فیدیبو نماینده قانونی انتشارات سبزان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب درس‌هایی برای موفقیت در مذاکره

کتاب درس‌هایی برای موفقیت در مذاکره

نسخه الکترونیک کتاب درس‌هایی برای موفقیت در مذاکره به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۳۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب درس‌هایی برای موفقیت در مذاکره

ما در زندگی روزمره‌مان ناچار از مذاکره با دیگران هستیم. مذاکره نه یک گفتگوی بدون هدف، بلکه یک وسیلۀ مهم برای تفاهم با دیگران در جهت بالا بردن بازدهی و بهره وری بیشتر و به اشتراک گذاشتن توانایی ها، در دنیای کنونی است. شما در طول روز به عنوان یک فرد معمولی مجبور هستید برای خرید خانه، ماشین، یا حتی برای چانه زدن در یک مغازه برای خرید یک وسیلۀ خانگی و یا ملزومات معمولی زندگی و مهمتر از همه اینها در محیط کاری خودتان، به عنوان مدیر یا کارشناس شاید در روز چندین برنامۀ مذاکره را اجرا کنید. اگر چه بیشتر این مذاکرات حالت و مناسبات یک مذاکره کلاسیک را ندارند. اما در کل از قوانین و اصول مذاکره و گفتگو متابعت می‌کنند. هدف ما پرداختن به شکل و ظاهر قضایا نیست، بلکه هدف رسیدن به موفقیت و استفاده از توانایی ها و امکانات دیگران از طریق مذاکره است، این مذاکره می‌تواند بین دو دولت بزرگ و در جهت حل یک مشکل جهانی و یا حتی بین دو یا چند همسایه برای حل مشکل مجتمع مسکونی و یا در یک جلسه خواستگاری صورت گیرد. در تمامی این حالت یک سری قوانین حکم‌فرما هستند که با تکیه بر آن‌ها، می توان به نتابج رضایت بخش دست یافت.

ادامه...

بخشی از کتاب درس‌هایی برای موفقیت در مذاکره

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

ما در زندگی روزمره مان ناچار از مذاکره با دیگران هستیم. مذاکره نه یک گفتگوی بدون هدف، بلکه یک وسیله مهم برای تفاهم با دیگران در جهت بالا بردن بازدهی و بهره وری بیشتر و به اشتراک گذاشتن توانایی ها، در دنیای کنونی است.
شما در طول روز به عنوان یک فرد معمولی مجبور هستید برای خرید خانه، ماشین، یا حتی برای چانه زدن در یک مغازه برای خرید یک وسیله خانگی و یا ملزومات معمولی زندگی و مهمتر از همه اینها در محیط کاری خودتان، به عنوان مدیر یا کارشناس شاید در روز چندین برنامه مذاکره را اجرا کنید.
اگر چه بیشتر این مذاکرات حالت و مناسبات یک مذاکره کلاسیک را ندارند. اما در کل از قوانین و اصول مذاکره و گفتگو متابعت می کنند.
هدف ما پرداختن به شکل و ظاهر قضایا نیست، بلکه هدف رسیدن به موفقیت و استفاده از توانایی ها و امکانات دیگران از طریق مذاکره است، این مذاکره می تواند بین دو دولت بزرگ و در جهت حل یک مشکل جهانی و یا حتی بین دو یا چند همسایه برای حل مشکل مجتمع مسکونی و یا در یک جلسه خواستگاری صورت گیرد. در تمامی این حالت یک سری قوانین حکم فرما هستند که با تکیه بر آن ها، می توان به نتابج رضایت بخش دست یافت.
شناخت ابزار و شیوه هایی که می توانید در این کارزار از آن ها استفاده کنید می تواند به مقدار زیادی توانایی های شما را بالا برده و امکان موفقیت بیشتری برای شما فراهم کند.
در این کتاب سعی شده است با استفاده از جدیدتری شیوه های علمی، و در قالب درسهای آموزشی نحوه و قوانین حاکم بر یک مذاکره و شیوه های رسیدن به بهترین نتایج شرح داده شده است.

موفقیت با مذاکره

این کتاب سه هدف دارد:

- کمک به شما برای کسب مهارت های لازم در مذاکره.
- افزایش اعتماد به نفس شما.
- افزایش مزایا و فوایدی که به خاطر انجام مذاکرات ثمربخش نصیب شما می شود.

