فیدیبو نماینده قانونی انتشارات سبزان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب رسیدن به هدف

کتاب رسیدن به هدف
راهکارهایی برای تغییر زندگی شما

نسخه الکترونیک کتاب رسیدن به هدف به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۹۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب رسیدن به هدف

آیا علاقه و انگیزه‌ای برای تغییر در سبک زندگی و یا کسب و کارتان دارید؟ اگر جوابتان منفی است، لطفاً این کتاب را کنار گذاشته و به دنبال کار دیگری بروید. اما اگر به هر دلیلی ترجیح می‌دهید زندگی‌تان به نحوی تغییر کند یا در نظر دارید مسیر جدیدی را برای زندگی خود برگزینید، یا حتی درصدد انتخاب یک مسیر شغلی جدید هستید، یا پس از ملاقات با یک دوست قدیمی و مشاهدۀ موفقیت‌های مالی و شغلی او، به این فکر افتاده‌اید تا وضع مالی و شغلی خودتان را سر و سامان ‌دهید، حتماً این کتاب را بخوانید. حتی اگر هیچ‌کدام از موارد فوق در مورد شما صادق نباشد، مطمئن باشید که بیشتر مردم در طول زندگی خود بارها و بارها، تلاش می‌کنند تا تغییراتی در زندگی خود بدهند. حال که شما هم تصمیم به تغییر گرفته‌اید پس به خواندن این کتاب ادامه دهید؛ این بدین معنی است که انگیزۀ لازم برای ایجاد تغییر در زندگی خود را دارید. بدون شک همۀ ما در طول زندگی‌مان کارهایی را برای تغییر سبک زندگی خود انجام داده‌ایم. احتمالاً متوجه شده‌اید که بعضی از این تغییرات آسان‌تر از بقیه ایجاد شده، برخی از تغییرات دوام بیشتری داشته و بعضی دیگر ناپایدار بوده‌اند. به راستی تفاوت بین آن‌ها از کجا ناشی می‌شود؟ اگر تمام عوامل لازم برای ایجاد یک تغییر را درست سر جای خود قرار بدهید، می‌توانید هر تغییری را با موفقیت به سرانجام برسانید. اولین عامل این است که خودتان را به‌طور کامل قبول داشته و خود و شرایط‌تان را همان‌طور که هست بپذیرید. گاهی، بعضی از مردم به این عامل مهم بی‌توجهی می‌کنند و از نگاه واقع‌گرایانه‌ نسبت به خودشان واهمه دارند و از داشته‌ها و زندگی کنونی‌شان می‌ترسند و از یادآوری بعضی از چیزها و موقعیت‌ها ناراحت می‌شوند. آن‌ها احساس می‌کنند در موقعیت کنونی خود اعتماد به نفسی ندارند و نگران این هستند که احساس‌شان نسبت به خودشان بدتر شود.

ادامه...

