فیدیبو نماینده قانونی انتشارات سبزان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ثروتمندترین مردان جهان

کتاب ثروتمندترین مردان جهان

نسخه الکترونیک کتاب ثروتمندترین مردان جهان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۶۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ثروتمندترین مردان جهان

این کتاب به شیوه‌ای ساده و داستانی سعی دارد که نحوۀ موفقیت دوازده ثروتمند برتر دنیا را بیان کند و زوایای مختلف زندگی آنها را نشان دهد. اکثر افراد این کتاب، مردانی هستند که پس از تحمل سختی‌ها و شکست‌های فراوان، سرانجام توانستند به جایگاه ثروتمندترین انسان‌های جهان دست پیدا کنند. همگی این مردان بزرگ، نه تنها زندگی خود، بلکه زندگی دیگر همنوعانشان را نیز دستخوش تحولی عظیم کردند و جوامع انسانی مدیون تحولاتیست که توسط آنها در این جهان ایجاد شده است.

ادامه...

بخشی از کتاب ثروتمندترین مردان جهان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:این کتاب به شیوه ای ساده و داستانی سعی دارد که نحوه موفقیت دوازده ثروتمند برتر دنیا را بیان کند و زوایای مختلف زندگی آنها را نشان دهد. اکثر افراد این کتاب، مردانی هستند که پس از تحمل سختی ها و شکست های فراوان، سرانجام توانستند به جایگاه ثروتمندترین انسان های جهان دست پیدا کنند. همگی این مردان بزرگ، نه تنها زندگی خود، بلکه زندگی دیگر همنوعانشان را نیز دستخوش تحولی عظیم کردند و جوامع انسانی مدیون تحولاتیست که توسط آنها در این جهان ایجاد شده است.

وارن بافت

ارزش خالص دارایی: ۶۲ میلیارد دلار
نحوه فراهم آوری ثروت: ثروتش را خود به تنهایی به دست آورده و غیرموروثی است ـ خودساخته
شروع تجارت: «فروختن روزنامه» ـ در ادامه «خریدن سهام»
منبع اصلی کسب ثروت: کمپانی برکشایرهاتاوی
کشور محل سکونت: آمریکا
صنعت: سرمایه گذاری
تحصیلات: لیسانس بازرگانی از دانشگاه لینکلنِ نبراسکا
فوق لیسانس اقتصاد از دانشکده «تجارت و بازرگانی» کلمبیا
وضعیت تاهل: همسر اولش فوت کرده، دارای سه فرزندسرمایه گذار محبوب اغلب آمریکایی ها و مردی که به حاکمیت سیزده ساله بیل گیتس(۴) به عنوان ثروتمندترین مرد جهان خاتمه داد. «وارن بافت» ملقب به «پیشگو»، یک سرمایه گذار، تاجر و انسان دوست به تمام معناست. وی که مدیرعامل و بزرگترین سهامدار کمپانی عظیم «برکشایرهاتاوی» به شمار می رود با رشد ۲۵% سهام این شرکت در جولای گذشته توانست گوی سبقت را از دوست خود «بیل گیتس» برباید و نام خود را به عنوان ثروتمندترین فرد این کره خاکی با سرمایه ای بالغ بر ۶۲ میلیارد دلار، بر سر زبان ها اندازد.
افزون بر این، بخشی از ثروت وی خارج از کمپانی برکشایر قرار دارد و او همیشه از اعلام میزان دقیق ثروت و دارایی های خود طفره می رود. وی که فرزند یک سیاست مدار نبراسکایی است در نوجوانی کار خود را با فروش روزنامه آغاز کرد و در ادامه تحت تعلیمات و راهنمایی های معلم مذهبی خود - بنجامین گراهام - کلیدی ترین درس های سرمایه گذاری را آموخت و سرانجام در سال ۱۹۶۵، سکان هدایت و رهبری شرکت کوچک نساجی برکشایر هاتاوی را در دست خود گرفت. که امروزه این شرکت پس از گذشت سال ها تحت مدیریت وی در بخش های متعددی از جمله: بیمه، جواهرات، خدمات اجتماعی و تسهیلات زندگی، صنایع غذایی و... سرمایه گذاری کرده است. وی که به «خردمند اوماها» نیز شهرت دارد به لحاظ اصرار به فلسفه «ارزش سرمایه گذاری» و «صرفه جویی در زندگی» مورد توجه بسیاری قرار گرفته و زندگی ساده، بی تکلف و عاری از تجملات او، زبانزد همگان شده است. او هنوز در همان خانه ای زندگی می کند که در سال ۱۹۵۸ آن را به قیمت ۵۰۰ /۳۱ دلار خریداری کرده بود و عنوان کرده که تمام چیزهایی که به آن ها نیاز دارد در همین خانه یافت می شود. وارن بافت همچنین در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که برنامه های وسیعی را برای اهدای ثروتش به موسسات خیریه در نظر گرفته و حجم عظیمی از این بخش را به «نهاد خیریه بیل و ملیندا گیتس» اختصاص خواهد داد. روزی که این مطلب عنوان شد ارزش سهام وی در برکشایر ۳۱ میلیارد دلار برآورد شده بود و در ادامه همان طورکه ارزش سهام وی افزایش می یافت بخشش و گشاده دستی او نیز بیشتر می شد.

