فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مجموعه آثار مصطفی شعاعیان

کتاب مجموعه آثار مصطفی شعاعیان
هشت نامه به چریک های فدایی خلق، نقد یک منش فکری

نسخه الکترونیک کتاب مجموعه آثار مصطفی شعاعیان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۸۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مجموعه آثار مصطفی شعاعیان

«نخست این‌که، من پوشیده نداشته‌ام که انقلاب با لنینیسم یگانگی ندارد که هیچ، حتی درست ضد آن است. و پس این‌که تازه شما می‌خواهید بروید و اثبات کنید که انقلاب با لنینیسم یکی نیست که چیزی را از نهان آشکار نکرده‌اید. دوم این‌که، من برای پذیرش و ردِ چیزی نیازی به آیه ندارم. هر کس چیزی بگوید که بیانگرِ روابطِ درونیِ واقعیات و روشنگر واقعیات عینی باشد، برای من پذیرفتنی است؛ ولو آشکارا ضد آیه‌های هر تنابنده‌ای و از جمله مارکس باشد. اگر ماتریالیسم دیالکتیک و ماتریالیسم فلسفی و ماتریالیسم تاریخی درست‌اند، از آن‌روست که بازگوگر واقعیات عینی و روابط درونی آن‌ها و ره‌گشای آیندهٔ عینی می‌باشند، نه از آن‌رو که مارکس یا هر کس دیگری گفته است. و پس، شکی نیست که اگر این یا آن سخن، واقعیت عینی را تحلیل نکند به‌هیچ‌رو پذیرفتنی نیست. ولو از مارکس، لنین، مائو، و یا هر کس دیگری باشد یا نباشد.»

ادامه...
  • ناشر نشر نی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.93 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مجموعه آثار مصطفی شعاعیان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

یادی از مصطفی شعاعیان

کلیه کسانی که مصطفی شعاعیان را می شناسند و به او ارادت دارند او را تحلیلگری توانا و استثنائی در تاریخ مبارزات ملت ایران می دانند. او چالشگری صادق و پاکباخته بود که از سنین نوجوانی به مبارزه اعتقاد داشت و برای پیروزی در این راه پر خطر خودسازی را شروع کرده بود، از کلیه وابستگی ها خود را مصون می داشت، حتی ارتباط خود را با خانواده اش به حداقل تقلیل داده بود، به طوری که کسی از اعضای خانواده انتظاری از او نداشتند که شب به خانه بیاید و یا حداقل خبر بدهد که می آید یا نمی آید. اگر کمترین امکان مالی داشت صرف خرید کتاب می کرد و اگر نداشت روزها گرسنه می ماند. برای گمراه نمودن ساواک و مصون ماندن از سوءظن رژیم، پرونده های پزشکی و روانی برای خود ساخته بود، به طوری که سال ها ساواک از وجود فعالیت های او بی خبر بود. علی رغم این که این مرد بزرگ در نوشته هایش از من به الفاظ مختلف به بدی یاد نموده، این پیشداوری عجولانه را ناشی از کمبود اطلاعات دانسته و کماکان به روح پرفتوحش احترام می گذارم. درعین حال خود را مستحق چنین قضاوت های ناروا که ثبت در تاریخ شود نمی دانم و دلیل نگارش این صفحات را دفاع از حیثیت سیاسی خود دانسته و کسانی که اینجانب را می شناسند مرا در درج این سرگذشت غم انگیز، تشویق نمودند. در این مقوله قصد خاطرات نویسی ندارم، زیرا که حوادثی تلخ در آن دوران سیاه بر زندانیان گذشته که درج آن ها به وقت و حجم زیادی از نوشتار نیاز دارد.

رضا عسگریه

نظرات کاربران درباره کتاب مجموعه آثار مصطفی شعاعیان

خوب بود
در 3 ماه پیش توسط