بخشی از کتاب رسیدن به هدف

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

آیا علاقه و انگیزه ای برای تغییر در سبک زندگی و یا کسب و کارتان دارید؟ اگر جوابتان منفی است، لطفاً این کتاب را کنار گذاشته و به دنبال کار دیگری بروید. اما اگر به هر دلیلی ترجیح می دهید زندگی تان به نحوی تغییر کند یا در نظر دارید مسیر جدیدی را برای زندگی خود برگزینید، یا حتی درصدد انتخاب یک مسیر شغلی جدید هستید، یا پس از ملاقات با یک دوست قدیمی و مشاهده موفقیت های مالی و شغلی او، به این فکر افتاده اید تا وضع مالی و شغلی خودتان را سر و سامان دهید، حتماً این کتاب را بخوانید. حتی اگر هیچ کدام از موارد فوق در مورد شما صادق نباشد، مطمئن باشید که بیشتر مردم در طول زندگی خود بارها و بارها، تلاش می کنند تا تغییراتی در زندگی خود بدهند. حال که شما هم تصمیم به تغییر گرفته اید پس به خواندن این کتاب ادامه دهید؛ این بدین معنی است که انگیزه لازم برای ایجاد تغییر در زندگی خود را دارید.
بدون شک همه ما در طول زندگی مان کارهایی را برای تغییر سبک زندگی خود انجام داده ایم. احتمالاً متوجه شده اید که بعضی از این تغییرات آسان تر از بقیه ایجاد شده، برخی از تغییرات دوام بیشتری داشته و بعضی دیگر ناپایدار بوده اند. به راستی تفاوت بین آن ها از کجا ناشی می شود؟
اگر تمام عوامل لازم برای ایجاد یک تغییر را درست سر جای خود قرار بدهید، می توانید هر تغییری را با موفقیت به سرانجام برسانید. اولین عامل این است که خودتان را به طور کامل قبول داشته و خود و شرایط تان را همان طور که هست بپذیرید. گاهی، بعضی از مردم به این عامل مهم بی توجهی می کنند و از نگاه واقع گرایانه نسبت به خودشان واهمه دارند و از داشته ها و زندگی کنونی شان می ترسند و از یادآوری بعضی از چیزها و موقعیت ها ناراحت می شوند. آن ها احساس می کنند در موقعیت کنونی خود اعتماد به نفسی ندارند و نگران این هستند که احساس شان نسبت به خودشان بدتر شود.
اگر با این دیدگاه شروع کنید و واقعیت های زندگی فعلی خودتان را بپذیرید، اولین مشکل در روند تغییر در سبک زندگی تان حل خواهد شد. باید بدون این که در مورد خودتان قضاوت کنید، وضعیت فعلی تان را ارزیابی نمایید. دومین عاملی که به شما کمک می کند تا تغییری در زندگی خود به وجود بیاورید، اطمینان یافتن از قاطعیت خواسته ها و هدف تان است و این که بدانید به دنبال چه چیزی هستید. می توانید از شیوه های ذکر شده در این کتاب استفاده کنید تا به تصور روشنی در مورد شخصیت ایده آل تان برسید و هرگونه تردید و بلاتکلیفی تان رفع شود و مطمئن شوید این همان چیزی است که واقعاً می خواهید به آن برسید. عامل آخر این است که از شیوه های دوستدار ذهن خود برای رسیدن به هدف های تان استفاده کنید. ذهن شما به شکل حیرت آوری یک مکانیسم پیچیده و قدرتمندی دارد. این مکانیسم به خوبی به برخی روش ها واکنش مثبت نشان داده و با بعضی از روش های دیگر، با تمام توان خود مخالفت خواهد کرد. این کتاب بهترین راه ها را برای رسیدن به هدف نشان می دهد و ذهن شما را برای ارائه راه حل های مثبت تحریک می کند.
کارایی این کتاب زمانی به حداکثر می رسد که شروع به ارزیابی خودتان کنید و به تمام مطالب این کتاب از اول تا آخر عمل نمایید. در صورت امکان، با دوستی که او هم در جهت رسیدن به هدفش حرکت می کند، تیمی را تشکیل بدهید تا در طول مسیر به یکدیگر کمک کنید. این روش به شما کمک شایانی خواهد کرد؛ زیرا زمانی که شما در خلال تمرین ها با یکدیگر صحبت و بحث می کنید، غالباً شناخت بیشتری از یکدیگر به دست می آورید و همین طور وقتی که در مورد اهداف تان با یکدیگر صحبت می کنید، این اهداف در نتیجه بحث و گفتگو، واقعی تر و جدی تر می شوند و به احتمال بسیار زیاد، انگیزه و تعهد شما برای اجرا و رسیدن به آن ها بیشتر خواهد شد. اما اگر نتوانستید چنین شریکی را بلافاصله پیدا کنید، خودتان تمرین ها را انجام بدهید و نگران نباشید؛ زیرا به تنهایی هم به نتیجه خواهید رسید. در هر حالت، این تمرینات زمانی واقعاً موثر هستند که آن ها را عملی کنید نه این که فقط به آن ها بیندیشید.

ارزیابی مهارت ها

این سوالات، به شما این امکان را می دهد که به هدف تان فکر کنید و شاید منجر به شکل گیری افکار جدیدی شوند؛ فرقی نمی کند که در این زمینه تازه کار یا باتجربه باشید و قبلاً هم از این روش ها برای رسیدن به اهداف تان استفاده کرده باشید یا خیر. برای این که استفاده خوبی از این سوالات ببرید، این فرم ارزشیابی را دوبار پر کنید، یک بار قبل از خواندن کتاب و بار دوم بعد از این که کتاب را خوانده و به صورت جدی تمرینات عملی را اجرا کردید. هر چقدر بیشتر با خودتان صادق باشید، منفعت بیشتری نصیب تان می شود و لذت بیشتری خواهید برد.

