فیدیبو نماینده قانونی نشر نیلوفر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب در باب حکمت زندگی

کتاب در باب حکمت زندگی

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۵,۷۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب در باب حکمت زندگی

«فلسفۀ آرتور شوپنهاور را همواره به منزله فلسفه ممتاز هنر، حتی فلسفه مرجحِ هنرمندان تلقی کرده‌اند؛ نه به این علت که بخش بزرگی از فلسفه او به هنر اختصاص دارد… یا ساختار این فلسفه در کمال روشنی، شفافیت و انسجام و لحن آن نیرومند، آراسته، دقیق و … واجد انضباطی شاداب است … همه اینها «نمود» یا ظاهر امر است، یعنی بیان ضروری و فطریِ ماهیت و عمقِ این نحو اندیشیدن … بیان طبع پویا و هنرمندانه‌ای که جز در این قالب ممکن نیست متجلّی گردد.» لئو تالستوی در سال ۱۸۶۹ در نامه‌ای به آفاناسی فل می‌نویسد: «آیا می‌دانید که تابستان امسال تا چه اندازه برایم پرارزش بود؟ این ایام را با شیفتگی به شوپنهاور و لذت‌های روحی فراوانی گذراندم، که پیش از آن هرگز نمی‌شناختم… ممکن است روزی نظرم در این باره تغییر کند، اما به هر حال اکنون یقین دارم که شوپنهاور نابغه‌ترین انسان‌هاست. وقتی آثارش را می‌خوانم نمی‌فهمم که چرا تا به حال ناشناس مانده است. شاید توضیح این امر همان باشد که او خود بارها تکرار کرده‌ است، به این معنا که اکثریت آدمیزادگان را ابلهان تشکیل می‌دهند.»

ادامه...
  • ناشر نشر نیلوفر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.79 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۷۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب در باب حکمت زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران

