲ در آرژانتین چشم به جهان گشود. او تبعه شیلی و از طرفداران سالوادور آلنده بود، که پس از کودتای نظامی سال ۱۹۷۳ پینوشه در شیلی، ناگزیر به ترک آن کشور گردید و زندگانی در تبعید را آغاز کرد.
در میان آثار دورفمن، می توان از کتابهای زیر نام برد:
"باران نامطبوع"، "بیوه ها"، "آخرین ترانه مانوئل سندرو"، "قتل عام"، "اعتماد به نفس" و مجموعه داستانهایی کوتاه به نام: "خانه ام آتش گرفته است".
همچنین یک سری کتابهای غیرداستانی که از معروف ترین آنهاست:
"تعبیر دونالدداک(۲) "، "لباسهای کهنه امپراتور"، "بعضی ها به آینده می نویسند" و نیز مجموعه اشعار او به نام "والس پایانی در سن تیاگو".
از میـان نمایشنامـه هـای دورفمن، باید از همیـن نمایشنـامـه "مرگ و باکره" نام برد که به عنوان بهترین نمایشنامه سال ۱۹۹۱ برنده جایزه "لارنس اولیویه" شد.
این نمایشنامه با کارگردانی رومن پولانسکی، به صورت فیلمی سینمایی درآمد که بازیگران آن عبارت بوده اند از سیگورنی ویور، بن کینگزلی و استوارت ویلسن.
نمایشنامه مرگ و باکره، برای نخستین بار در ۳۰ نوامبر ۱۹۹۰ در انستیتو هنرهای معاصر لندن به روی صحنه رفت که ایفای نقشهای آن را:

پنه لوپ ویلتن در نقش پولینا
مایکل مالونی در نقش هراردو
جاناتان هاید در نقش روبرتو

و کارگردانی آن را پیتر جیمز، بر عهده داشتند.
سپس در دهم مارچ ۱۹۹۱ این نمایشنامه در سن تیاگوی شیلی با شرکت هنرمندان شیلیایی و به کارگردانی خانم آناریوز، به روی صحنه رفت، که در آن:

ماریا الینا دو واُچی در نقش پولینا
هوگومدینا در نقش هراردو
تیتو بستامانته در نقش روبرتو

بازی می کردند.
در ۹ جولای ۱۹۹۱ نیز در رویال کورت لندن (تئاتر کوچک تر) به کارگردانی لیندزی پوزنر، به روی صحنه رفت که نقش آفرینان آن عبارت بوده اند از:

ژولیت استیونس در نقش پولینا
بیل پاترسن در نقش هراردو
میکائیل بایرن در نقش روبرتو

در ۴ نوامبر سال ۱۹۹۴ این نمایشنامه به سالن اصلی تئاتر رویال کورت انگلستان در اسلن اسکور انتقال یافت.
و همچنین در ۱۷ مارچ ۱۹۹۲ این نمایشنامه در تئاتر بروکز اتکین سون نیویورک به روی صحنه رفت که روجر برلیند، گلدیز، پدرلندر و فردریک زلو، با همکاری تام مونت، و بانی تیمر من، کار تهیه آن را بر عهده داشتند. و هنر آفرینان آن:

گلن کلوز در نقش پولینا
ریچارد دریفوس در نقش هراردو
جین هکمن در نقش روبرتو

بودند و کارگردانی نمایشنامه با ویک نیکلز، صحنه آرایی با تونی والتن، نورپردازی با ژولیوس فیشر، و طراحی لباس با اَن روث، بود.
همان گونه که گفته شد، نمایشنامه مرگ و باکره که تلفیقی است از هنر نویسندگی و تلاش در پیشبرد آرمانهای بشر دوستانه، از همان آغاز، با اقبال شایسته ای از سوی هنر دوستان و هنر شناسان جهان روبرو گردید و در بیش از بیست کشور به نمایش درآمد، و تنها در سال ۱۹۹۳ همزمان در پنجاه سالن تئاتر، در سراسر آلمان، به روی صحنه رفت.
آریل دورفمن، این اثر کلاسیک خود را به هارولد پینتر، نمایشنامه نویس صاحب سبک انگلیسی و برنده جایزه ادبی نوبل سال ۲۰۰۵ و به ماریا الینادو و اُچی، بازیگر هنرآفرین شیلیایی تقدیم کرده است.

نظرات کاربران درباره کتاب مرگ و باکره

لطفا تیتر قسمت درباره کتاب رو به درباره نویسنده تغییر بدید چون اصلا درمورد کتابها نیست
در 3 سال پیش توسط مهدی صادقی
من آخرش نفهمیدم حق با پولینا بود یا با دکتر یا با هراردو! :|
در 3 سال پیش توسط rai...r70
جالب بود ولی اخرش چی شد؟ ادمهای خلافکارو مقابل وجدان خودشون قرار داد؟ آینه ؟ در هر صورت مطرح کردن این مساله در یک کشور استبداد دیده جالب بود
در 3 سال پیش توسط yhi...a86
در مجموع خوب بود. تونست وادارم کنه همشو بخونم
در 1 سال پیش توسط مهدی فهیم کمال
تهش چرا اینجوری شد!!ولی در کل خوب بود
در 3 سال پیش توسط ftm...ebp
فیلمش رو قبلا دیده بودم و خیلی تاثیر گزار بود. متاسفانه این ترجمه اصلا جالب نبود
در 1 سال پیش توسط سودابه
خوب بود اماآخرش معلوم نشدحق با کی بود
در 2 سال پیش توسط زهرا مروجی
از پایانش راضی نبودم.پایانی مزخرف داشت.خیلی رویایی.پولینارو ضعیف نشون داد.از پایانش متنفرم.مثل فیلم هندی ها تموم شد:-//متنش خوب بودولی پایان گندزدبه متن:-/
در 2 سال پیش توسط Šàhář Jöķêr
واقعا نمایشنامه قشنگ و پرمحتوایی بود و یه نظر من پایانش باز بود خیلی دوست دارم نمایششو ببینم
در 2 سال پیش توسط Nargues
جالب بود
در 2 ماه پیش توسط ماهرخ حسن زاده بهروز