۱. هنگام فکر کردن به مشکلات و مسائلی که اکنون با آن ها درگیر هستید، اولین چیزی که به خود تلقین می کنید، چیست؟
الف) دیگران را مقصر می دانم.
ب) خودم را سرزنش می کنم.
ج) مسئولیت مشکلات را بر عهده گرفته و سعی می کنم ببینم چگونه می توانم شرایط را تغییر بدهم.

۲. وقتی اوضاع و شرایط آن طور که می خواهید، پیش نمی روند، عکس العمل تان چیست؟
الف) فکر می کنم شکست خورده ام.
ب) تلاشم را بیشتر می کنم.
ج) از خودم می پرسم از این وضعیت چه چیزی باید یاد بگیرم.

۳. ندای درون شما چگونه است؟
الف) نقادانه یا عیب جو است.
ب) موثر و ترغیب کننده است.
ج) با خودم حرف نمی زنم، ندای درون من بیشتر اوقات ساکت و خاموش است.

۴. نسبت به شغل فعلی خود چه احساسی دارید؟
الف) بیشتر از آن حدی که مجبور به انجامش هستم، کاری انجام نمی دهم.
ب) این شغل واقعاً مناسب من نیست، اما به دلیل غرور و غیرتم سخت کار می کنم.
ج) این شغل مرا به تحقق هدف زندگی ام، نزدیک تر می کند.

۵. کدام یک از جملات زیر به اصول زندگی شما نزدیک تر است؟
الف) یا خوش شانس هستید یا بدشانس.
ب) این مردم هستند که تقدیر شما را تعیین می کنند.
ج) هر چیزی که اتفاق می افتاد، فرصتی برای یاد گرفتن است.

۶. چرا رسیدن به اهداف تان برای شما مهم است؟
الف) در این باره فکر نکرده ام.
ب) به این دلیل که نمی خواهم در موقعیت کنونی ام بمانم.
ج) برای این که فرصت هایی را که سر راهم قرار می گیرند، افزایش دهم.

۷. درمورد توانایی ها و نقاط قوت خود چه نظری دارید؟
الف) نمی دانم چه هستند.
ب) توانایی های من بهتر از کسانی است که می شناسم، اما کامل نیست.
ج) من توانایی های خود را می شناسم و دائماً در تلاش برای تقویت آن ها هستم.

۸. دیدگاه شما نسبت به آینده چیست؟
الف) من همیشه سعی کرده ام در لحظه زندگی کنم.
ب) آینده ی من به ۵ سال بعدی خلاصه می شود.
ج) هدفم را می شناسم و مسیرهای زیادی برای رسیدن به آن دارم.

۹. آیا اهداف شما به وضوح مشخص شده اند؟
الف) نه خیلی، فقط خیالات هستند.
ب) تمام آن ها را یادداشت کرده ام و به هر نحوی شده به آن ها خواهم رسید.
ج) آن ها واضع و مشخص هستند و من آن ها را باتوجه به اطلاعات جدید به روز می کنم.

۱۰. چگونه تشخیص می دهید کاری را که انجام می دهید، درست است؟
الف) افراد دیگر به من می گویند.
ب) فقط خودم می دانم.
ج) این موضوع را از طریق بازخوردها و عکس العمل های دیگران و همچنین از دستاوردهای واقعی و عینی متوجه می شوم.

۱۱. اگر به اهداف تان نرسید، چه اتفاقی می افتد؟
الف) زندگی مثل همیشه پیش خواهد رفت.
ب) باید به اهدافم برسم.
ج) انتظار دارم به آن ها برسم اما هر اتفاقی که بیفتد، درس با ارزشی از آن خواهم گرفت.

۱۲. نسبت به انجام دادن کارهایی که برای شما مهم است، چقدر قاطع و مطمئن هستید؟
الف) معمولاً کمی مردد هستم.
ب) خیلی مطمئن هستم اگر نبودم به سراغ آن کار نمی رفتم.
ج) در مورد این که چه چیزی برایم مهم است، قاطع هستم حتی اگر گاهی اوقات از راه ها و روش های غیرقابل انتظار تحقق یابد.