همش١٩ صفحه نمونه گذاشتید که مقدمه و سخنان مترجمه،اصل اینه که قسمتی از متن اصلی کتاب رو بذارید برای نمونه.
در 2 سال پیش توسط noo...ari
بهترین کتابی که خوندم. قرآن منه
در 2 سال پیش توسط سجاد عابدی
عمده عزیزانی که اینجا کامنت گذاشتند آشنایی چندانی با شوپنهاور نداشته و فقط گزیده های این کتاب و مطلب ویکیپدیای ایشون رو خوندن و فقط فعل هاشو عوض کردن. چراکه شوپنهاور مطلب مفصلی درمورد تفاوت غرور و خودپسندی نوشته، اما این دوستان غرور و خودخواهی و خودپسندی رو در یک جایگاه کنار هم قرار دادند درصورتی که در فلسفه ایشون و کتاب جهان همچون اراده و تصور اینطور نیست. نکته دیگر، شوپنهاور همیشه معتقد بوده اکثریت آدمیزادگان رو ابلهان تشکیل دادند. خب فلسفه علمی هست که بر اساس ذهن و نه قواعد و قانون. پس شما میتونید فلسفه مورد علاقه خودتونو دنبال کنید. این خاصیت فلسفه هست. و مشکل با زنان. شوپنهاور چنداد رابطه خوبی با مادرش نداشته و مانند نیچه در روابط خوبی هم با زنان نبوده. پس نتیجه ای غیر از این حاصل نمیشود و نظر فیلسوفانه خودشه. و پذیرشش با ذهن ما. موفق باشید.
در 10 ماه پیش توسط پاشا طیب
کوتاه بیا اقای فیلسوف. در سطر سطر این کتاب خودشیفتگی موج می رند. زن ستیزی و یکمی نژاد ستیزی. اقای شوپنهاور یک نابغه بود که بر احساست زودگذرش لباس زیبایی از متطقی که با ذهن فوقالعادش می دوخت و می پوشاند که ساید اگر الان بود به قول اقای قلعه مرغی شاید ۳۶۰ درچه چرخش می کرد گذشته از خودشیفتگی و اشتباهات فاحش علمی که صد البته بخاطر مقدار پیشرفت علم زنانه بوده من را به تعجب وا میدارد این است که اقای فیلسوف تمام عمرش را در اپارتمانی پنهان کرد و به مردم فش های فلسفی داد و امثال گوته را مورد اعتاب قرار داد. و هیچ وقت با زندگی به مثال رودی که در جریان است قاطی نشد و حرکت نکرد ولی در بابش سخن گفت. حتی نیچه هم بعد از آنکه با دختران زیبای ایتالیایی روبه رو شد از استادش شوپنهاور روی برگرداند شوپنهاور فیلسوفی نابغه بود ولی بسیار بدبین و بدبیار. و اینکه چیزهای که گفته لزوما درست است؟ من شک دارم
در 2 سال پیش توسط سام
۱۰۰صفحه از کتاب را مطالعه کرده ام تا به اینجا گاهی صحبت از دید مثبت به زندگی است و گاهی انزوا و دوری از جامعهو البته به رنگ نژاد پرستی در بعضی قسمت ها آغشته شده است. تا به اینجا با ۷۰ درصد از صحبت های نویسنده موافق و واقعا نکات جالب و قابل تاملی دارد اما با توجه به آن ۳۰ درصد گاهی شک بوجود می آید که چطور به ادامه آن اعتماد کرد. در کل پیشنهاد میکنم حداقل با این طرز دیدگاه (یک انسان عاقل و عالم از لحاظ نظری) آشنا شوید. دیدگاه های ما با یکدیگر متفاوت است اما مشخص نیست کدام حقیقت را می دانیم...
در 12 ماه پیش توسط m.r...i93
چند تا نقل قول بهتر عمل می‌کنه:ص۲۰عنصر اساسی برای خوشی انسان و در واقع برای همۀ نحوه زندگی او، آن چیزی است که در خود اوست یا در وجودش جریان دارد. زیرا سرچشمه مستقیم خرسندی و ناخرسندی عمیق او که نخست از احساس، خواست و تفکر او حاصل میگردد، در اینجاست حال آنکه هرچه بیرون از اوست فقط غیرمستقیم بر او تاثیر می گذارد.ص۲۰آدمیان حتی در محیطی یکسان، در جهان های متفاوتی زندگی می کنند.ص۲۰جهانی که هرکس در آن زندگی می کند، عمدتا به شیوۀ نگرش خود او وابسته است.ص۲۲همان طور که هرکس در محدوده پوست خود قرار دارد، از حیطۀ شعور خود نیر نمی تواند بیرون رود و درست در همین محدوده زندگی می کند: از این رو نمیتوان از بیرون چندان کمکی به دیگری کرد.ص۲۳بالاترین، متنوع ترین و مستمرترین لذت ها، لذات ذهنی اند.ص۲۵به نقل از سقراط: چه فراوان است آنچه بدام نیازی ندارمص۲۷ثروت به معنای کلمه، یعنی اضافات.ص۴۱کسی که از نظر ذهنی پرمایه است، در درجه اول طالب این ایت که از رنج و ناراحتی آرام باشد و آرامش و فراغت داشته باشد و در نتیجه به دنبال یک زندگی آرام، با قناعت و در حدامکان، بدون درگیری است. از این رو، پس از اندک آشنائی با کسانی که به اصطلاح همنوع او هستند، به انزوا کشانده می شود و اگر شعوی در حد کمال داشته باشد، تنهایی را بر می گزیند.ص۴۱در تنهایی هر کس به خویشتن خود باز می گردد، معلوم می شود که در خود چه دارد.ص۴۲هرکس به همان اندازه که معاشرتی است، از نظر فکری فقیر و به طور کلی عامی است. زیرا آدمی در این جهان انتخاب چندانی ندارد، جز این که میان تنهایی و فرومایگی یکی را برگزیند.ص۴۴کسانی را باید خوشبخت دانست که مالک چیزی واقعی در درون خود هستندص۵۳چنین انسان ممتازی، در کنار زندگی شخصی، زندگی دومی هم دارد، یعنی زندگی فکری که به تدریج به هدف واقعی او تبدیل می شود و زندگی شخصی اش فقط وسیله ای است برای این هدف. برای دیگر انسان ها، زندگی سطحی، پوچ، و غمزده و ناگزیر هدف اصلی به حساب می آید.ص۵۴فلسفه من برایم سود مادی نداشته اما از بلاهای بسیار حفظ کردهص۵۷انسان فرزند نیاز است نه هوشمندی آزادیر دارایی دیگر فقط می تواند یکی از ارزوها را برآورده کند.ص۶۵همه ی اینها فقط به طور نسبی خوب اند.ص۶۵آدمی باید به دارایی موجود خود به منزله حفاظی در برابر بلایا و حوادث احتمالی بنگرد نه به عنوان وسیله ای که در مهیا ساختن لذات دنیا او را مجاز و مکلف می کند.۱۰۷آیا اگر درازگوشی بر من لگدی بزند، از او شکایت خواهم کرد؟ص۱۴۷زندگی برای لذت بردن نیست، بلکه برای سپری کردن و پست سر گذاردن است.
در 5 سال پیش توسط Mr....sad
چکیده‌ای مختصر از فلسفه شوپنهاور. یک کتاب فرعی از شپنهاور . به شدت زیبا و کاربردی در زندگی معاصر و کتابی ست تقریبن همه فهم.
در 2 سال پیش توسط امین بهرامی
ارزش خوندن داره. به شرطی که به همراه تفکر و تامل باشه
در 2 سال پیش توسط roohollah farshadfar
نقدی دارم به کامنت های شما دوستان، اگر کتاب رو نخوندیم چرا میایم اطلاعات سطحی رو میریزیم تو کامنت ها و دیگرانی که میخوان احیانا برای اولین بار با شخصیتی آشنا بشن یا موضوعی رو برای اولین بار بخونن دچار تردید کنیم؟! همه که به اندازه ی ما بزرگواران دربار فلسفه، از دانش فلسفی و سیاسی و لاغیر دیگه! اطلاع ندارن که!!!! اگر کمتر حرف بزنیم و احساسات خودمون رو بهتر مدیریت کنیم ، و اگر زمانی هم فیدیبو تصمیم بگیره جایگاهی رو مثل چت رووم برای اتاق فلسفه و ادبیات و... درست کنه اونموقع راحت تر با هم کنار میایم و سر و ته حرفامون لااقل مشخصه. خواهشمند است در کامنت نوشتن کمی دقت بفرمایین. با تشکر
در 9 ماه پیش توسط محمد فعله گری
یکی از بهترین کتابهایی هست که خوندم. من حتی بخشهایی از کتاب را نت برداری کردم.
در 11 ماه پیش توسط zah...975