فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آریانا قلم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب همسویی استراتژیک

کتاب همسویی استراتژیک
ایجاد هم‌افزایی با کارت امتیازی متوازن

نسخه الکترونیک کتاب همسویی استراتژیک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب همسویی استراتژیک

این کتاب جدیدترین کتاب کاپلان و نورتون در زمینه کارت امتیازی متوازن است و به اصلی ترین پرسش سازمان ها مبنی بر چگونگی همسو ساختن واحدهای مختلف سازمان در راستای استراتژی می پردازد. کاپلان و نورتون با بررسی ده ها نمونه و ارایه نقشه های استراتژی و کارت های امتیازی، نشان داده اند که همسویی واحدها و فرایندهای مختلف و وظایف پشتیبانی در سازمان، هم افزایی قابل توجهی ایجاد کرده است. کاپلان و نورتون همسوسازی را از وظایف و مسئولیت های مدیران ارشد می دانند و در این کتاب با استفاده از نظام مدیریت مبتنی بر کارت امتیازی متوازن نشان داده اند که با تعریف روشن و دقیق نقش مدیران در تعیین که با تعریف روشن و دقیق نقش مدیران در تعیین، جاری سازی و همسوسازی استراتژی در سازمان، می توان به هم افزایی دست یافت. پیاده سازی استراتژی و توفیق سازمان در تحقق برنامه ها، اتفاقی نیست و حاصل توصیف و سنجش استراتژی، انتقال استراتژی به واحدها و افراد، توسعه شایستگی های کارکنان و در نهایت همسویی فرایندها و واحدهای مختلف سازمان است.

ادامه...

بخشی از کتاب همسویی استراتژیک

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه ناشر

رشد و بالندگی هر جامعه ای در گرو دانایی و خرد اعضای آن می باشد. به تعبیری دیگر یکی از خواسته های درونی هر فرد و جامعه ای تعالی و تقویت توان و ظرفیت فکری و ذهنی می باشد. تحقق این مهم به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آنها وجود کتب و نشریات تخصصی است. بدون در اختیار داشتن منابع مکتوب، نسل های متمادی بدون آگاهی از تجارب قبلی، همواره در دایره تنگ تجارب اولیه زندگی محصور می مانند.
امروزه با ابداع و گسترش شبکه های جهانی اینترنت، ظرفیت ذهنی انسان ها و در نتیجه شتاب تغییرات و توسعه فزونی یافته است، اما کماکان کتاب و نشریات جایگاه ویژه خود را حفظ نموده اند. سرانه پایین نشر و مطالعه به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی، گویای ریشه و علت دشواری های فراروی توسعه در کشور ما می باشد.
با توجه به این که علم مدیریت به عنوان زیربنای توسعه جامعه در کشور ما محجور مانده و توجه کافی به آن معطوف نبوده است، گروه پژوهشی صنعتی آریانا از سال ۱۳۷۶ با ورود به عرصه آموزش، تحقیقات و مشاوره مدیریت سعی نموده است گام هایی در مسیر جبران این کاستی بردارد و از سال ۱۳۸۰ انتشارات این گروه به نشر کتاب های تخصصی اقدام نموده است.
آنچه ما به عنوان اصول کاری بر آن تاکید داریم، انتخاب کتاب هایی است که مناسب مدیران و اداره کنندگان سازمان ها بوده و در عین حال از ساده انگاری و عمیق نشدن در مطالب نیز دور باشد.
این کتاب چهارمین کتاب کاپلان و نورتون در زمینه کارت امتیازی متوازن می باشد و در سال ۲۰۰۶ منتشر شده است. مباحث این چهار کتاب در پیوندی مستحکم یکدیگر را تکمیل کرده و هر یک به بخشی از پیچیدگی های استراتژی می پردازند. در نقشه استراتژی تلاش شده است که شیوه ترجمه استراتژی به مفاهیم عملیاتی تشریح شود و به تعبیری به توصیف استراتژی می پردازد.
پس از توصیف استراتژی به مکانیسمی برای مدیریت آن نیازمندیم. سازمان های استراتژی محور رویکردی جامع را درباره شیوه مدیریت استراتژی بیان می کند. اساس توصیف و مدیریت استراتژی در نگاه کاپلان و نورتون بر مبنای کارت امتیازی متوازن پایه ریزی شده است. کارت امتیازی متوازن به منظور سنجش و پایش استراتژی به کار می رود.
کتاب همسویی استراتژیک بر فراز این سه گانه ایستاده است و به شیوه همسو ساختن واحدهای مختلف سازمان در جهت استراتژی می پردازد. در واقع، هر یک از واحدهای سازمان نیازمند پرداختن به توصیف استراتژی (نقشه استراتژی)، مدیریت استراتژی (سازمان های استراتژی محور) و سنجش استراتژی (کارت امتیازی متوازن) در سطح واحد می باشند.
در سطح سازمان، علاوه بر ترسیم و مدیریت استراتژی باید واحدهای مختلف سازمان را در جهت استراتژی سازمان هم راستا نمود تا میان آنها هم افزایی ایجاد شود. موضوع این کتاب پرداختن به شیوه های همسویی و ایجاد هم افزایی در سازمان است.
لازم به ذکر است که این کتاب با مشارکت مادی و معنوی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی وابسته به سازمان تامین اجتماعی منتشر می شود. امید است این اثر ارزشمند برای کلیه مدیران و کارشناسان محترم سازمان تامین اجتماعی نیز ثمربخش باشد.
می دانیم که در ابتدای مسیر دشواری قرار داریم و به همراهی و هم فکری صاحب نظران و مدیران برجسته کشور نیازمندیم.

نظرات کاربران درباره کتاب همسویی استراتژیک

کتاب همسویی استراتژیک مرجع خوبیه برای برنامه ریزی راهبردی سازمانها برای اینکه بتونن مزیت رقابتی خودشون رو ارتقا بدن
در 2 ماه پیش توسط
کتاب ارزشمندی در زمینه استراتژی می باشد
در 1 ماه پیش توسط e.f...zdi