۱۳. چطور تعادل کار و زندگی خود را حفظ می کنید؟
الف) مشکلی نیست. به آن اندازه کار می کنم و به دنبال پیشرفت هستم که بتوانم زندگی خود را بگذرانم و سپس دست از کار می کشم.
ب) وقتی ضرب الاجلی برای ایجاد تعادل وجود داشته باشد، تمام تعادل زندگی و کار من نقش بر آب می شود.
ج) در مورد کاری که می توانم انجام بدهم، واقع نگر هستم و می دانم ابتدا باید کارهای مهم انجام شوند.

۱۴. آیا شما سزاوار رسیدن به موفقیت هستید؟
الف) نه به طور خاص، نه بیشتر از افراد دیگر.
ب) بله. به خاطر این که برای رسیدن به آن سخت تلاش می کنم.
ج) بله. مثل سایرین. احساس می کنم وقتی شاد و راضی و در بهترین شرایط هستم، رسیدن به موفقیت آسان تر است.

تجزیه و تحلیل پاسخ ها

بیشتر الف
این جواب ها نشان می دهند که احساس می کنید جایگاه کنترل و نظارت بر زندگی در درون خودتان نیست و شما توسط عوامل دیگری که خارج از شما هستند، کنترل می شوید و باور دارید که هر کاری را برای تغییر در شرایط زندگی تان انجام بدهید، به سرانجامی نخواهد رسید و با موفقیت همراه نخواهد بود. همچنین رسیدن به آرزوها و خواسته هایی را که دوست دارید در آینده اتفاق بیفتند، خیال بافی می دانید.
ما به شما پیشنهاد می کنیم وارد عمل شوید و برای این که اوضاع و شرایط را تغییر بدهید، مراحلی را که در این کتاب آمده دنبال کنید و تمرین های آن را انجام بدهید (نه این که فقط آن ها را بخوانید). از مراحل کوچک و قابل دستیابی شروع کرده و از آن ها برای رسیدن به هدفی موفقیت آمیز استفاده کنید.

بیشتر ب
شما انگیزه بسیاری دارید، کمی کمال گرا و جدی ترین منتقد خودتان هستید. دوست ندارید شکست بخورید و همیشه خودتان را مجبور می کنید تا بر چالش هایی پیروز شوید که سر راه موفقیت های شما وجود دارد.
شاید به مرور، به این نتیجه برسید که بعضی اوقات دستیابی به اهداف، کمتر از آنچه تصور می کردید و انتظار داشتید هم می تواند رضایت بخش و قانع کننده باشد. خیلی نباید به همه چیز مطلق نگاه کرد. کمی توجه خودتان را روی این موضوع متمرکز کنید که چه چیزی برای شما اهمیت دارد و مطمئن شوید که اهداف شما چقدر بر روی سلامت، روابط و شادی های تان تاثیرگذار هستند.

بیشتر ج
یک روش دقیق و سنجیده را برای رسیدن به هدف به نمایش گذاشتید. مسئولیت کارهای خود را بر عهده گرفتید، در مورد هدف و خواسته های خود، قاطع و مطمئن هستید و به تاثیر انتقاد بر زندگی و روابط خود فکر می کنید. توجه داشته باشید که در مورد اهداف خود بیش از حد تحلیل گر نشوید؛ زیرا این موضوع می تواند منجر به کاهش انگیزه شود. جهت دوباره به دست آوردن انگیزه، مراقب باشید که همچنان رابطه خود را با آنچه برای تان اهمیت دارد، حفظ کنید و گاهی اوقات مهارت ها و تجربیات جدید را امتحان کنید.

نتیجه گیری

اگر برای اولین بار ارزش یابی را انجام می دهید، سعی کنید در طول مطالعه کتاب، دوباره به این سوالات مراجعه کرده و ببینید آیا در پاسخ های تان تغییری ایجاد شده است یا نه؟ مطمئن باشید بخش هایی از پاسخ های شما با کمک تکنیک هایی که در کتاب آمده تغییر خواهد کرد. این راهنمایی ها و تکنیک ها به شما کمک خواهند کرد که در مرحله بعدی، تعداد پاسخ های الف را کم کرده و در پاسخ های ب و ج به ترکیب متعادل تری دست یابید.
بعد از مطالعه کتاب و عمل کردن به تکنیک های آن، دوباره این ارزشیابی را انجام دهید. با دادن جواب های صادقانه، حدود پیشروی خود را خواهید فهمید و شاهد پیشرفت و ترقی بزرگی خواهید بود.

نظرات کاربران درباره کتاب رسیدن به هدف