موضوع اصلی در این ۲۴ درس، مذاکره در کسب و کار و زندگی روزمره تان است؛ چرا که مذاکره موثر می تواند به عنوان یک عامل موفقیت در حرفه تان به شما فایده برساند. این دروس همچنین می تواند به شما کمک کند تا در حوزه های مختلف از زندگی روزمره تان نیز به طرز موثری از تکنیک مذاکره استفاده کنید.
مذاکره و گفتگو یک نوع فعالیت بشری و عمومی است، همگی ما غالباً، بیش از آنچه گمان می کنیم، در زندگی روزمره مان در حال معامله و توافق با دیگران و اطرافیان مان هستیم. بنایراین همه ما برای فعالیت های کاری خود نیازمند مهارتهای کافی در هنر مذاکره هستیم، و خواهیم دید که این مهارتها حتی در زندگی شخصی هم ارزشمند هستند.
چند سال قبل، پس از آنکه تدریس اولین دوره مهارتهای مذاکره را به پایان رساندم، برای شرکت کنندگان در دوره مذکور، فُرم های تکمیلی فرستادم تا ارزیابی های درازمدت از خودشان داشته باشند. یکی از شرکت کنندگان این جواب را برایم فرستاد: یادگیری روش های مذاکره در زندگی حرفه ای و شغلی به دردم نخورد، ولی با استفاده از تکنیک های مذاکره توانستم ازدواج موفقی داشته باشم.
امیدوارم این کتاب به شما کمک کند تا به عنوان یک مذاکره کننده، مهارت های حرفه ای خود را بهبود ببخشید. تصور می کنم علت خواندن این کتاب توسط شما همین باشد و یقین دارم، شما هم می توانید آنچه از این کتاب یاد می گیرید در امور شخصی به کار ببندید، و از فواید بی نظیر آن نیز برای شخص خودتان استفاده کنید.
این دروس راه و رسم مذاکره و مبانی فکری آن را با شما در میان می گذارد تا بتوانید در خصوص اهداف و ابزارها، و تکنیکهای خاصی که توصیه شده اند به درک بهتری برسید. در این دروس نیز همان اصطلاحات و مفاهیمی از قبیل «منافع» و «مواضع» تعریف و تشریح می شوند که شما قبلاً می شناختید، اما حالا باید به طرز متفاوتی آن را درک کنید تا بتوانید بهتر مذاکره کنید. پنج درس آخر کتاب، همه ۱۹ درس قبلی خود را یکجا با هم جمع کرده است، زیرا کلیّت روند مذاکره را مد نظر قرار داده و آنچه من ارکان هفتگانه حکمت مذاکره می نامم را خلاصه کرده است.
شما خواهید دید که ما در این دروس هیچ گونه، قوانین سفت و سختی را تبلیغ نمی کنیم و یا درست و غلط بودن چیزی را تجویز نمی کنیم. مذاکره کنندگان کارآمد به خوبی می دانند که هر مذاکره ای شرایط خاص و منحصر به خود را دارد، و فاصله بین رسیدن به نتایج مثبت یا وقت تلف کردن در یک مذاکره، در یک نکته نهفته است و آن چیزی جز خصلت انعطاف پذیری نیست.
کتاب حاضر بر این تفکر تاکید دارد که نباید مذاکره را به عنوان یک عمل رقابت گونه در نظر گرفت، بلکه برای همه طرفها بهترین راه انجام مذاکره موفق حالتی است که پس از رسیدن به توافق، همه راضی باشند.
***
وقتی به پدرم گفتم در نظر دارم، طرز مذاکره را به مردم آموزش بدهم
و یادآور شدم که خیلی از مردم نیاز به اعتماد به نفس بیشتری را در مذاکرات احساس می کنند،
بُهت زده جواب داد: «مگر مردم نمی دانند، مذاکره یک نوع بازی است؟!»
***

