فیدیبو نماینده قانونی انتشارات حکمت و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب بحران دنیای تجدد

کتاب بحران دنیای تجدد


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب بحران دنیای تجدد

کتاب حاضر، یکی از سه اثر اصلی «رنه» گنون (1886-1951 م) ـ عالم مابعدالطبیعه، اندیشمند و نویسنده فرانسوی ـ دربارة مهم ترین اندیشه های وی در انتقاد از فرهنگ و اندیشة غرب است. به نظر نگارنده، شرایط هولناکی را که دنیای متجدد در آن به سر می برند، عمدتا باید از طریق روشن کردن تعلیم ادواری آیین هندو بیان کرد، که به موجب آن بشریت در حال سقوط و انحطاط به وضعی بیش از پیش انجماد یافته و مادی شده است و بیش از هر زمان دیگری نسبت به اثرات معنوی تاثیرناپذیر گشته است. گنون بر این باور است که هیچ ترمیم ممکنی وجود ندارد و از فاجعه آخرالزمان گریزی نیست. وانگهی آنچه از یک جنبه ممکن است بدبینی دنیایی تلقی شود، از جنبة دیگر همچون خوشبینی آسمانی جلوه گر می شود. زیرا پایان یک دور، نشانه تکمیل آن و استقرار مجدد نظم حقیقی است.

ادامه...

بخشی از کتاب بحران دنیای تجدد

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران

من این کتاب رو به توصیه شهید آوینی در کتاب «توسعه و مبانی تمدن غرب» مطالعه میکنم. در کتاب شهید بزرگوار اشاره هایی به متن این کتاب از «رنه گنون» شده بود که بسیار جذاب بود. انصافا هم این کتاب و هم کتاب شهید آوینی دارای اطلاعات بسیار مفیدی هستند. به دوستداران شناخت تمدن غرب هر دو کتاب توصیه میشود.
در 2 ماه پیش توسط محمد موسیوند
من کتاب کاملشونخوندم ولی همین قسمت کوچکش جالب بود
در 1 سال پیش توسط esa...i54