فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب نیایش‌

کتاب نیایش‌
پژوهشی در تاريخ و روان‌شناسی دين‌

نسخه الکترونیک کتاب نیایش‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۴۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب نیایش‌

... از فرانسیس دعوت کرد که شب را در خانه‌اش بگذراند، به این نیت که چیزی از دعاهایش بشنود، و می‌شنید که فرانسیس در تمام طول شب این کلمات پرحرارت را تکرار می‌کرد: «ای خدای من، ای همه‌چیز و همه کسم».

  • ناشر نشر نی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.49 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۴۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب نیایش‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در تمنّای نیکی و زیبایی مطلق

دکتر شیمل در کتاب زندگی غربی و شرقی من درباره دانش گسترده هایلر می نویسد: «دانش و معلومات هایلر شگفت انگیز بود و کلاس درس او که همراه با جمله های زیبا و خوش آهنگی برگزار می شد، پیوسته مشتاقان بیش تری می یافت و ما بر اساس مفهومی برگرفته از آیین هندو، این علاقه مندان را گوپی، یعنی همان دختران شبانی که با اشتیاق فراوان بر گرد کریشنا حلقه می زدند، می نامیدیم... هایلر به موضوعاتی می پرداخت که ده ها سال بعد دیگران به آن ها پرداختند، از آن جمله می توان به رابطه بین اروس و آگاپه، یعنی هر دو نوع عشق در دین اشاره کرد.»(۸)
اما چرا عمده آثار هایلر، به غیر از کتاب نیایش او، به زبان های دیگر ترجمه نشده اند و شهرتی پیدا نکرده اند؟ شیمل می گوید علت این امر «به خصوص در کشورهای انگلیسی زبان همیشه در هاله ای از ابهام بوده است و این در حالی است که آثار نه چندان عالی میرچا الیاده، داستان نویس نابغه، در دین پژوهی نیز مطرح بوده و آثار هایلر از جنبه علمی بسیار برتر از آثار او است. شاید دلیل این امر، رفتار درون گرایانه، گرایش او به عرفان یا ویژگی آلمانیِ پرداختن صحیح و اصولی به کلیه مسائلی بود که در هزاران زیرنویس ِ هر اثر مشاهده می شود. شاید هم گرایش او به شناخت نیکی و زیبای مطلق و درعین حال عدم تاکید او بر جنبه پررمز و راز عرفان، یعنی آن بخش هیجان انگیز زندگی قدیسان و ادیان، باعث این امر شده است.»(۹)
در ادامه شیمل درباره اخلاق و شیفتگی هایلر به هنر می گوید: «نیک نفسی بسیار او گاهی در نمره دادن به رساله های دکتری نمایان می شد و این مهم، اختلافات او را با بولتمان تشدید می کرد. اما هایلر انسانی شیفته هماهنگی و موسیقی بود، و عالی پیانو می نواخت.»(۱۰)
دکتر شیمل در گفت وگوی مفصلی در سال ۲۰۰۲، در پاسخ به این سوال که فریدریش هایلر چگونه آدمی بود، می گوید که هایلر برای او «خیلی قابل تحسین بود... همکارانش می گفتند که او دارای شکسته نفسی خاص فرانسیسی است... هایلر بسیار علاقه مند به عرفان بود. او عرفان را به دو شاخه اصلی تقسیم کرده بود: عرفان الاهی شخصی و عرفان نامتناهی غیرشخصی. اولی برای او مراتبی مملو از احساس، صفا، با شور شاعرانه و حتی وجدآور و پرالتهاب بود و هرچه غیر از آن به نظر هایلر مراتبی بیش تر سرد، واپس نگر، متاملانه یا تعقلی و معنوی محض بوده است. او این معانی را به نمونه های فراوانی نشان داده بود.»(۱۱)

نظرات کاربران درباره کتاب نیایش‌

کتابی عالی با برگردانی خوب
در 7 ماه پیش توسط fer far
کتاب خیلی خوبیه ترجمشم خوبه
در 2 هفته پیش توسط کیمیا جلیلوند