 تمامی سعی و کوشش خودتان را به کار می بندید؟

 با درک مفهوم مذاکره، به دنبال نوعی همکاری و مشارکت هستید؟

اغلب ما در زندگی و کسب و کار خودمان در موقعیت هایی قرار می گیریم که باید در مورد مسایل مختلف تصمیم گیری کرده و یا نیاز جدی به توافق با دیگران داریم. بجز مواقعی که طرفین به سرعت بر سر همه نکات به توافق می رسند، در سایر مواقع رسیدن به توافق، نیازمند فرایندی هست که مورد قبول طرفین باشد.
کلمه مذاکره عنوانی است که برای رسیدن به تفاهم، درفرایندهای تصمیم گیری مشترک به کار می رود.
مذاکره وقتی موفقیت آمیز است که طرفین به توافقی برسند و همگی نیز برای اجرای آن احساس تعهد کنند. برای مذاکره ثمربخش، انصاف و عدالت اهمیت اساسی دارد. هرگاه یکی از طرفین احساس کند که در حق او ناعدالتی شده، ممکن است تمایلی برای پایبندی به توافقات نداشته نباشد. کسانی که سعی می کنند در هنگام مذاکره از دیگران امتیاز بگیرند، در واقع خود را به خطر انداخته اند. چرا که بعد از هر مذاکره ای، مشارکت و التزام همه طرفین برای اجرا و یا رعایت مفاد مورد توافق امری حیاتی و ضروری است و باعث پایداری توافقات می شود.
مذاکره این نیست که یک طرف همانند یک کارفرما دستوری بدهد و طرف دیگر هم اطاعت کنید. مذاکره این نیست که در یک دعوا یک نفر میان دو طرف قضاوت کند و طرفین هم قانوناً مجبور به اجرای تصمیم این قاضی باشند. مذاکره این نیست که تلاش طرفین در راستای رسیدن به توافق نباشند و یک نیروی سومی آنها را به زور وادار به تفاهم و همکاری نماید.
مذاکره یا به شکل تقابل است یا به شکل همکاری.
کسانی که رویکرد تقابلی دارند، دوست دارند که هرچه بیشتر برنده مذاکره باشند. این کوته نظری است: شاید برنده شوند، ولی بعید است طرفهای مقابل برای دفعات بعدی هم حاضر به گفتگو با آنان باشند.
کسانی که رویکردی براساس همکاری متقابل دارند، درک می کنند که مذاکره راهی برای فایده بردن همه طرفین مذاکره است. این افراد سعی می کنند روابط دراز مدت و متقابلاً مفیدی با طرف متقابل برقرار کنند.
تاکید بر مذاکره براساس همکاری و منفعت- محور بیشتر در مواردی است که طرفین از لحاظ فرهنگی و نژادی و اقتصادی متفاوت باشند. چرا که در چنین مواقعی ضروری است به جای توجه به تفاوتها، که می تواند مانعی بر سر راه توافق ایجاد کند، بر منافع مشترک تمرکز کنند.
مذاکره یک مسابقه ورزشی و رقابتی نیست که هر یک از طرفین به دنبال منافع و پیروزی خود باشند، در یک مذاکره هدف مغلوب کردن دیگران نیست. هر کدام از طرفهای مذاکره قصدشان این است که به بهترین شکل به نفع خود عمل کنند.
مذاکره ثمربخش فرایندی است که در آن هر یک از طرفین در جهت رسیدن به منافع خود؛ سعی می کنند به توافقی برسند که منافع طرف مقابل هم به بهترین شکل ممکن تامین شود. اگر طرفهای مذاکره از فرایند و نتایج مذاکره راضی نباشند، احتمال کمتری وجود دارد که قول و قرارهای مورد توافق را اجراء کنند.

درک سه مفهوم اساسی زیر در باره مذاکره بسیار اهمیت دارد:

۱. بدانید که مذاکره، فرایندی برای تصمیم گیری مشترک است:

هر مذکره ای وقتی موفقیت آمیز است که تمام طرفهای آن متعهد به اجرای توافق باشند. رعایت اصل انصاف و عدالت اهمیت دارد.

۲. بدانید که چه گفتگوهایی را نباید مذاکره دانست:

مذاکره نه دستوری است که از طرف یک نفر مافوق به شما تحمیل شده باشد؛ نه تصمیم یک داور است؛ و نه مسابقه ای برای شکست یا تخریب طرف مقابل.

۳. بدانید که مذاکره برای تقابل نیست بلکه برای همکاری و نوعی مشارکت می باشد:

اینکه بخواهیم همه امتیازها را ببریم یک کار تقابلی است. اگر طوری مذاکره کنیم که همه افراد ذی نفع برنده باشند، مذاکره موفقیت آمیز بوده است.
***
«مذاکره کردن، یک مسابقه ورزشی رقابتی نیست».
***

نظرات کاربران درباره کتاب درس‌هایی برای موفقیت در مذاکره

کتاب خوبی بود و نکات کابردی داشت
در 2 سال پیش توسط سید جعفر بادی