فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

الفبای فلسفه

نسخه الکترونیک کتاب الفبای فلسفه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
الفبای فلسفه

مسئلۀ وجود خداوند یکی از سرفصل‌های مهم کاوش‌های فلسفی است و در تاریخ پرفراز و فرود فلسفه مباحث فراوانی در این زمینه درگرفته است. بسیاری از فلاسفه، با تکیه بر مبادی فکری خویش، دلایلی در اثبات وجود خداوند اقامه کرده‌اند و بدین قرار مجموعه‌ای از دلایل گوناگون در این باره فراهم آمده است. در این میان، از آن‌جا که پرسشگری و نقد در سرشت تفکر فلسفی است، فلاسفه متعلق به مشرب‌های فکری مختلف در این دلایل مناقشه کرده‌اند و قوت‌ها و ضعف‌های آن‌ها را از دید خویش نشان داده‌اند. حاصل این سنجشگری‌های گاه این بوده است که فلاسفه قائل به وجود پروردگار در بیان دلایل خویش دقت بیش‌تری ورزند و تقریرهای خردپسندتری از آن‌ها به دست دهند و از این رهگذر، اعتقاد به وجود خداوند را بر پایه‌های استوارتری بنشانند. این تنها یکی از ثمرات آن قبیل بحث‌ها و مناقشه‌هاست.
نویسنده کتاب حاضر نیز کوشیده است برخی از دلایل اثبات وجود خداوند را، مخصوصا در سنت فکری مغرب‌زمین، در بوته نقد گذارد و فارغ از انکار وجود پروردگار، بررسی عالمانه‌ای در باره کامیابی یا ناکامی آن‌ها انجام دهد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.51 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۴۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب الفبای فلسفه در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب الفبای فلسفه

کتاب خیلی خوبیه
در 3 ماه پیش توسط
در واقع تفکر مادی نتونسته در فلسفه اسلامی راه پیدا کنه ، به دلیل قوت استدلال ها بر وجود خدا ؛ ولی فلسفه ماتریالیستی نقش محسوسی در فلسفه غرب داشته .
در 4 ماه پیش توسط
الهیات فلسفه غرب و فلسفه اسلامی رو نباید با هم قیاس کرد . فلسفه ی اسلامی که همیشه از قرآن و روایات مایه گرفته بر بنیانی بسیار مستحکم تر در اثبات خدا استوار گشته که با رشدی روز افزون همراه بوده .
در 4 ماه پیش توسط
در زبان فارسی توضیح ها و کلمات به جا تر و قابل فهم تری هم برای مترجم وجود داشته تا بشه عنوان کتابی فلسفی با زبان ساده دریافت کنه و واقعا در جاهایی استفاده از کلماتی شده که واقعا لزوم استفاده از اونها وجود نداشته مثل مساهره مسامحه تقریر علی الاطلاق محیر العقول صعب خامدستانه و بسیاری کلمات اینچنین دیگر این کتاب واقعا به یک ترجمه ساده تر نیاز داره تا عامه پسند تر باشه و مخاطبین تازه کار فلسفه رو از این وادی شیرین تفکر و اندیشه نترسونه و زده نکنه
در 5 ماه پیش توسط
کتاب عالیه و فلسفه را به شما آموزش میدهد. بیشتر کتابها تاریخ فلسفه را بیان می کنند.
در 7 ماه پیش توسط