سال های اولیه زندگی

وارن ادوارد بافت(۵) در سی آگوست سال ۱۹۳۰ در اوماها نبراسکای(۶) آمریکا به دنیا آمد. پدرش هاوارد(۷)، دلال سهام و کارگزار بورس بود که بعدها به کنگره آمریکا راه پیدا کرد. همین امر باعث شد که وارن از همان دوران کودکی با بازار سهام در ارتباط باشد. وارن تنها پسر و دومین فرزند این خانواده پنج نفری بود که از کودکی علاقه چشمگیری به پول و تجارت نشان می داد. او هنگامی که فقط شش سال داشت، یک جعبه شش تایی کوکاکولا را از مغازه بقالی پدربزرگش به قیمت ۲۵ سنت(۸) خرید و بعد هرکدام از بطری ها را به بهای یک نیکل(۹) فروخت و با این کار پنج سنت سود به جیب زد. او در آن زمان در حالی پول در می آورد که کودکان هم سن و سال او مشغول لی لی بازی و الک دولک بودند.
دوستان و آشنایان وارن توانایی عجیب و فوق العاده وی را در محاسبه و ضرب اعداد با استفاده از حافظه به خاطر دارند. قابلیتی که وارن هنوز نیز بسیاری از همکاران تجاری اش را با آن متعجب می کند.
وارن هنگامی که، کمی بزرگتر شد تصمیم گرفت کار خود را با روزنامه فروشی ادامه دهد، تا از این طریق بتواند پولی برای خود پس انداز کند. اما آغاز رسمی تجارت وارن به سن یازده سالگی وی برمی گردد چرا که وی در آن سن تصمیم گرفت سه سهم از سهام شرکت سیتی سرویس(۱۰) را که قیمت هر سهم آن ۳۸ دلار بود برای خود و خواهر بزرگش دوریس(۱۱) خریداری کند. اندکی بعد از خرید آن سهام، ارزش هر سهم به ۲۷ دلار نزول کرد. وارن بافت نگران اما انعطاف پذیر، سهام خود را نگه داشت تا اینکه ارزش هر سهم به ۴۰ دلار صعودکرد او بلافاصله سهامش را فروخت که البته این اشتباهی بود که باعث شد وی به زودی از انجام آن متاسف شود چرا که اندکی بعد، ارزش سهام سیتی سرویس به ۲۰۰ دلار برای هر سهم افزایش یافت. این تجربه یکی از اساسی ترین درس های سرمایه گذاری را به او آموخت «اینکه: بردباری یک مزیت است.»
وارن هنگامی که بزرگتر شد در ادامه چندین پروژه کارآفرینی موفق انجام داد. وی در آن زمان، دلش می خواست که هر چه سریعتر مستقیماً وارد تجارت شود ولی پدرش دراین باره با وی مخالفت می کرد چرا که دوست داشت پسرش به تحصیلات خود ادامه دهد.

نظرات کاربران درباره کتاب ثروتمندترین مردان جهان

عالیه
در 3 سال پیش توسط mer...adi
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی