فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب نیستان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب دعای ندبه

کتاب دعای ندبه

نسخه الکترونیک کتاب دعای ندبه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب دعای ندبه

أَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ، وَ صَلَّی اللَّهُ عَلی سَیدِنا مُحَمَّدٍ نَبِیه وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ تَسْلِیما، أَللَّهُمَّ لَک الْحَمْدُ عَلی ما جَری بِهِ قَضاؤُک فِی أَوْلِیائِک، أَلَّذِینَ اسْتَخْلَصْتَهُمْ لِنَفْسِک وَ دِینِک، إِذِ اخْتَرْتَ لَهُمْ جَزِیلَ ما عِنْدَک مِنَ النَّعِیمِ الْمُقِیمِ الَّذِی لا زَوالَ لَهُ وَ لَا اضْمِحْلالَ، حمد و سپاس و ستایش از آن خداست ـ پروردگار جهانیان ـ و درود و سلام و تحیت خداوند، بر سید و سرور ما و نبیّ او، محمّد صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و بر خاندان او. خدایا! سپاس تو را، بر آنچه قضا و قَدَرت، بر اولیایت جاری ساخت؛ آنان که برای خودت و دین خودت خالصشان کردی؛ آنان که نعمت‌های پایدار و بی‌زوال خویش را بر ایشان برگزیدی.

ادامه...

بخشی از کتاب دعای ندبه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

دعای ندبه

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ، وَ صَلَّی اللَّهُ عَلی سَیدِنا مُحَمَّدٍ نَبِیه وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ تَسْلِیما،
اَللَّهُمَّ لَک الْحَمْدُ عَلی ما جَری بِهِ قَضاوُک فِی اَوْلِیائِک، اَلَّذِینَ اسْتَخْلَصْتَهُمْ لِنَفْسِک وَ دِینِک، اِذِ اخْتَرْتَ لَهُمْ جَزِیلَ ما عِنْدَک مِنَ النَّعِیمِ الْمُقِیمِ الَّذِی لا زَوالَ لَهُ وَ لَا اضْمِحْلالَ،

حمد و سپاس و ستایش از آن خداست ـ پروردگار جهانیان ـ و درود و سلام و تحیت خداوند، بر سید و سرور ما و نبیّ او، محمّد صلی الله علیه و آله و بر خاندان او.
خدایا! سپاس تو را، بر آنچه قضا و قَدَرت، بر اولیایت جاری ساخت؛ آنان که برای خودت و دین خودت خالصشان کردی؛ آنان که نعمت های پایدار و بی زوال خویش را بر ایشان برگزیدی.

بَعْدَ اَنْ شَرَطْتَ عَلَیهِمُ الزُّهْدَ فِی دَرَجاتِ هذِهِ الدُّنْیا الدَّنِیهِ وَ زُخْرُفِها وَ زِبْرِجِها، فَشَرَطُوا لَک ذلِک، وَ عَلِمْتَ مِنْهُمُ الْوَفاءَ بِهِ،
فَقَبِلْتَهُمْ وَ قَرَّبْتَهُمْ، وَ قَدَّمْتَ لَهُمُ الذِّکرَ الْعَلِیَّ وَالثَّناءَ الْجَلِیَّ، وَاهْبَطْتَ عَلَیهِمْ مَلائِکتَک،
وَ کرَّمْتَهُمْ بِوَحْیک، وَرَفَدْتَهُمْ بِعِلْمِک، وَجَعَلْتَهُمُ الذَّرِیعَهَ اِلَیک، وَ الْوَسِیلَهَ اِلی رِضْوانِک،
فَبَعْضٌ اَسْکنْتَهُ جَنَّتَک اِلی اَنْ اَخْرَجْتَهُ مِنْهَا،
وَ بَعْضٌ حَمَلْتَهُ فِی فُلْکک، وَ نَجَّیتَهُ وَ مَنْ آمَنَ مَعَهُ مِنَ الْهَلَکهِ بِرَحْمَتِک،

در پس عهد و شروطی که با آنان کردی؛ با آنان شرط کردی که نسبت به این دنیای فرومایه و زینت ها و نقش و نگارهای آن، بی رغبت بمانند و آنان، این شرط را پذیرفتند.
و تو، این وفا و پذیرش را قبول کردی و آنان را، مقرب درگاه خویش ساختی. نام و یاد و مرتبه شان را، رفعت و درخشش بخشیدی و ملائک را، بر آنان، فرود آوردی.
با وحی خویش کرامتشان بخشیدی؛ با علم خویش، پیوسته یاورشان شدی و آنان را وسیله ای به سوی خویش، و نیل به خشنودی و رضای خویش قرار دادی.
خدای من! از این اولیاء، کسی را در بهشت سکنی دادی و سپس از آنجا خارج کردی.
کسی را سوار بر کشتی ات کردی، و به همراهی مومنانش، به رحمت خویش نجات بخشیدی.

وَ بَعْضٌ اتَّخَذْتَهُ لِنَفْسِک خَلِیلاً، وَسَاَلَک لِسانَ صِدْقٍ فِی الاخِرِینَ فَاَجَبْتَهُ، وَ جَعَلْتَ ذلِک عَلِیا،
وَ بَعْضٌ کلَّمْتَهُ مِنْ شَجَرَهٍ تَکلِیما، وَ جَعَلْتَ لَهُ مِنْ اَخِیهِ رِدْءا وَ وَزِیرا،
وَ بَعْضٌ اَوْلَدْتَهُ مِنْ غَیرِ اَبٍ، وَ آتَیتَهُ الْبَیناتِ، وَ اَیدْتَهُ بِرُوحِ الْقُدُسِ،
وَ کلٌّ شَرَعْتَ لَهُ شَرِیعَهً وَ نَهَجْتَ لَهُ مِنْهاجا، وَ تَخَیرْتَ لَهُ اَوْصِیاءَ، مُسْتَحْفِظا بَعْدَ مُسْتَحْفِظٍ، مِنْ مُدَّهٍ الَی مُدَّهٍ، اِقامَهً لِدِینِک، وَ حُجَّهً عَلی عِبادِک،

کسی را به دوستی و رفاقت خویش، برگزیدی و او از تو، زبان صداقت در میان آیندگان، طلب کرد و تو اجابت فرمودی و او را برتری بخشیدی.
و با یکی شان از میان درخت سخن گفتی ـ چه سخن گفتنی! ـ و برادرش را، یاور و وزیرش قرار دادی.
یکی از آنان را، بی هیچ پدری آفریدی و به او بینات بخشیدی و با روح القدس، به یاریش آمدی.
و برای هر کدام از اولیائت، شریعتی وضع کردی و راه و روشی قرار دادی و اوصیایی برگزیدی، تا یکی پس از دیگری، نگهبان راه تو باشند و در همه زمان ها، عَلَم دین تو را افراشته نگاه دارند و چراغ روشن و رهنمای تردیدناپذیر بندگان تو باشند.

نظرات کاربران درباره کتاب دعای ندبه

چه زیبا،چه دعای خوبی 😊😢
در 1 سال پیش توسط omi...717
۵
در 3 سال پیش توسط moo...oor